Karaluchy przeciw Panzerom

1995-01-01
50 min.
tankietka TK TKS czołgi militaria

Okładka książki 7TP vol. II Janusz Lewdoch, Janusz Magnuski, Rajmund Szubański
7TP vol. II Janusz Lewdoch, Jan...
Okładka książki 7TP Jan Jędryka, Janusz Magnuski, Paweł Sembrat
7TP Jan Jędryka, Janusz...

Bardzo dobra, choć niezbyt obszerna monografia polskich lekkich czołgów rozpoznawczych TK i TKS, zwanych również tankietkami. Autor opisuje historię tego typu broni, ze szczególnym uwzględnieniem form rozwojowych w Polsce - od tankietki poprzez ciągnik C2P po lekkie drezyny pancerne. Nie mogło również zabraknąć wspomnień podchorążego Romana Orlika, polskiego asa pancernego września 1939 r. oraz podporucznika Romana Okuszko.

• Historia,Militaria
  • 2016