Kiedy płaczą świerszcze

Okładka książki Kiedy płaczą świerszcze
Charles Martin Wydawnictwo: WAM Seria: Labirynty. Kolekcja prozy literatura piękna
literatura piękna
Jacek Bielas
literatura amerykańska

więcej Więcej

1984

Niezwykle wzruszająca i poruszająca historia. Opowieść o próbie uleczenia złamanego serca, dosłownie i w przenośni. Książka, która rozczula i zdecydowanie na długo zostaje w pamięci.

Piękna historia

Uwielbiam tę książkę.

Wiara , nadzieja, miłość....wszystko to sprawia , że książka jest wyjątkowa

Natrafiłem na tę książkę po obejrzeniu (ponownym) filmu pt. Pomiędzy nami góry z Kate Winslet i Idrisem Elbą w rolach głównych. Ponieważ była to ekranizacja powieści, najpierw zainteresowałem się autorem książki. Postanowiłem, że przejrzę listę napisanych przez niego książek i na początek wybiorę tę, która ma najwyższe oceny czytelników. Okazało się, że nie jest to powieść,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwszy raz przeczytałem tę książkę w 2008 roku. Pamiętałem, że była dobra i tylko kilka pojedynczych wątków, które mi się nijak nie łączyły w jedną całość.
Od kilku miesięcy marzyłem o tym, aby znowu przeczytać tę książkę. I się nie zawiodłem.
Od samego początku całkowicie znalazłem się w świecie Reesa, Cindy, Anie i Charliego. Zakochałem się w radości życia Emmy. ...

po przeczytaniu pierwszych rozdziałów myślałam, że rzucę ją w kąt, a bardzo rzadko zdarza mi się nie doczytać książki do końca. Popełniłabym jednak fatalny błąd, gdybym nie dała jej szansy. Jest to powieść, która wzrusza bez zbędnego sentymentalizmu. Wszystko dzieje się bez pośpiechu, jednak czuje się to kłucie w dołku, który sprawia, że chcesz czytać dalej. W osobliwy...

To nie jest szybki "shot książkowy". To historia, która płynie bez pośpiechu i osadza się na dnie serca. Porusza i jednocześnie daje nadzieję.

Początek bardzo mi się dłużył i przez to nudził ale później książka nabrała tempa i nie mogłam się od niej oderwać. Opowieść o lekarzu po dramatycznych przejściach i dziewczynce o złotym sercu która pragnie żyć. Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Z bólem serca, ale jednak bardzo nisko oceniam tę książke. Męczyła mnie ona kilka tygodni. Sam pomysł fabuły byl niezły, ale chyba mnie denerwowały te medyczne opisy zabiegów i detale dotyczace transplantacji.

1 113
  • Chcę w prezencie