Wielkie kłamstewka

Data 1. wydania:
2014-07-29
Magdalena Moltzan-Małkowska
Prószyński i S-ka
kłamstwo literatura australijska powieść obyczajowa relacje rodzinne śmierć tajemnica
Big Little Lies
literatura piękna
2017-02-14
Magdalena Moltzan-Małkowska
Inne

Jej książki stały się dla mnie must-have po obejrzeniu serialu HBO. Książka zaskoczyła jeszcze bardziej niż sam serial. Fenomenalna i bardzo zabawna. Uwielbiam takie historie które można brać garściami. Tak było w tym wypadku.

Małe australijskie miasteczko, gdzie wszyscy wszystkich znają i wszystko o wszystkich wiedzą. Rozpoczyna się rok szkolny i stadko zwariowanych mamusiek pędzi po laur najbardziej zaangażowanej matki w życie szkolne swojego pięciolatka. Do miasteczka wprowadza się młoda, samotna matka, która też przywozi do szkoły swojego synka - ciężko o akceptację w zamkniętej klice. ...

Dla miłośników „Gotowych na wszystko”, pamiętających polski serial „Matki, żony i kochanki”, fanów „Stalowych magnolii”, „Lejdis” i porucznika Columbo. Dla tych, którzy choć raz w życiu skłamali i którzy nawet przyjaciołom pokazują tylko cząstkę prawdziwego ja, dla wszystkich. Gatunek pokręcony - pomieszanie z poplątaniem.

Mądra powieść obyczajowo - psychologiczna, z...

Od roku prawie przymierzałam się do tej książki po obejrzeniu serialu, który jest całkiem niezły. Nie zawiodłam się, mimo, ze oczywiście bawiłam się w „znajdź różnice”. Tematyka nie jest lekka i przyjemna, ale bardzo ciekawa. Było to moje drugie spotkanie z tą autorką i chyba nie ostatnie.

Druga bodajże książka, w której dopiero pod koniec dowiadujemy się, kto jest ofiarą. Na początku akcja ciut sztucznie się rozwija, pełna dość głupich mamusiek skupionych wyłącznie na swoich pięciolatkach, by z czasem pokazać drugie dno kolejnych myśli, decyzji, akcji...
Z każdym rozdziałem jest lepiej, warto więc dać się wciągnąć i poznać panie, ich małżonków i...

Super książka... Wciagająca... Myśliwsz , że wiesz jakie jest zakończenie , aż tu nagle BUM i ....;)

Wpierw obejrzałam serial. Książka nie odbiega praktycznie w ogóle od tego, co zobaczyłam na ekranie.
Przyjemna książka, można się przy niej rozluźnić, a zarazem dostrzec hipokryzję ludzi, jak i rozwój przemocy domowej i jej wpływ na psychikę człowieka.
Przykre, ale wszystko co w tej książce, jest życiowe.

Niezła historia z zakończeniem budzącym mieszane uczucia... Gdyby nie serial na Netfliksie, nie miałabym pojęcia o istnieniu tej książki :)

Powieść tak kobieca i o kobietach jak tylko można. Piękna, wzruszająca, mądra i dająca nadzieję na to, że babska solidarność naprawdę pomaga w walce z wszelkimi życiowymi przeszkodami.

Świetna, zaskakująca, momentami zabawna, podejmująca ważne tematy - rozbite związki, przemoc w rodzinie, przemoc wobec kobiet, jaki to ma wpływ na dzieci itp. Jeśli ktoś oglądał serial HBO to też polecam, książka nieco się różni.

Dyskusje

2 668