Gorzej być (nie) może

Okładka książki Gorzej być (nie) może Małgorzata Falkowska
Okładka książki Gorzej być (nie) może
Małgorzata Falkowska Wydawnictwo: Videograf Cykl: Mąż potrzebny na już (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Mąż potrzebny na już (tom 2)
Videograf
2017-01-01
2017-01-01

Okładka książki Miłość na cztery łapy Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Miłość na czte... Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Miłosne wyzwanie Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Miłosne wyzwanie Małgorzata Falkowsk...
Dziewięć świąt... Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Szczęśliwe nieporozumienie Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Szczęśliwe nie... Małgorzata Falkowsk...

Druga część przezabawnej opowieści o sześciu przyjaciółkach. Tym razem śledzimy perypetie infantylnej i obrzydliwie bogatej Zosi, której ojciec chcąc utrzeć nosa karze pracować w domu dziecka. Czy ta kara zmieni dziewczynę i pokarze, że za pieniądze nie można kupić wszystkiego?

Jestem rozczarowana, liczyłam na zabawną komedię a książka okazała się głupiutka i oderwana od rzeczywistości. Przekartkowałam ją niekiedy się uśmiechnęłam, ale tylko w nielicznych fragmentach.

„Gorzej być nie może” to druga część historii o szóstce przyjaciółek od Małgorzaty Falkowskiej. Tym razem naszą główną bohaterką staje się Zosia Majer. Niestety jest bardzo rozpieszczona. Nie przejmuje się nikim i niczym, a wszystko za sprawą jej bogatego taty, dzięki, któremu może mieć wszystko o czym zamarzy. Jednak życie lubi być przewrotne i okazuje się, że tym razem będzie musiała poradzić sobie w inny sposób.

W tej części autorka ponownie postanowiła na dawkę humoru i nieprzewidywalną historię od której nie będziecie mogli się oderwać. Zośka będzie musiała zająć się swoją młodszą siostrą, gdy jej ojciec postanawia wyjechać na Dominikanę. Oczywiście nie obędzie się od wielkiej wpadki. Już pierwszego dnia dziewczyna ją gubi. Na pomoc wzywa swoje przyjaciółki, aby te pomogły odnaleźć jej małą. Podczas poszukiwań okazuje się, że to właśnie rodzina wywinęła psikusa.

Jeśli miałabym porównać historię Zośki do pierwszej części to jednak większe wrażenie wywarła na mnie pierwsza część. Tutaj miałam pewien problem z zachowaniem Zośki. Z jednej strony bardzo ją lubiłam, natomiast z drugiej strony jej zachowanie lekko mnie drażniło. Często wydawała mi się płytka przez jej wypowiedzi. Mam mały dylemat jeśli chodzi o naszą główną bohaterkę. Dobrze wiecie, że uwielbiam silne i stanowcze bohaterki, a tym razem musiałam się mierzyć z lekkoduchem.

Jednak patrzę na tą historię inaczej niż na inne, dlatego, iż w dużej mierze jest to komedia, a więc bohaterka musi być charakterystyczna, aby ją zapamiętać. Ja z pewnością zapamiętam Zośką. Jeśli chodzi o sam styl autorki, to tutaj nic się nie zmienia, nadal uważam, że książkę czyta się bardzo przyjemnie. Autorka nie męczy nas zbędnymi opisami, a zaskakuje szybko płynącą fabułą. Trzeba podkreślić, że tutaj nie ma miejsca na nudę. Jeśli miałabym powiedzieć czy książka mi się podoba, to jedynie mogę powiedzieć, że jest ciekawa. Nie do końca czuję, że to mój klimat. Jednak myślę, że sami musicie się przekonać czy to książka dla Was. To nie jest ostatnia część serii więc jestem ciekawa co autorka dla nas przygotowała i czym mnie jeszcze zaskoczy.

Zośka jako bohaterka jest niesamowita. Cała seria jest rewelacyjna

Zośka jako bohaterka jest niesamowita. Cała seria jest rewelacyjna

"GORZEJ BYĆ NIE MOŻE" Małgorzata Falkowska strona autorska Wydawnictwa Videograf SA

