rozwińzwiń

Prószyński i S-ka
2017-02-14
2017-02-14
Magdalena Moltzan-Małkowska
kłamstwo literatura australijska powieść obyczajowa relacje rodzinne śmierć tajemnica
Inne

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Mocno przereklamowana autorka, której powieści tak naprawdę nie wnoszą niczego nowego, żadnej prawdy objawionej tu nie odkryłam. Przeczytać i zapomnieć.

Czytałam książkę w oryginale. Na początku myślałam, że będzie to opowiastka o trzech przyjaciółkach, takie babskie pitu pitu o mężach, dzieciach, ubraniach. Z jednej strony te wszystkie elementy się pojawiły, ale opowieść nie jest lekka i powierzchowna. Szybko się czyta, bardzo wciąga. Niektóre myśli i dialogi takie prawdziwe i w punkt napisane, że aż trudno uwierzyć, że autorka rozumie perspektywę tak różniących się od siebie ludzi. Jeśli ktoś ma możliwość przeczytać w oryginale, to polecam. Język ciekawy, dużo frazeologii, idiomów.

Jest podstawówka, dzieci i ich rodzice.
Jest morderstwo?
Są ciekawe postacie kobiece.
Jest dosyć ciekawa forma- większość książki to wypowiedzi rodziców i pracowników szkoły do policjantów i dziennikarki.
Niby taka sobie obyczajówka, a dotyka poważnych problemów przemocy fizycznej i ostracyzmu w grupie.
Całkiem dobra, czyta się lekko.

Jest podstawówka, dzieci i ich rodzice.
Jest morderstwo?
Są ciekawe postacie kobiece.
Całkiem dobra, czyta się lekko.

Polecam! Bardzo szybko się czyta. Dotyka wielu ważnych życiowych tematów. Dużo o sile kobiet ale też o niedomówieniach i bezpodstawnych oskarżeniach.
Na pewno teraz zobaczę serial na podstawie tej książki.

Na pewno teraz zobaczę serial na podstawie tej książki.

O losie! Ale nudna książka i słabo napisana. Książka słuchana, ale nie do końca, bo szkoda czasu na nijakie książki. Dialogi jak z telenoweli. Ekranizacja za to bardzo dobra, wzięła to co najlepsze.

Ekranizacja urzekła mnie bardziej niż ksiazka.

Ekranizacja urzekła mnie bardziej niż ksiazka.

Najpierw ogladnelam film,a potem przeczytałam książkę. Bardzo wciąga. Lekko się czyta. Bardzo polecam!

po rewelacyjnym serialu, ugryzłam tę lekturę. No cóż. Nie wiem czy to kwestia tłumaczenia czy styl pisania autorki, ale totalnie mnie to nie porwało

Ciekawa forma (właściwa narracja przeplatana późniejszymi odpowiedziami rodziców na pytania policji i dziennikarki),ciekawe portrety kobiece (różne typy matek, żon, nauczycielek),intrygująca fabuła (co się właściwie stało, kto jest ofiarą) i ważne aktualne tematy (szkoła, przemoc rówieśnicza, przemoc domowa, samotne matki, rodzina patchworkowa, bunt nastolatków, potrzeba przyjaźni itd.) to atuty tej powieści. W dodatku powagę problematyki przełamuje odpowiednia doza humoru. Świetna książka.

Świetnie bawiłam się czytając tą książkę. Bałam się, że to będzie dla mnie za lekka lektura, ale jest naprawdę świetna i mocno wciąga. Z chęcią dowiedziałabym się co dalej stało się z bohaterami.

3 513
    2 734