Płonący lód. Nieczyste zagranie

Patrycja Kuczyńska, Monika Rępalska Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Płonący lód (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Novae Res
uczelnia konflikt hokej lodowisko miłość new adult erotyk
Płonący lód (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
uczelnia konflikt hokej lodowisko miłość new adult erotyk

Lexi Archibald przyjeżdża do akademika razem ze swoją przyjaciółką Lizzi. Obie dostały się na renomowaną uczelnię.
Już pierwszego dnia wchodzi w konflikt z Knoxem Blackiem, przystojnym brunetem o czarnych oczach, od którego bije coś mrocznego i władczego.  Chłopak pochodzi z rodziny królewskiej.  Ma władzę i pieniądze. Uważany jest za przywódcę,  który rządzi na uczelni....

Zwyczajna dziewczyna i on. To mieszanka na prawdę wybuchowa 💣. Bo jak tak można nienawidzieć, zobacząc kogoś po raz pierwszy. Tak jest w przypadku Lexi i Knoxa, dużo się dzieje w tej opowieści. Którą warto przeczytać.!

Miałam ochotę na coś w stylu młodzieżowym, dlatego sięgnęłam po tą książkę. Ilość błędów była rażąca, a o płaskich dialogach nie wspomnę. Straciłam czas.

"Jestem Knox Black"

Dostałam do recenzji „Płonący lód. Gra pozorów” Any Rosy i Moniki Rępalskiej jednak zanim się za nią zabiorę postanowiłam przeczytać tom 1. Wiem, że historie nie są ze sobą powiązane jednak lubię czytać chronologicznie. Tom pierwszy „Płonący lód. Nieczyste zagranie” ma dość wyrazistą okładkę, która przyciąga wzrok. Pomysł na historię całkiem ciekawy choć momentami bardzo...

W tej książce przenosimy się do świata studentów. Tutaj pasja do hokeja jest nierozłączną częścią ich życia a kasa wyznacznikiem statusu społecznego.
"Płonący Lód. Nieczyste Zagranie" to młodzieżówka. Ja lubię czytać młodzieżówki, bo fajnie jest wracać do młodzieńczych lat. Chociaż według pesel młoda nie jestem ale za to jestem młoda duchem. Więc szybko wkręcam się w takie...

Serio?
Mialam wrażenie,że to opowiadanie było napisane w pośpiechu,na kolanie i na dodatek przez licealistkę.
Może,nie byłoby to takie kiepskie,jakby tak bardziej ubarwić postacie,wzbogacić dialogi i wzmocnić opisy.Juz od pierwszych akapitów czuje się prostotę,nijakosć i ubóstwo słownictwa .
Akcja czasami groteksowa,zachowanie głównych bohaterów na poziomie...

Fajna książka na oderwanie się od rzeczywistości.Szybko się czytało.Czułam tą chemie między bohaterami.

„Nie igraj z ogniem, bo ja jestem pieprzonym ogniem, który może cię cholernie poparzyć. (…) Kiedy mnie zobaczysz, schodź mi z drogi, kiedy będziesz w pobliżu, zniknij niezauważona. Nie patrz na mnie i nie waż się do mnie odezwać. Pilnuj się, bo ja jestem tu prawem.”

„Płonący lód. Nieczyste zagranie” to pierwsza część serii, która została napisana wspólnymi siłami przez Anę...

Niby spoko historia, ale mam wrażenie, że troszkę chaotycznie napisana. Dziwnie napisana jakość, szczególnie przejścia między Lexi a Knoxem. I mam wrażenie, że troszkę za mało rzeczywista.
Mnie osobiście irytowała Lex w wielu momentach. Więc podsumowując, niby ok, ale nie porywa. Jest to debiut duetu więc w następnych częściach może będzie lepiej :)

Dyskusje

• 2018