Pryncypium

literatura młodzieżowa
Genius Creations
2017-02-01
2015-02-13
YA new adult romans fantastyka

To, że Melissa Darwood potrafi świetnie pisać romanse, to już wiadomo, więc tym bardziej dziwi to, że spod jej pióra wyszło coś takiego jak "Pryncypium"!
Cały pomysł na fabułę (nomina, lokum, ipsum) był tak absurdalny i niewiarygodny, że rozgrywajacy się na jego tle romans kompletnie siadł: zero chemii między bohaterami, żadnego uzasadnienia dla tego, że Aniela i Zoltan mieli się ku sobie oprócz migawek wspomnień z przeszłości. Nic w tej książce kupy się nie trzyma, nie ma w niej nic interesującego. Nie polecam, strata czasu.

To nie tyle fantastyka, co fantazjowanie. Jest to zwykły romans w kiepskim stylu Harlequina. Jedyny plus, że tą niezbyt lotną fabułę szybko się czyta.

No to powiem ... Wow!!! Trochę czekała ta książka na "swoją kolej", ale jak zaczęłam to w dwa dni była skończona 🙂 świetnie wykreowane postacie, fajne i prawdziwe dialogi, wartka akcja i jeszcze ciekawy wątek fantastyczny! Bardzo polecam!!

Bardzo szybko się ją czyta..Pomysł na fabułę genialny! Świeży, inny niż dotychczas gdziekolwiek widziałam, bardzo ciekawy.Interesujące postace, zawrotna akcja.„Pryncypium” to ciekawa i wciągająca książka, którą polecam fanom romansu paranormalnego.

To w zasadzie nie jest gatunek, który na ogół mi się podoba, ale tutaj... Nie mogłam się oderwać. Fabuła była tak płynna, dynamiczna i energetyczna, że pochłonęła mnie. Całość dobrze dopracowana, jest intryga i miłość, są przygody. Niesamowity klimat każdych z opisywanych miejsc. Intrygujący bohaterowie, którym się kibicuje, a niektórych nie cierpi. Bardzo przyjemna lektura, przepiękna i niezwykle trafiona okładka. Ja wybrałam opcję czytania jej bez uprzedniego zaglądania do słownika na końcu (swoją drogą fajny pomysł i sam wpis od wydawcy bardzo na plus) co może czasem powodowało moją konsternację i lekkie zagubienie w terminologii, ale zdarzało się do rzadko i w sumie na konsternacja też była ciekawa podczas czytania, bo można było samemu domyślać się co dane określenie oznacza. Bardzo dobra książka, ciekawa, widać ogrom pracy i dopracowanie każdego szczegółu, żeby ta wymyślona "inna" rzeczywistość i historia nie były absurdalne. Styl autorki jak zwykle lekki, płynny i inteligentny, życzyłabym sobie więcej takich pisarzy w Polsce (w tym gatunku jakim jest romans, obyczajówka i romans z elementami psychologii i science fiction), bo wiadomo jak jest, pikowanie w kierunku tandety, głupoty, prostactwa i absurdów. (Oczywiście nie wszyscy, nie generalizuję, ale założę się, że każdy ma na myśli jakieś "dzieło", które idealnie łączy te cechy.) Kończąc pozytywnym akcentem: Brawo Melissa, znowu świetnie się bawiłam przy twojej książce, pisz więcej :-) <3

Melissa Darwood udowadnia swoją twórczością, że jej wyobraźnia nie zna granic! Ten fantastyczny świat w polskich realiach jest niesamowity. Historia Anieli i Zoltana zaskakuje, bawi, a momentami wywołuje ucisk w serduchu.

PS Jeżeli początkowo boicie się tych wszystkich nowych zagadnień to zdecydowanie jest to chwilowe. Nieznane czytelnikowi słowa są przyswajalne z łatwością ☺️

137/2021

137/2021

Przekombinowana. Pomysł super, ale strasznie zajeżdżało "Modą na sukces": tamtego zabili... a on uciekł, tamta została odtrącona... to zaczęła mordować nie, nie, NIE! Dobrze chociaż, że czytało się to rewelacyjnie, choć na początku nie wiedziało się, o co w ogóle chodzi. Niby jest napisane, że można czytać na 2 sposoby: bez zapoznania się ze słowniczkiem i z, ale jestem nauczona czytania "po bożemu" i na początku nie wiedziałam w ogóle o czym czytam.

Każdy z nas posiada jakieś imię, towarzyszy nam ono od przyjścia na świat. Ale nie zawsze wiemy, że imię może określać to kim jesteśmy i co czynimy. Człowiek składa się z: Lokum, Ipsum i Nomen. To pierwsze to odruchy naszego ciała. Ipsum należy do psychiki, a Nomen to imię.
Aniela to młoda dziewczyna, o wielkim sercu. Choć żyje na świecie niespełna 20 lat doświadczyła już bardzo wiele. Chcąc ratować rodzinne gospodarstwo i pomóc najbliższym wyjeżdża do miasta, aby studiować i pracować.
Zoltan jest członkiem starożytnej tajnej organizacji, która przestrzega praw Pryncypium i strzeże wiedzy o Nominach. Butny i pełen goryczy nie zwraca zbytniej uwagi na dziewczynę. Tą dwójkę dzieli praktycznie wszystko, począwszy od statusu przez to, w co wierzą.
Jednak połączą ich uczucia, które wbrew zasadom będą ciągle się rozwijać i płonąć. Pytanie tylko czy zdołają się na siebie otworzyć i czy Aniela zaakceptuje dar Zoltana?

"Pryncypium" stało na mojej półce od zeszłego roku i w końcu udało mi się je przeczytać. Teraz żałuję, że nie uczyniłam tego wcześniej, bo książka bardzo mi się spodobała. Jest to niejako połączenie fantasy i romansu, mix, który na pewno zapada w pamięć. Bohaterowie są bardzo wyjątkowi, wydawać by się mogło, że akcja dzieje się tu i teraz w "normalnym" świecie, ale są tam elementy, które od razu nakazują obranie kursu na fantastykę. Ponadto autorka zgrabnie umieściła w książce tematy, które dotyczą każdego z nas. Pod osłoną rozmów bohaterów porusza sprawy związane z nałogami i nadużywaniem używek przez nastolatków, a to jak wiemy, dzieje się cały czas. Kiedy na koniec myślałam już, że wiem wszystko, ostatnie zdania utwierdziły mnie w tym, że jednak nie. Otwarte zakończenie ścięło mnie z nóg i zaczęłam wątpić czy życie Anieli i Zoltana na pewno potoczy się tak jak sądziłam...

Tym razem Melissa Darwood prezentuje kolejną książkę o tytule dość oryginalnym, bo Pryncypium. Można zauważyć po spisie książek Autorki, że te tytuły są dość specyficzne. W sumie to przykuwa uwagę czytelnika zastanawiając się, co to znaczy. Tu duży plus za tę oryginalność.

Więcej na:

Więcej na: