Poczwarka

Wydawnictwo Literackie
zespół downa upośledzenie rodzicielstwo
literatura piękna
zespół downa upośledzenie rodzicielstwo

Książka która mnie rozwaliła!!!! nie mogłam się długo pozbierać. Książka, która otwiera oczy na to co w dzisiejszych czasach jest dla nas najważniejsze, jak widzimy chorobę, "inność" innych. Świat widziany oczami malej dziewczynki z zespołem Downa, walka o miłość i akceptacje. Polecam każdemu, tę książkę trzeba przeczytać!!!

Treść książki jest bardzo trudna, czasami nawet potrafi powalić, zwłaszcza gdy ma się już dzieci i patrzy z perspektywy "a co by było, gdyby moje dziecko było chore, jak ja bym się wtedy zachowała?". Odpowiedź nie zawsze jest taka prosta. Przychodzi wtedy jeszcze milion innych pytań i znikąd odpowiedzi.
Potrafię zrozumieć tę bezsilność matki, która wiele razy ma dość, ale...

Książka bardzo wzruszająca, wyciskacz łez. Pokazuje prawdę o naturze człowieka, o tym, że człowiek w głównej mierze dąży do bogactwa materialnego, a nie zauważa ludzi którzy stanęli na ich drodze. Pięknie przedstawia jakie bogate wnętrza mają dzieci z zespołem Downa, że one są bardzo wartościowe i kruche.

Cieszę się, że książka ta była na liście moich lektur w gimnazjum. Uczy tolerancji, miłości i szacunku do drugiej osoby. Przedstawia świat oczami osoby chorującej na zespół Downa. Wspaniała i poruszająca. Na pewno w przyszłości będę chciała pokazać ją moim dzieciom.

Książka bardzo wzruszająca. Dzięki niej zaczęłam inaczej patrzeć na świat. W pewnym sensie jest straszna, ale dlatego, ze wiele rzeczy, które są tam opisane, są... prawdą...Książka ma ciekawą fabułę i daję dużo do myślenia. Pokazuję też dużo wartości. Uczy także empatii
Podsumowując:
Ta książka to lektura obowiązkowa dla każdego
P.S
W wielu momentach potrzebna paczka...

Niesamowicie wzruszająca książka Doroty Terakowskiej, opowiadająca historię matki, która mimo namowy męża nie oddaje swojej chorej córki do domu dziecka.
Książka wyciskająca łzy, ale przede wszystkim pełna nadziei.Polecam z całego serca.

Książka która daje Ci w mordę, która Cie emocjonalnie sponiewiera. Pozostawia Cię z pytaniami na które po czasie znajdziesz odpowiedź... I to jest komplement. W trakcie czytania książki, przypomniał mi się dowcip "chcesz rozśmieszyć Pana Boga? zrób plany"...
"Poczwarka" powinna być lekturą obowiązkową w 7 lub ósmej klasie - książka przede wszystkim uczy empatii, której tak...

Pozwala inaczej spojrzeć na otaczający nas świat i pokochać.

Po przeczytaniu tej ksiazki kazdy zastanowi sie 5 rrazy zanim zlosliwie skomentuje zachiwanie ludzi z zespolem Downa.

Dlaczego ta książka nie jest lekturą szkolną ?!

Dyskusje

11 593