Opowieści przewrotne po drugiej stronie lustra

Navis Nord Wydawnictwo: Antares literatura piękna
Antares
miłość rozwój osobisty natura ludzka tęsknota zjednoczenie
literatura piękna
miłość rozwój osobisty natura ludzka tęsknota zjednoczenie

Opowieści, to był bardzo popularny sposób opisywania życia w przeszłości. Sztuka zapisania mądrości w formie krótkich powiastek, bajek, opowieści, to wielka sztuka, ale czytając tą książkę doświadczyłem jak jeszcze większą sztuką jest odpowiednie czytanie takich powiastek. Czytanie nie tego, co ja był chciał w tych słowach zobaczyć, tylko to co zostało napisane i w jakim...

Polecam szczególnie rozdziały o Miłości... znajdziemy w tej książce piękne miłosne teksty, które obecnie rzadko można gdziekolwiek znaleźć. A oprócz tych pięknych, są również trzeźwiące i uświadamiające - pokazujące, czym miłość jest, a czym nie jest i jakie wewnętrzne motywy mogą ją zniszczyć...

treść przewrotna jak tytuł, pieśni miłosne, filozoficzne powiastki, opowiadania - zbiór krótkich form skłaniających do refleksji.

Wracam do tych wierszy wielokrotnie. Co ciekawe te same teksty za każdym razem niosą dla mnie nowe ukryte dotąd znaczenia.

Piękne przypowiastki o głębokiej treści dla osób chcących się rozwijać, jedna z moich ulubionych książek w księgozbiorze, wracam do niej raz po raz.

Przepiękne teksty o miłości, przemijaniu, wzrastaniu, stawaniu się sobą. Na pewno będę do nich wielokrotnie wracać.

Duża część z tych opowiadań jest cudownymi obrazami Miłości, budzącymi tęsknotę i zachwyt. A „Wierzba” jest najpiękniejszym erotykiem, jaki kiedykolwiek czytałam – delikatnym (aż dziw, że napisał go mężczyzna), opisującym głęboki kontakt. Część z tekstów dotyczy natomiast innych ważnych egzystencjalnie kwestii. Niezwykły język i obrazowanie sprawia, że opowiadania te...

• Zmieniły moje życie
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Opowieści przewrotne po drugiej stronie lustra