Malwersanci

Anna Kłodzińska Wydawnictwo: Wydawnictwo CM Seria: Najlepsze kryminały PRL kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo CM
warszawa lata 60. przestępstwo
kryminał, sensacja, thriller
Najlepsze kryminały PRL
warszawa lata 60. przestępstwo

Gazetowiec z PRL. Kradzież z magazynów z pewnością nie jest tak wstrząsająca jak zabójstwo, ale w tych czasach temat był na czasie. Tytuł najbardziej nacechowany wśród powieści kryminalnych Kłodzińskiej. Ciekawie przedstawione tło społeczno-obyczajowe, jak i psychologiczne portrety bohaterów.

Warszawa, początek lat 60-tych ubiegłego wieku. Trudna sytuacja finansowa zmusza młodego urzędnika Jana Wilczyńskiego zatrudnionego w stołecznej Centrali Garbarskiej do przyjęcia propozycji zmiany stanowiska pracy. Niestety, przejście na stanowisko magazyniera wiąże się nie tylko z podwyżką wynagrodzenia. Wilczyński wkrótce ulega namowom kolegów i przystaje do szajki...

• L. polska
  • Ebooki