Zrelaksuj się! Łamigłówki i zabawy dla dorosłych

Okładka książki Zrelaksuj się! Łamigłówki i zabawy dla dorosłych praca zbiorowa
Okładka książki Zrelaksuj się! Łamigłówki i zabawy dla dorosłych
praca zbiorowa Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM hobby
48 str. 48 min.
hobby
Wydawnictwo SBM
2016-01-01
2016-01-01
48 min.

Przypadkowo trafiłam na tę książkę jakiś rok temu, gdy kupowałam coś w mojej ulubionej księgarni i te łamigłówki były w promocji. Zapłaciłam za nie 5 zł, chociaż w standardowej cenie nie są drogie – cena okładkowa to zaledwie 10 zł. To był czas, kiedy zauważyłam, że mój mózg nie funkcjonuje najlepiej i przyda mi się coś na jego rozruszanie ;)

Od pierwszego przekartkowania łamigłówek byłam zachwycona. Do tej pory zrobiłam 2/3 książeczki i nadal uważam, że te łamigłówki są naprawdę fajne. Jest duża różnorodność, myślę, że każdy może znaleźć coś dla siebie:

Jedną z kategorią łamigłówek jest „znajdź” coś, np. znajdź pasujący cień, znajdź 10 różnic, odnajdź 3 postacie różniących się od pozostałych (gdy na stronie jest ich ponad 40),znajdź kilka par identycznych twarzy… Każde zadanie jest o innym stopniu trudności, niektóre są tak proste, że zrobienie ich zajęło mi 5 minut, a jedno było tak trudne, że musiałam posłużyć się komputerem i poświęcić temu kilka godzin, by odnaleźć ostatnią parę identycznych twarzy :)

Drugą kategorią są kolorowanki. One są trochę… dziwne. Mnie osobiście nie wszystkie przypadły do gustu, ale to już zależy od tego, kto co lubi kolorować. Jedynie jaszczurkę czy ilustrację pełną kwiatów kolorowało mi się z prawdziwą przyjemnością. Resztę kolorowanek traktuję bardziej jako kolorowanki „byle pokolorować”, żeby nie zostawiać ich pustych.

Poza tym znajduje się tu kilka ilustracji typu „połącz kropki”. Jako dziecko uwielbiałam coś takiego! A wiecie, co tu jest wspaniałego? Że te ilustracje mają po kilkaset kropek! U jednej jest ich nawet 700! Aww, chociaż może nie są to jakieś super ilustracje, łączenie tego sprawiło mi prawdziwą przyjemność i zajmowało zdecydowanie więcej czasu niż 5 minut ;)

Również znajdziemy tu krzyżówki. Niestety robię je tylko po to, żeby zrobić. Nie jestem fanką krzyżówek i prawdę mówiąc, ponad 90% haseł muszę wyszukać w Internecie. Rozwiązania też są takie sobie… Jeśli chodzi o zabawy słowne są też rebusy, które są tak banalnie proste, że powinny się znaleźć w książkach dla dzieci, a nie dorosłych… Wykreślanki też są interesujące, niestety w jednej pojawił się błąd: jedno słowo występuje w dwóch miejscach, ale jak się skreśli to „nieodpowiednie” to oczywiście nie wyjdzie rozwiązanie. Jest jeszcze strona, na której są dwa słowa i należy ułożyć z nich jak najwięcej wyrazów. Szczerze mówiąc, nie wiem, czy kiedykolwiek to zrobię… To wygląda, jakby ktoś chciał zapełnić stronę, a nie miał pomysłu na zadanie.

Oczywiście co to byłyby za łamigłówki bez sudoku! Niestety nie mogę się jeszcze wypowiedzieć, jak trudne są, bo zaczęłam dopiero pierwsze z dziewięciu i… poległam. Serio, muszę kiedyś zrobić drugie podejście. I ostatnim elementem są labirynty, nad którymi też trzeba spędzić trochę czasu, żeby w ogóle je zrobić ;)

Jeśli szukacie niedrogiej książki, w której znajdziecie nie tylko kolorowanki, ale również łamigłówki, krzyżówki, sudoku itp. itd., „Zrelaksuj się!” powinno Wam przypaść do gustu. Niestety nie można zabrać jej wszędzie, bo jest dość duża – format A4, ale ja ogółem jestem zadowolona z zakupu, nawet jeśli trafiają się błędy czy zadania, które nie przypadły mi jakoś szczególnie do gustu. Poza „Zrelaksuj się!” jest jeszcze „Odstresuj się!”, które również posiadam. Na razie oceniam całość na 7/10

Od pierwszego przekartkowania...

Łamigłówki trochę jak dla dzieci, mogłyby być trudniejsze i bardziej skomplikowane, jednak dla relaksu, wypełnienia czasu, zabicia nudy całkiem odpowiednie.

• Inne

Dodaj cytat z książki Zrelaksuj się! Łamigłówki i zabawy dla dorosłych