Noc Kupały

Katarzyna Berenika Miszczuk Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Kwiat paproci (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
W.A.B.
literatura polska
Kwiat paproci (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
literatura polska

Niestety ta czesc sprawila, ze nie bede sie zabierac za nastepne...😣
Glownie przez watek romantyczny🤦‍♀️🤦‍♀️ ktory
strasznie kuleje👩‍🦯👨‍🦯

Lubię takie czary mary, pierwsza część była ciekawa ale druga zawiera więcej elementów fantasy co powodowało że czyta się ta książkę z zapartym tchem. Owszem nasza Gosława czasem irytuje ale czego nie robi się z miłości 😉

Wiem, że ta seria zbiera różne opinie. Ja od samego początku traktuję ją jako literaturę stricte rozrywkową i w tym aspekcie w pełni spełnia moje oczekiwania. W drugim tomie Gosia przed sobą nie lada wyzwanie - musi podjąć decyzję, komu dotrzyma obietnicy i na czyj gniew się narazi. Do tego dochodzi Ote, która po tysiącleciu upomina się o Mieszka i bynajmniej nie jest...

Fantastyczny cykl, zabawny, romantyczny z elementami fantastyki. Co by było gdyby Mieszko I nie przyjął chrztu ? Czyta się szybko i przyjemnie. Dałabym 10 gwiazdek, jednak główna bohaterka czasem irytowała już swoją naiwnością w pakowaniu się w tarapaty. Poza tym, rewelacja!

Książka utrzymuje poziom pierwszej części, dzięki czemu świetnie się bawiłam czytając. Momentami aż żałuję, że nie żyjemy w świecie wykreowanym przez autorkę.

Drugi tom świetnej polskiej serii utrzymuje poziom! Seria jest naprawdę przemyślana i dopracowana. Czytało się ten tom bardzo szybko i aż chce się od raz brać za kolejny. Serdecznie polecam

Dalszy ciąg Szeptuchy,nic dodać nic ująć,przeczytana jednym tchem i wręcz zmusza do następnej części.

Pomysł, który był świetny zaczyna ewoluować w stronę, która przestała mnie bawić. Więcej tu romansu niż fantastyki. W sumie, gdyby nie Baba Jaga to dawno bym przerwała lekturę. Poza tym drażnić zaczęły błędy. W kolejnych zdaniach bohaterka najpierw gasi światło a potem pada ze zmęczenia nie gasząc światła. Albo najpierw pasy samochodowe wbijają się w ciało, a parę stron...

Muszę powiedzieć , że jestem w prawdziwym szoku. Dawno nie czytałam tak dobrej książki a raczej serii która wyszła spod pióra polskiej pisarki. Świetnie dobrane słowa, wartka akcja i mnóstwo słowiańskich obyczajów. Do tego przystojny Mieszko który jako dawny władca , sprawia iż moje serce bije mocniej.
Gorąco Polecam!

Jeszcze więcej porwań, usiłowań, nauk obronnych, wzdychań (dużo więcej wzdychań!) i kilka zwrotów akcji (te na końcu całkiem spoko).

W drugiej części Gosia nabywa trochę rozumu i jest to nawet fabularnie wytłumaczone – po prostu uczy się radzić sobie z tym, co ją spotyka, samodzielnie i pracuje na swój rachunek, nie chcąc martwić innych. Dowiadujemy się, że słowiańscy...

Dyskusje

6 734