Moje zdziwienie było ogromne, bo myślałam, że to kontynuacja "Mąż potrzebny na już", owszem to kolejna część, ale tym razem jest skupiona na kolejnej bohaterce Zosi. Muszę stwierdzić, że to najmniej rozsądna, infantylna i rozpieszczona dziewczyna z całego grona przyjaciół. Nie widzi poza sobą czubka swojego nosa. Zadziwiające jest jednak to, że poprzez swój upór ukończyła studia i zaczyna kolejny kierunek czym zaskoczyła wszystkich.
Jej tok rozumowania nie jest normalny, kojarzy mi się z typową głupią blondynką. Los płata jej figla, bo musi uporać się z nową sytuacją życiową, już nie jest pępkiem świata, bo jej tata związał się z jej przyjaciółką, a na dodatek wraz z macochą otrzymała przyrodnią siostrę. Ich relacje są napięte często dochodzi do kłótni, a pilnowanie 3 latki jest ponad jej siły. Początki życia pod wspólnym dachem bywają trudne, ale przez to ta powieść jest zabawna, bo każdy robił sobie psikusy, a ich wspólne lawirowanie doprowadza do nieoczekiwanych zwrotów akcji.
Pojawią się nowi bohaterowie, miłość na horyzoncie, wspólne dramaty i obelgi. Czy dziewczyny pokonają wspólnie zły czas? Czy będą zdolne do kompromisów? Czy Zosia stanie się odpowiedzialną młodą kobietą? Czy schowa swoją dumę do kieszeni?
Autorka w dalszym ciągu rozbawia, ale również pokazuje drugą stronę medalu. Wszystkie swoje lęki, obawy, przeszłość trzeba zostawić za sobą i żyć pełną piersią, a gdy obok są przyjaciele jest łatwiej i przyjemniej i po mimo, że powiedzą Ci najszczerszą prawdę Ci prawdziwi zostaną, przytulą i podadzą Ci pomocną dłoń.

O tym, że lubię pióro Gosi już wiecie. Cieszę się, że miałam przyjemność sięgnąć po wznowienie serii "Mąż potrzebny na już". Drugi tom opowiada o przygodach Zosi - dziewczyny, która tarza się w pieniądzach. Dzięki tacie może spełniać wszelkie swoje zachcianki. Wszystko zmienia się w momencie, kiedy do akcji wkracza macocha i jej córka Zuzia...

Przyznam szczerze, że irytowało mnie zachowanie Zosi, a jednocześnie podziwiałam ją za to, jak sprawnie radziła sobie w tarapatach. Kobieta miała w życiu wielkiego farta i mogła beztrosko żyć. Dopiero, jako dorosła już osoba, musiała poznać wiele aspektów i nauczyć się tego, że nie zawsze ona wiedzie pierwsze skrzypce. Z zaciekawieniem śledziłam jej losy, a uśmiech nie schodził mi z twarzy.

Drugi tom poświęcony został Pannie Majer z tych Majerów, jednak pozostałe bohaterki nie zostały pominięte i mogłam dowiedzieć się, co aktualnie u nich słychać. Mimo, iż były to postacie drugoplanowe, to interesowało mnie, jak radzą sobie ze swoimi rozterkami.

"Gorzej być nie może" to książka idealna na letnie wieczory. Dzięki niej zapomnicie o problemach dnia codziennego i przeniesiecie się do świata pełnego humoru. Bohaterowie zdobędą Wasze serca i nie będziecie chcieli rozstać się z nimi. Uważam, że takie książki są nam potrzebne, ponieważ mimowolnie radość pojawia się w naszym sercu podczas lektury.

Przyznam szczerze, że...

Dalsze losy sześciu przyjaciółek, tym razem z perspektywy najmniej lotnej z nich, czyli Zosi Majer. Piękna i bogata dziewczyna nie ma właściwie żadnych problemów w życiu do póki nie wkracza w nie niespełna trzyletnia Zuzia, młodsza siostra, a zarazem córka jej przyjaciółki. Krótko mówiąc miał to być przepis na dobrą komedię, niestety w mojej opinii autorce nie wyszło.
Głupota Zosi wręcz uderza w czytelnika, jej dziwne zachowania i tworzenie nowych słów i przysłów wcale mnie nie bawiły. Bohaterka właściwie do końca się nie zmieniła, to egoistka, w dodatku tak próżna i arogancka, że właściwie nie można jej polubić. Nawet akcja pomocy dla dzieci z sierocińca nie przekonała mnie do niej, bo opierała się głównie na pieniądzach jej ojca.
W tej książce absurd goni absurd. Wykorzystywanie dziecka do własnych porachunków, uważam za oburzające. Zarówno Zosia jak Baśka zachowywały się jak dzieci w przedszkolu mieszając do tego małą Zuzię.
Wątek wielkiej miłości panny Majer do sąsiada mocno naciągany. Sam Sebastian jeszcze gorszy niż Zosia, przeświadczony o własnym talencie egocentryk.
Denerwowało mnie także to, że autorka napomykała o jakimś ważnym wydarzeniu, a potem zapominała o tym jakby nic się nie stało.
Nie polecam.

,,Gorzej być nie może” to kontynuacja wspaniałej książki ,,Mąż potrzebny na już” autorstwa Małgorzaty Falkowskiej.

W tej części ponownie przenosimy się do świata przyjaciółek. W tej części narratorem zostaje Zosia. Dziewczyna jest szaloną, nieprzewidywalną i rozpieszczoną osobą z bogatego domu. Uwielbia nieustanną zabawę oraz pławienie się w luksusach.

