Noc Kupały

Katarzyna Berenika Miszczuk Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Kwiat paproci (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
W.A.B.
literatura polska
Kwiat paproci (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
literatura polska

„To nie bajka, tylko legenda. – Jarogniewa uniosła do góry palec wskazujący. – A w legendach zawsze tkwi ziarno prawdy”. – Noc Kupały

"„Noc Kupały” kompletnie przełamuje stereotyp romansu fantasy. U autorki zawsze wątek romantyczny jest odciągany jak najdalej w czasie, po czym chłodzony zimną wodą, kiedy już do niego dojdzie. Taki zabieg sprawia, że nasze wrażenia nie...

Książka fajna ale liczyłam na trochę lepsze zakończenie

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

No i w końcu wiemy komu Gosława będzie musiała oddać kwiat paproci :)
W tej części jest znacznie więcej akcji i romansu, i humoru.
Te części są tak skonstruowane, że człowiek musi wiedzieć co będzie dalej. Dlatego lecę czytać kolejną część :P

Drugi tom o przygodach Gosławy. Historia alternatywna naszego kraju, w którym nadal rządzą królowie a wierzenia są słowiańskie. Coś nietuzinkowego i przyjemnego. Polecam wszystkim lubiącym wątki fantastyczne i romantyczne

Kontynuacja "Szeptuchy". Akcja książki jest bezpośrednią kontynuacją pierwszej części i zmierza ku tytułowej Nocy Kupały, kiedy to Gosi ma grozić śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony słowiańskich bogów. Lekkie, łatwe i zabawne, okraszone szczyptą magii.

Pierwszy tom choć z początku średnio mi przypadł, finalnie się rozkręcił i skończył tak, że chciałam przeczytać kolejny :) . "Noc Kupały" mile mnie zaskoczyła - może juz przywykłam do stylu, humoru i ogólnie postaci, a może to zasługa tego niesamowitego słowiańskiego klimatu ? Cokolwiek by to nie było, z prawdziwą przyjemnością czytałam juz o dalszych losach Mieszka i...

Drugi tom cyklu. Tym razem dowiadujemy się nieco więcej o Mieszku, który okaże się... (nie zdradzę, przeczytajcie sami). Bogowie jak zwykle mieszają w życiu Gosławy. Pochłonęłam w jedno popołudnie.

Co zwróciło moją uwagę, to wspaniałe retrospekcje z życia Mieszka. Ten tomy był chyba ociupinę gorszy niż poprzedni, pomimo większej ilości zdarzeń.

Niestety ta czesc sprawila, ze nie bede sie zabierac za nastepne...😣
Glownie przez watek romantyczny🤦‍♀️🤦‍♀️ ktory
strasznie kuleje👩‍🦯👨‍🦯

Lubię takie czary mary, pierwsza część była ciekawa ale druga zawiera więcej elementów fantasy co powodowało że czyta się ta książkę z zapartym tchem. Owszem nasza Gosława czasem irytuje ale czego nie robi się z miłości 😉

Dyskusje

6 880