Historyk

Elizabeth Kostova kryminał, sensacja, thriller 632 str.
The Historian

kryminał, sensacja, thriller
wampir historyk podróż

Kup książkę

super

Uwielbiam, czytałam tak, że nie mogłam się oderwać. Wspaniałe opisy (długie) miejsc!

Po jej przeczytaniu... aż chce się zostać historykiem :)

Troszkę naciągana ta historia o Draculi. Fakty historyczne przedstawione dość topornie, ale dają jako taki obraz czasów, w których żył słynny Vlad Palownik. Ciężko mi się czytało mimo mojej dużej sympatii do tematyki.
Można przeczytać, dla wytrwałych.

Trochę historyczna, trochę szufladkowa, baśniowa, realna, nierealna, jednym słowem świetna, wciągająca, ale wcale nie tempem i nieoczekiwanymi zwrotami akcji, wręcz przeciwnie. Czyta się powoli, zdmuchując kurz ze starych legend, odkrywając coraz to nowe warstwy niesamowitych wydarzeń, dawne dzieje, dawne tajemnice, dawne wszystko. Z książki można dowiedzieć się tylu...

Bardzo ciekawy kąsek dla fanów Draculi i wszystkiego co z nim związane. Wciągająca, pełna mroku i niepokoju opowieść o poszukiwaniu historycznej postaci, która wcale do historii nie należy, lecz "żyje" gdzieś w świecie naszych bohaterów. Zgłębiając historie, przemierzając miejsca i czasy czytelnik przeżywa niesamowitą przygodę, która wiele może go nauczyć. Polecam zarówno...

Jeśli ktoś interesuje się historią, książka powinna mu się spodobać. Jeśli nie, to to nie powinien nawet jej zaczynać. Nie jest źle napisana, ale przez wszystkie opisy może się dłużyć lub po prostu nudzić. Nie ma co się spodziewać szybkiej, wciągającej akcji.

Bardzo dobry horror. Połączenie wampiryzmu (nie takiego jak we Zmierzchu S. Meyer) ;) ze współczesnością. Jeśli mowa o wampirach, musi być też Drakula.

Generalnie książka dobra, ale rozczarowuje końcówka tzn. postać Draculi i jego "cel".

Niby ciekawie, jednak strasznie to wszystko się wlecze, dużo miast, przyrody , pogody itp

Dyskusje

3 534