Kronika PRL. Warszawa

Bellona
2015-01-01
2015-01-01
PRL Warszawa

Według mnie, przede wszystkim mylący jest sam tytuł tomu. Warszawa to, jeżeli mogę to tak nazwać "pojęcie" bardzo ogólne. Tymczasem książka skupia się tak naprawdę na najważniejszych inwestycjach które powstały w okresie PRLu w stolicy. Tytuł powinien być inny np. Odbudowa Warszawy, Najważniejsze inwestycje powojennej Warszawy lub coś w tym stylu. Miasto to nie tylko architektura i drogi ale też wydarzenia, praca, ludzie itd. Nie ma żadnego rozdziału poświęconego życiu ludzi w PRLu w tym mieście.

Dodaj cytat z książki Kronika PRL. Warszawa

Ciekawostki historyczne