rozwiń zwiń

Religie świata

Okładka książki Religie świata
Włodzimierz AntoniewiczEugeniusz Dąbrowski Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Instytut Wydawniczy PAX
1957-01-01
1957-01-01

Przede wszystkim rzuca się w oczy stronnicze traktowanie religii. Dąbrowski był księdzem i chyba nawet nie silił się na obiektywizm przy opisywaniu i dobieraniu opisów innych systemów wierzeń. Autorzy a priori przyjmują, która wiara jest jedynie słuszna.

Przegląd różnych systemów wierzeń kończy się na "Świecie starożytnym na progu chrześcijaństwa". Nie możemy więc dowiedzieć się nic a nic o prawosławiu czy protestantyzmie. A szkoda, bo książka mogłaby dostarczyć interesujących informacji. Brakowało mi również szamanizmu.

Więcej marudzenia tutaj: http://finklaczyta.blogspot.com/2017/05/religie-swiata-stronniczo.html

Dodaj cytat z książki Religie świata