Świat wokół nas. Nowy atlas - przyroda

Okładka książki Świat wokół nas. Nowy atlas - przyroda praca zbiorowa
Okładka książki Świat wokół nas. Nowy atlas - przyroda
praca zbiorowa Wydawnictwo: Nowa Era nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Świat wokół nas. Nowy atlas - przyroda
Nowa Era
2011-01-01
2011-01-01

Atlas ten przyda się każdej osobie, która jest zainteresowana naukami przyrodniczymi, a szczególnie geografią, gdyż map i tematów geograficznych jest tutaj najwięcej. Atlas ten jest też przede wszystkim bardzo pomocny dla uczniów szkół podstawowych i może stanowić doskonałą pomoc w nauce tego przedmiotu.
Atlas rozpoczyna się planszą dotyczącą dziejów życia na Ziemi i przepięknymi planszami pokazującymi wybrane ekosystemy środowisk wodnych i lądowych. Następnie znajdziemy tu treści dotyczące podziału organizmów, budowy człowieka, naturalnych i kulturowych składników krajobrazu, pór roku, pogody, kierunków świata, wprowadzenia do mapy. Kolejne strony pokazują jak powstaje mapa, omawiają skalę na mapie i mapy w różnych skalach oraz ukształtowanie powierzchni na mapach. Po tych elementach czytelnikowi ukazują się treści związane z Polską (np. znakomite mapy krajobrazowe),Europą, Azją, Afryką, Ameryką północną, Ameryką Południową, Australią, Arktyką i Antarktydą. Atlas kończy się stronami dotyczącymi świata oraz informacjami o Ziemi i Wszechświecie. Na samym końcu spis treści.
Mnóstwo zdjęć, wykresów, plansz dydaktycznych, map - to wszystko w jednym atlasie przyrodniczym. Ciekawy, na wysokim poziomie, starannie stworzony atlas. Bogactwo treści i znakomite wykonanie sprawiają, że to książka wyjątkowo dobra. Doskonały dla uczniów, ale nie tyko.

Atlas rozpoczyna się planszą dotyczącą dziejów życia na Ziemi i...

Bardzo przydatny, polecam każdej osobie, która chce się edukować.

Bardzo przydatny, polecam każdej osobie, która chce się edukować.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Fragmenty

Dodaj cytat z książki Świat wokół nas. Nowy atlas - przyroda