Poczwarka

Dorota Terakowska literatura piękna 322 str.
Wydawnictwo Literackie
literatura piękna
zespół downa upośledzenie rodzicielstwo

Wydawnictwo Literackie
literatura piękna
zespół downa upośledzenie rodzicielstwo

Porównaj ceny i

Bardzo bardzo bardzo

Ludzie często chcą, aby ich życie przebiegało według ustalonego przez nich planu. Nieraz wkładają wiele wysiłku w to, aby swoim życiem właściwie pokierować i osiągnąć zamierzone cele. I nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że będziemy na tyle elastyczni, by nie popadać w zniechęcenie czy rozpacz, jeśli coś idzie nie tak, jakbyśmy chcieli.

Właśnie takie załamanie się...

Nikt nie gwarantuje, że idealny plan na życie się ziści. Jak przyjąć to co nas spotyka, jak rodzi się miłość rodzicielska...
Wciągająca książka, niełatwa w swej treści...

Książka warta uwagi

Cudowna książka, poruszająca problem wychowania chorego dziecka.
Myślę,że każdy powinien przeczytać pozycję, która porusza taki problem. Chwyta za serce, daje do myślenia i przede wszystkim sprawia,że zastanawiamy się, co byśmy zrobili my, gdybyśmy mieli wychować niepełnosprawne dziecko?

Taniec to wyraz miłości do wszystkiego, co się kocha.

Skorupa jej kalekiego ciała niewoli ją tak, jak poczwarka więzi w sobie motyla.

Taniec wyraża wszystko to, czego słowa nie potrafią. Taniec umie prosić, przepraszać, wołać, przyzywać, wyrażać radość i miłość, agresję i nienawiść. Czuła, ze taniec ma samospełniającą się moc. Większą niż słowa.

Wystraszona mama...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra książka poruszająca temat życia rodziców dzieci dotknietych zespołem Downa.

"Poczwarka" jest książką która dogłębnie porusza moje serce. Autorka opisuje życie z perspektywy dziecka z zespołem Downa w taki sposób, że wywołuje u czytelnika bardzo różnorodne emocje. Pokazuje także ciężki los rodziców chorego dziecka. Jest to bardzo dobra powieść, o tematyce, która nie jest zbyt często poruszana w literaturze polskiej.

Książka godna uwagi. Widać w niej wielość uczuć i emocji, które towarzyszą rodzicom niepełnosprawnej córki.
Pokazuje problemy w życiu codziennym i rozwoju dziecka, o których nawet byśmy nie pomyśleli.

Zdecydowanie brakuje mi w niej pokazanej relacji pomiędzy rodzicami, jest jedynie unikanie i brak jakiegokolwiek kontaktu między nimi przez parę długich lat).
Ponadto...

Dyskusje