Złota szansa

Amber
2008-08-05
1997-01-01
Alicja Skarbińska-Zielińska
złota szansa fortuna namiętność rodzina miłość

Lekko się czytało, ciekawe postacie. Ogromny potencjał miała ta książka, niestety autorka go nie wykorzystała i wyszło typowe romansidło dla kobiet.

Nie wiedzieć czemu okładka zasugerowała mi, że mam przed sobą romans historyczny. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazała się, że akcja rozgrywa się w obecnych czasach, choć wątek romantyczny był. Może nie od razu Philadelphia zakocha się w Nicku, bo na początku będą ich łączyć tylko interesy to jednak...

Bardzo fajna książka dla kobiet. Nie ma tu dominującego wątku kryminalnego, co zwykle preferuję u Krentz, tym niemniej książkę czyta się jednym tchem. Polecam!

To jest najlepsza książka jaką czytałam do tej pory tej autorki. Intryga dodaje jej dodatkowej pikanterii. Bohaterowie doskonale wykreowani. Każdy z nich po różnych przejściach. ŚWIETNA!!!!

Wkurza mnie to, że w literaturze dla kobiet ona zawsze jest biedna, bez rodziny i perspektyw, a on to istny książę z bajki: dobrze urodzony i obrzydliwie bogaty. Z manierami zazwyczaj u panów krucho, ale poza tym cud, miód i orzeszki.

I to właściwie jedyna rzecz, do której się przyczepię w przypadku tej książki. „Złota szansa” to to, co lubię najbardziej. Uwielbiam rodzinne tajemnice, brudy zamiatane latami pod dywan i pobłażliwe uśmieszki skierowane do ludzi, którym chciałoby się przy niedzielnym obiedzie wbić widelec w oko. Samo życie.

Nie ma idealnych rodzin, a Castletonom i Lightfootom już na pewno do takich daleko. Odgradzają się od zwykłych śmiertelników murem zbudowanym ze swoich pieniędzy i pozorów. Fałszywymi uśmiechami maskują prawdziwe emocje. Bawią się w podchody zamiast grać w otwarte karty. Boją się nieprzyjemnej prawdy jak diabeł święconej wody. Gdy dzieje się coś kłopotliwego, wolą odwrócić głowę niż reagować i brudzić sobie ręce. Zdawać by się mogło, że nic nie jest w stanie uzdrowić chorych relacji tych rodzin. Ale może jednak jest jakaś szansa.

Sama historia może nie jest szalenie oryginalna, ale autorce udało się stworzyć bardzo przekonujących bohaterów. Zarówno Phili jak i Nick są postaciami, z którymi łatwo można się utożsamić. Oboje przeżywali swoje wzloty i upadki. Oboje też robili rzeczy, które nie napawają dumą. Nie mają kryształowych charakterów i wcale nie udają, że jest inaczej. Choć ich relacje są nieco dziwaczne i istnieje prawdopodobieństwo, że wyrządzą sobie krzywdę, trudno im nie kibicować.

Myślałam, że to będzie kolejny mdły romansik, ale spotkało mnie miłe zaskoczenie. „Złota szansa” to jedna z tych książek, które trudno odłożyć. Dlaczego Nick rozwiódł się z żoną? Czy to było jego dziecko? Reed naprawdę miał romans z synową? Czy Burke świadomie ignorował fakt, że ma nieślubną córkę? Jak pani Castleton znosiła skoki w bok swojego męża? No i wreszcie jak postąpi Phili i czy Nickowi chodzi tylko o udziały? Istna telenowela, ale wciąga niesamowicie.

Powiem szczerze, że na początku książka mnie nie zachwyciła, potem troszkę podniosła loty bynajmniej nie na długo. Na koniec klapa. Nie podobała mi się wszystko wiedząca Fox intuicja w śród ludzi istnieje, ale nie aż taka. Zbyt przerysowany obraz przeszkadza.

Philadelphia i Crissie zaprzyjaźniły się mając po trzynaście lat. Od tej chwili są jak siostry, bo nie miały rodziców. Crissie odnajduje swojego biologicznego ojca, który w spadku oddaje jej swoje udziały w firmie. Dziewczyna jednak ginie w wypadku samochodowym, a jej udziały odziedziczyła Phili. Rodziny Castleton i Lightfood chcą odzyskać udziały, dlatego właśnie Elenor wysyła do niej Nicka. Szybko łączą ich nie tylko udziały w firmie, ale coś więcej...
Jak zawsze na koniec Jayne Ann Krentz zaserwowała wątek kryminalny.
Książka jak najbardziej warta przeczytania. Jej się nie czyta, ją się po prostu chłonie...

Walka o fortune i firme rodzinna oraz wielka namietnosc i niespodziewana milosc. To mozna znalezc w tej dosc ciekawej i wciagajacej ksiazce. Ponadto podzial miedzy bieda i bogactwem jest bardzo dobrze zobrazowany.

Historia jakich wiele, oni bogaci.Ona lewicowa, o potrzebie pomagania innym.A mimo,to książka nie banalna i nie głupia.Żadne tam, tanie romansidło.Tylko porządnie napisana historia konfliktów bogaci konta biedni.No i świetny rys kryminalny.

Książkę czytałam pod tytułem "Jedyna okazja" wydaną przez Wyd.Da Capo w 1997 roku.

• Romans
  • Literatura obyczajowa
  • Romansidła
  • 2015
  • Romans historyczny
  • Przeczytane 2015

Dodaj cytat z książki Złota szansa