Komiksowe wprowadzenie do filozofii

Kevin Cannon komiksy 176 str.
The Cartoon Introduction to Philosophy

Instytut Wydawniczy PAX
komiksy
poradnik filozofia socjologia

Porównaj ceny i

Okazuje się, że nawet filozofię da się wtłoczyć w ramy komiksu i pokazać w interesujący sposób. Bardzo szanuję autorów za pracę, jaką wykonali nad Komiksowym Wprowadzeniem do filozofii, bo jest to kawał dobrej roboty.

AUTORÓW JEST DWÓCH

Pierwszy to profesor filozofii na jednym z amerykańskich uniwersytetów, drugi to ilustrator doświadczony w komiksach edukacyjnych. Razem...

Humorystyczny i intrygujący wstęp do filozofii. Autorzy być może starali się być bezstronni w ukazaniu poszczególnych problemów i poglądów znanych filozofów, ale jednak z całości przebija się według mnie krytyka filozofów wierzących i zdroworozsądkowo patrzących na rzeczywistość.
Ciekawe jest, że na kartach komiksu nie występuje typowa „plejada gwiazd" filozofii i...

Idealny wstęp do filozofii, trudne tematy poruszane w bardzo przystępny sposób. Świetne!

Popłyń z Heraklitem

Czy uważana za jarmarczną forma to dobry sposób, by mówić o dowodach na istnienie Boga, epistemologicznych subtelnościach oraz kompatybilizmie Davida Huma, a Sokrates, Kant i Spinoza nadają się na komiksowych bohaterów? Michael F. Patton i Kevin Cannon przekonują, że tak.

Czytaj dalej:

• Komiksy
  • Filozofia
  • 2018
  • Komiks
  • Filozofia
  • Z biblioteki
  • Dla dzieci i młodzieży - książki Karima

Dodaj cytat z książki Komiksowe wprowadzenie do filozofii