Wielkie kłamstewka

Data 1. wydania:
2014-07-29
Magdalena Moltzan-Małkowska
Prószyński i S-ka
kłamstwo literatura australijska powieść obyczajowa relacje rodzinne śmierć tajemnica
Big Little Lies
literatura piękna
2017-02-14
Magdalena Moltzan-Małkowska
Inne

Najlepsza obyczajówka jaką przeczytałam, serial również jest wybitny must read!

Moja ulubiona pozycja z książek obyczajowych jaką przeczytałam w ciągu ostatnich lat. Super - od konstrukcji - wiemy od początku, że zabito, ale nie wiemy kogo. Zwykle wiemy kto zginął i czekamy na odpowiedź "kto zabił" :-)
Druga sprawa to pokazanie - co z tego, że po raz enty - ze nie wszystko złoto co się świeci. Świetne postaci kobiece, super fabuła. Polecam do czytania...

Znacznie wcześniej usłyszałam o serialu, dopiero potem o książce. Zdecydowałam, że najpierw wezmę się za czytanie i to był świetny pomysł. Książka pochłonęła mnie do tego stopnia, że musiałam skoczyć ją jeszcze tego samego dnia. Jak dobrze, że zabrałam się za nią w niedzielę ;). Właściwie to obyczajówka, ale czyta się niczym kryminał. Bohaterowie, a zwłaszcza bohaterki są...

Pierwszy raz nie żałuję, że najpierw obejrzałam serial a potem przeczytałam książkę. Film świetny , przede wszystkim bardzo dobrze dobrani aktorzy do postaci . Reese ,która zawsze gra słodkie idiotki tutaj pasuje wyśmienicie ;) W filmie jest kilka wątków dodanych ,których brakuje w książce. Powieść czyta się bardzo szybko i z zapartym tchem . Nie brakuje śmiesznych...

Mniam. No strasznie się przekonuję do australijskiej literatury dzięki takim pozycjom. Bardzo mi się podobała. Sporo tu książki obyczajowej, więc jak ktoś liczy na kryminał o wartkiej akcji, to tego tu nie ma. Jest za to opakowana jak cebulka głęboka historia, o wielu różnych aspektach przemocy i ranienia się w relacjach międzyludzkich. Doskonale spędzony czas z nutą zadumy.

Dla mnie ta książka była zaskoczeniem. Po paru stronach, pomyślałam, że to cos w stylu dziewczyny z pociągu. Ale nie. Zrecznie prowadzona fabula. Bohaterki interesujace, kazda na swoj sposob "jebnieta". Polecam

Książka napisana o kobietach i dla kobiet. Porusza trudny temat przemocy, którą nie jedno ma imię. Daje do myślenia, szczególnie teraz, w czasie strajku. Trochę rozczarowało mnie zakończenie, ale ksiazka bardzo mi się spodobała.

Na półkach: , , , , , ,

Świetna, poruszająca bardzo i ciekawa lektura dająca do myślenia porusza trudny temat przemocy kobiet.
Wstrząsająca książka, mnie wciągnęła, czytało się dobrze nie mogłam oderwać oczu od powieści.
Teraz na podstawie powieści będę oglądała serial!

Powieść porusza kilka ważnych problemów ale zakończenie w stylu "i wszyscy żyli długo i szczęśliwie" lekko mnie rozczarowało. To miło, że wszystkie sprawy się wyjaśniły, ale kłopoty, z którymi mierzyły się bohaterki nie mogły od tak zniknąć. Pomijając tę finałową cukierkowość, powieść jest bardzo dobra. Fajny pomysł na konstrukcję, sporo śmiechu, kilka sporych życiowych...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przyjemna książka, którą miło się czyta. Opowiada o losach kobiet, które wychowują dzieci i borykają się problemami życia. Z trudnymi momentami z przeszłości, z wychowywaniem dziecka z poprzedniego małżeństwa i bólem porzucenia, a także z przemocą rodzinną i wielką miłością jednocześnie.

Dyskusje

2 950