Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 29.90 zł

Czerwone słońce

Paulina Hendel Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Żniwiarz (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Czwarta Strona
Żniwiarz (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2017-09-27

Książka całkiem ok, tak jak jej poprzednia część.
Nie zaskakuje ale miło się czyta.

pozycja zdecydowanie nakierowana na młodzież. Książka jest naszpikowana naiwnymi dialogami, czy scenkami sytuacyjnymi, które zupełnie nie mają sensu. Pomysł na fabułę wydaje się ciekawy, ale brakuje mi w tej historii polotu. jest jakaś nijaka.. daje 3 za dobry pomysł. Szkoda, że realizacja nie wyszła..

Podobała mi się bardziej niż pierwszy tom. Fabuła była nieco ciekawsza i mniej przewidywalna, a główna bohaterka nie denerwowała mnie tak bardzo jak w pierwszej części

Spoko, że wciąż polują na potwory mimo drugiego wątku, wciągała. Koniec pospieszony, trochę obniżył loty całej ksiazki.

Jest gorzej, ale nie do końca w negatywny sposób. Zaczęło to wyglądać jak obyczajówka. Życie się toczy : tu coś się wydarzy, tam odkryje się jakaś tajemnica, ten coś się dowie, tam pojadą, zlikwidują kolejnego nawiego, a główni bohaterowie znowu poczują miętę.
Jest nudno, ale nie nieciekawie. Dziwne to stwierdzenie, ale taka jest prawda.
Znowu czytałam i zaskakująco szybko...

Nie będę rozpisywać się o tej książce, ponieważ jest to drugi tom, bezpośrednia kontynuacja "Pustej nocy". Zdaję sobie z tego, że nie jest to literatura najwyższych lotów, ale świetnie się przy niej bawię i w najbliższym czasie będę czytać trzy kolejne tomy. Poznajemy tu dalsze losy głównych bohaterów, pojawiają się też nowe postacie. Nie ma tu zbyt wiele akcji, ale za to...

Książka świetna! Drugi tom trzyma poziom pierwszego. Bardzo ciekawa fantastyka niezwykle oryginalna ale to już wiemy. Magda jest teraz w nowym ciele, ma zupełnie inny charakter. Razem z Feniksem i Mateuszem polują na upiory i nawich których niestety jest coraz więcej. Końcówka zachęca nas abyśmy od razu sięgnęli po kolejny tom. Polecam!
Lena:)

Myślałam, że będzie tutaj ciekawy i rozbudowany wątek słowiańskich wierzeń, ale niestety się rozczarowałam. Główna bohaterka bez wyrazu, akcji tyle co kot napłakał i po czasie nadal zastanawiam się jaki miał być zamysł autora na tę serię, bo niestety jest ona bezsensowna.

Największym problemem tego cyklu jest brak głębi postaci (troszkę jak budowa cepa), przez co nie przywiązujemy się do nich, i zbytnio nie interesuje nas ich los.

Świetnie się bawiłam czytając drugi tom. Wszystko jest tutaj naprawdę dobrze zgrane. Co prawda, nie podoba mi się nowa postać Magdy, jej charakter i zachowanie, ale ma to swoje wytłumaczenie, które przyjmuję i dla mnie jest jak najbardziej logiczne. Obawiałam się, że autorka będzie tutaj stosowała ten sam schemat, co w pierwszym tomie i w swoich pozostałych książkach (czyli...

1 861
    1 361