Wielkie kłamstewka

2017-02-14
2015-09-22
Data 1. wydania:
2014-07-29
kłamstwo literatura australijska powieść obyczajowa relacje rodzinne śmierć tajemnica
Inne

Nie spodziewałem się, że współczesna powieść obyczajowa tak bardzo mnie wciągnie i (chyba muszę przed sobą to przyznać) zachwyci.

Uwielbiam książki pani Moriarty!
To trzecia, którą miałam okazję przeczytać, każda mega wciąga, niby lekka, a pełna różnych trosk, problemów... Świetnie spędziłam czas.

Uwielbiam książki pani Moriarty!

Zabawna, inteligentnie skonstruowana, tajemnicza historia trzech przyjaciółek, ich rodzin i znajomych. Jestem zachwycona tą książką i zachwycona bohaterkami.

Świetna, współczesna opowieść. O rodzicach, matkach, mężach, przyjaźni, poruszająca wiele trudnych tematów, które zwykle są tabu.

1981

Za każdymi drzwiami czają się sekrety...

"Wielkie kłamstewka" to rewelacyjna książka obyczajowa.
Liane Moriarty obnaża w intrygujący spokój większe i mniejsze grzeszki małej społeczności miejskiej, gdzie pozory grają pierwsze skrzypce. Zakłamanie, obłuda, romanse pozamałżeńskie, przemoc domowa... - to jedne z głównych tematów tej powieści.
Książkę czyta się fantastycznie. Dodatkowo, wątek kryminalny wzmacnia element napięcia i zagadki.
Polecam! Świetna lektura!

Za każdymi drzwiami czają się sekrety...

"Wielkie kłamstewka" to rewelacyjna książka obyczajowa.
Książkę czyta się...

Pewnie to wina tego, że serial widziałam najpierw, ale jednak książka nie miała dla mnie tego klimatu.

Do połknięcia na raz. Polecam.

Do połknięcia na raz. Polecam.

Cały czas choruję na czytanie książek, na podstawie których nakręcono filmy/ seriale, więc gdy podczas oglądania "Wielkich Kłamstewek" zobaczyłam na ekranie informację, że serial jest na podstawie książki, to zaraz ją pobrałam i zaczęłam czytać. Można więc powiedzieć, że oglądałam i czytałam równolegle, czasem wyprzedzając fabułę jednego i drugiego.
Serial, co ciekawe jest zrealizowany bardzo ściśle z książką, co całkiem mi się podobało.
A co do samej książki... Środowisko mam i ich dzieci jest mi raczej obce, jako, że sama dzieci nie posiadam, ale bardzo ciekawie było w nie wejść i luknąć jak wygląda macierzyństwo i z jakimi problemami się mierzy. Bohaterki, chociaż każda inna, wszystkie wydawały się na swój sposób sympatyczne i prawdziwe. Ta książka pokazuje, że każdy ma swoje mniejsze i większe problemy, swoje tajemnice i swoje kłamstwa. Nie ma ludzi bez skazy a na nasze decyzje wpływa często cały szereg różnych składowych, jak nasz charakter czy wcześniejsze przeżycia.
Książkę czytało się bardzo szybko, ciągle coś się działo, co wpływało na dalszą fabułę, nie było dłużyzn. Ogólnie polecam. Jako osoba, która ostatnio głównie czyta kryminały, to ciekawie było wniknąć w bardziej obyczajowy rodzaj literatury.

Serial, co ciekawe jest...

Ta książka jest po prostu piekielnie dobra. Zwykle nie sięgam po powieści obyczajowe, ale ta mnie zaskoczyła i trudno było mi się od niej oderwać. Nawet fakt, że parę lat temu obejrzalam serial, który zresztą bardzo mi się spodobał, nie przeszkodził i z przyjemnością wychwytywalam różnice między książka a serialem. W przyszłości na pewno sięgnę po inne pozycje autorki, a teraz mogę gorąco polecić tą cudowna książkę!

W tym przypadku najpierw był serial. Nic to jednak, bo książka i tak wciąga, niezależnie od tego, że znamy zakończenie. I chyba to już frazes, ale książka lepsza niż ekranizacja, może nie jakoś znacząco, ale jednak... Polubiłam bohaterów z przedmieść, polubiłam matki i ojców, i dziatwę. Obraz społeczeństwa bardzo trafnie przedstawiony, jak nic skóra zdjęta że współczesnego światka. Bardzo dobrze się czytało... I nawet wróciłam do serialu.