Śnieżny wędrowiec

Patronat LC
Elisabeth Herrmann Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Sanela Beara (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Der Schneegänger
kryminał, sensacja, thriller
Wojciech Łygaś
porwanie śledztwo

Oficjalne recenzje i

Co byś zrobił, gdyby się wszystko wydało?

[ 12 ] Link do recenzji

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała seria :)

Od zawsze moim sposobem na relaks jest wieczór spędzony nad dobrym kryminałem. Kiedy potrzebuje oczyścić głowę i zrobić sobie przerwę od trudnej a obecnie koszmarnie trudnej rzeczywistości sięgam po tego typu literaturę.

Czas który obecnie przeżywamy skłania do poszperania w zasobach własnych bibliotek w których czasami można znaleźć dawno zapomniane (jeśli byłyby to...

Jest mi smutno, że doznałam takiego rozczarowania. Pierwsza część pt. "Wioska morderców" zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Uważam, że to, na swój sposób, najokrutniejsza książka jaką do tej pory przeczytałam. Tym większe było moje zainteresowanie, gdy okazało się, że istnieje ciąg dalszy, kolejny tom. Niestety tym razem już tak dobrze nie było. Całość wyszła nierealnie,...

Nie przekonuje mnie warsztat pisarski pani Herrmann. Wyczuwałem sztuczność niektórych sytuacji i dialogów.
Żadna z osób występujących w tej powieści, nie wzbudziła mojej sympatii - to minus.
Sama historia kryminalna nie porywa, brak większego napięcia, choć muszę przyznać, że całość (włącznie z zakończeniem) dość realistyczna - to plus.

Ciekawy kryminał spleciony z losami młodej Chorwatki. Przemyślana akcja, jednak książka ma dla mnie pewne wady, których tu nie ujawnię by nie psuć nikomu odbioru. Wspomnę tylko o delikatnym rozczarowaniu na jakie natrafiłem przy kontuzji Beary - to było pójście na łatwiznę. Wystarczyło zrobić jej krzywdę w pierwszej części.. Odwaga pomieszana z czystą głupotą też nie do...

Druga część serii... Można powiedzieć, że troszkę słabsza od "Wioski morderców", ale mimo wszystko dobra.
Do samego końca nie wiemy kto jest mordercą porwanego chłopca, który zmarł przed czterema laty.. Po przypadkowym odkryciu zwłok dziecka w lesie, sprawa porwania znów wychodzi na światło dzienne, jednak losy osób, które brały udział w tej tragedii zmieniły się bardziej...

Książka wywarła na mnie duże wrażenie. Nawet większe niż poprzednia część. Mam teraz nadzieję, że wkrótce ukarze się kolejna książka o poczynaniach Saneli i Gehringa. Jeśli tak sięstanie na pewno po nią sięgnę i jak przy poprzednich będe z wypiekami na twarzy czytała o niesamowitym dochodzeniu.

"Śnieżny wędrowiec" skusił mnie wilczą tematyką. Interesuję się przyrodą i wszystkim, co związane z dzikimi zwierzętami, dlatego sądziłam, że skoro jeden z bohaterów pracuje w stacji badawczej i zajmuje się tymi dużymi drapieżnikami, to podczas lektury dowiem się na ich temat jakichś nowych ciekawostek. Pod tym względem, książka mnie zawiodła, bo temat był ledwie...

Okładka
wilk jest dobry
skąd
moja
moja opinia
Rzadko czytam Niemieckie kryminały,przyznam.Bardzo dobra książka.
Społeczność Chorwacka z Niemczach.
Obecność wilków,spokojne śledztwo.
Dla mnie ciekawa książka/

Trudno jednoznacznie określić czy to kryminał, czy może kryminał z wątkiem społecznym. Chyba jednak to drugie.
Temat uchodźców jak widać wszędzie jest aktualny. Samotność dzieci w rodzinie także. Na tym tle dochodzi do dramatycznych wydarzeń, których finał jest bardzo zaskakujący i dający do myślenia. Okrucieństwo ma różne oblicza, to w tej książce zaskakuje.
Ciekawy wątek...

Dyskusje