Czerwone słońce

Okładka książki Czerwone słońce
Paulina Hendel Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Żniwiarz (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Żniwiarz (tom 2)
Czwarta Strona
2017-09-27
2017-09-27

1915 ocen

Pierwszy tom mnie nie zachwycił. Drugi tom trochę lepszy, ale niestety niewiele się dzieło, a głównej bohaterki, zarozumiałej i wszechwiedzącej, nie polubiłam. Starcia bohaterów z nawimi w pewnym momencie zaczęły mnie tak nudzić, że pomijałam niektóre opisy.
Nie sięgnę po następne szkoda czasu.
Daję 3, za ciekawy pomysł i fajne okładki.

Nie sięgnę po następne szkoda czasu.
Daję 3, za ciekawy pomysł i fajne okładki.

Bardzo przyjemna, szybka do przeczytania lektura. Świetna kontynuacja utrzymująca klimat pierwszej części. Polecam!

Po tragicznym zakończeniu "Pustej nocy" Magda wraca do żywych jako żniwiarz, aby odnaleźć i pozbyć się Pierwszego raz na zawsze. Jednak jej plany zaczynają krzyżować nawi, których pojawia się coraz więcej i są coraz bardziej niebezpieczni...
"Czerwone słońce" podobało mi się bardziej niż 1 tom, chociaż początkowo zapowiadało się inaczej. Akcja w tej części jest bardzo nierówna, przez większą część książki wszystko dzieje się bardzo wolno. Momentami zaczynałam irytować się tym, że tylko krążymy wokół głównego problemu, czyli unicestwienia Pierwszego, bohaterowie głównie o tym rozmawiają, ale nie podejmują prawie żadnych działań.
Na szczęście sceny z demonami wynagrodziły mi nużące chwile. Czym jest wieszczy? Jak sobie radzić ze zmorą? Gdzie można spotkać upiora? Dla mnie rzeczy, których mogłam się dowiedzieć o słowiańskich potworach były bardzo intrygujące!
Autorka w "Czerwonym słońcu" wprowadziła też kilka nowych postaci dzięki, którym zagościła w tej historii spora dawka humoru, między innymi dalsza rodzina Magdy była strzałem w dziesiątkę.
A co do samej Magdy to tym razem była naprawdę ciężka do zniesienia. Przez połowę książki główna bohaterka próbuje przyzwyczaić się do swojego nowego ciała i równie nowej sytuacji, więc częściowo rozumiem jej zachowanie.
Książki Pauliny Hendel zawsze zapewniają mi miło spędzony czas i w tym przypadku też tak było. Mimo tego, że "Czerwone słońce" nie jest idealne to bardzo dobrze się bawiłam i z pewnością niedługo sięgnę po kolejny tom, bo zakończenie było bardzo zaskakujące.
"Żniwiarz" jest świetną serią na lato, która zabierze czytelnika na kwiatowe łąki, mroczne bagna i ciemne lasy, gdzie grasują demony.

Drugi tom serii "Żniwiarz" zdecydowanie na plus. Mamy tutaj to co w poprzedniej części, czyli walki z demonami, słowiańskie legendy i wyrazistych bohaterów. Oprócz tych znanych takich jak: Feliks, Mateusz i Magda (której zachowanie i charakter, zwłaszcza w porównaniu do poprzedniej części irytuje czytelnika i jest jednym z niewielu minusów tego tomu). Ponadto także nowi bohaterowie tacy jak na przykład Adrian i Sebastian, którzy dodają tej książce sporo humoru. No i do tego świetne zakończenie, które daje więcej pytań niż odpowiedzi i zdecydowanie zachęca do jak najszybszego wzięcia się za trzeci tom tej świetnej serii.

Magda z przytupem powraca do świata żywych po roku od swojej śmierci. Jako żniwiarz. Zdezorientowana i zaskoczona nową sytuacją szybko musi stanąć na nogi i powrócić do Wiatrołomu. Tego zadania z pewnością nie ułatwia jej wspomnienie Oliwii, które od teraz już zawsze będzie jej towarzyszyć.
Po przeczytaniu tej pozycji cieszę się, że to właśnie ona rozpoczęła mój czytelniczy rok. Historia została opowiedziana lekko i przyjemnie, dzięki czemu czytało się ją błyskawicznie. Muszę przyznać, że główna bohaterka Magda w poprzedniej części podobała mi się bardziej. Teraz za sprawą charakteru Oliwii, której ciało pośmiertnie przejęła, stała się opryskliwa i niemiła.
Natomiast ogromnie przypadli mi do gustu Sebastian i Adrian - dwójka łysych dryblasów z audi. Wprowadzili dużo humoru i z pewnością są w tym momencie moimi ulubionymi charakterami.

Na półkach: , , , ,

Przepadłam. Dosłownie przepadłam. Książkę pochłonęłam w mniej niż 24 godziny w trzech posiedzeniach i zupełnie nie wiem, jak wytrzymam do momentu, gdy sięgnę po kolejny tom.

Demonów jest więcej. Zachowują się inaczej, są groźniejsze, a wiedza, którą mają Żniwiarze, nie wystarcza. W dodatku bohaterowie mają wrażenie, że są ostatnimi z ich rasy.

Ciekawie jest poznawać na nowo Magdę, która przejęła charakter swojego nowego ciała. Jest inna niż była. Bardziej pewna siebie, nieco arogancka, przez co ciśnie się na usta określenie "pyskata". Brakuje mi tej odwagi, którą miała wcześniej. Zobaczymy, jak dalej potoczą się jej losy.

Wątek siostry Jadwigi - Janiny. Genialny! Kocham postaci starszych pań, a tutaj mamy roszczeniową starszą panią, której sam Lucyfer ustąpiłby miejsca na swoim tronie. Dzięki wprowadzeniu wątku Janiny książka zyskała lekkości i więcej zabawnych elementów. Podoba mi się ten plot twist na końcu, związany z jej tajemnicy. Dodatkowo bohaterka jest inna niż swoja rodzina, co rewelacyjnie urozmaica świat.

Ciekawie jest poznawać na...

Może być, ale bez szału.

Może być, ale bez szału.

Kolejna książka Pauliny Hendel, którą pochłonęłam. Drugi tom "Żniwiarza" nie rozczarowuje. Hordy demonów, oraz Magda, Mateusz i Felix w kontrze. Ciotka Janina i bliźniacy nieco ubarwiają fabułę. I gdzie podziewa się Pierwszy... Ciekawa lektura :)

Odrobinę słabsza kontynuacja ,,pustej nocy'' Magda stała się irytująca:D ale kibicuje jej i Mateuszowi! W dodatku w tym tomie jest więcej nawich co jest na plus, zakończenie tak dóbr że ściągnąłem z marszu po 3 tom!:)

Ależ mile mi się to czytało, wspaniale było wrócić do Wiatrołomu, Magdy i Feliksa - szkoda, że dopiero po roku się na to zdecydowałam. Na pozór w tym tomie raczej nic się nie działo, ale jednak dobrze się bawiłam.