Pewnego dnia jej bliscy postanawiają to zmienić, dając jej lekcję pokory. Zosia będzie musiała stawić czoła problemom prawdziwego życia codziennego. Główna bohaterka totalnie nie potrafi się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Wydaje się, że już ,,Gorzej być nie może”. A jednak! W życie Zośki wkracza skomplikowana miłość.

,,Gorzej być nie może” to wspaniała i nieprzewidywalna komedia. Spowodowała niejednokrotnie moje salwy śmiechu, gdyż jest tam pełno humoru. W książce nie zabraknie także wzruszających scen. Wspaniała fabuła dopełnia całości. Przy tej książce nie da się nudzić. Tam cały czas coś się dzieje. Ta historia bardzo mnie wciągnęła. Autorka co chwila serwuje kolejne elementy zaskoczenia, co z każdą kolejną przeczytaną stroną tylko podsycało moją ciekawość, co dalej się wydarzy. Ta książka jest tak fantastyczna, że nie mogłam się od niej oderwać. Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło. ,,Gorzej być nie może” to książka, z którą bardzo przyjemnie spędziłam czas. Z całego serca polecam! Dziękuję autorce oraz wydawnictwu Videograf za zaufanie oraz egzemplarz do recenzji.

Pewnego dnia jej...

Kolejne losy przyjaciółek, tej serii książek po prostu nie da się nie lubić, wydawnictwo VIDEOGRAF niedawno wznowiło tą super serię, co za tym idzie? A no to, że wiele z nas nie znała szalonych przygód przyjaciółek i to właśnie dzięki wznowieniu mamy okazję poznać historię dziewczyn od początku. Ta seria książkę stanowczo poprawia humor jak nic. W książce "Gorzej być nie może" poznajemy bliżej Zośkę Majer z TYCH Majerów, która jest strasznie rozpieszczoną dziewczyną z bogatej rodziny, Zośka nie pracuje, ale za to jest jak to się mówi wiecznym studentem 😉. Przyjaciółki postanowiły ją troszkę przywołać do pionu i zorganizowały szalony plan, w którym Zośka miała zająć się młodszą trzyletnią siostrą, za którą nie przepada oby dwie mają podobne charakterki, ojciec dziewczyn wraz z Baśką przyjaciółką Zośki wyjechali na Dominikanę... Zośka tak zapatrzona w siebie po powrocie z lotniska postanawia zająć się sobą, po kilku godzinach przypomina sobie o siostrze, lecz tej małej diablicy nigdzie nie ma... Zośka wzywa przyjaciółki na poszukiwania, i zaczyna się robić troszkę niebezpiecznie ale i też zabawnie, przez przypadek Zośka poznaje sąsiada i to właśnie tam dowiaduje się o spisku rodziny i przyjaciół... Ta książka naprawdę czyta się sama, sytuacje jakie są opisane raz nam stawiają włoski dęba ale za chwilę pękamy ze śmiechu. Jeżeli jeszcze nie poznaliście tej serii, koniecznie musicie to nadrobić, ja już czekam na kolejną część i mam nadzieję, że premiera wznowienia już jest tuż, tuż. A wam polecam sięgnąć po te zwariowana przygody przyjaciółek, na pewno spędzicie z nimi świetnie czas. Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu VIDEOGRAF 😍.

Jakiś czas temu miałam okazję poznać historię kilku przyjaciółek. Każda część z serii opowiada o losach kolejnej z dziewczyn. "Gorzej być (nie) może" @malgorzatafalkowska to 2 część od @videograf.sa w której poznamy przygody zwariowanej Zosi Majer z tych Majerów, co tak zawsze podkreślała. 🤭 Jest to bohaterka, którą polubiłam już wcześniej. Bardzo charakterystyczna i zabawna postać, ale trochę głupiutka🤭 Życie Zosi trochę się zmieni, gdy jedna z jej przyjaciółek zostaje jej Macochą, która na dodatek ma córeczkę Zuzię. Będziemy towarzyszyć Zosi w codziennym życiu, w zmaganiu się z małą diablicą, a także w kwitnącym romansie. Dziewczyna pochodzi z bogatego domu, jednak znalazła się w sytuacji gdzie pieniądze jej nie pomogą, ale ktoś inny może zyskać. Jak Zosia poradzi sobie z zadaniem, które wymyślili dla niej bliscy? Przekonajcie się, czy da sobie radę.

"Gorzej być (nie) może" jest historią przy której spędzicie miło czas, zrelaksuje cię się i pośmiejecie z przygód Zośki 🤭 Już nie długo zabiorę się za kolejną część 🥰

Współpraca z @videograf.sa

• Audiobooki