Miłość i Wojna. Część druga

John Jakes Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Cykl: Miłość i wojna (tom 2.2) powieść historyczna
Love and war
Miłość i wojna (tom 2.2)
powieść historyczna
Feliks Netz
Stany Zjednoczone wojna secesyjna XIX wiek

Wybucha wojna secesyjna. Zaprzyjaźnione i spowinowacone ze sobą rodziny Mainów i Hazardów muszą stanąć po przeciwnych stronach barykady. Pochodzący z Północy Billy pozostawia młodą żonę Brett i rusza walczyć o jedność Unii, podczas gdy bracia jego żony służą w wojskach Konfederacji. Virgilia Hazard dalej zażarcie walczy o prawa czarnoskórych, a Ashton Main wdaje się w...

Cóż by tu powiedzieć o tej powieści... Teoretycznie wystarczyłoby stwierdzić, że jest po prostu wybitna, ale to by było zbyt mało.

Cała ta wielka Trylogia, choć przebrnąłem dopiero przez 2/3, skłoniła mnie do pewnej refleksji nad historią Stanów Zjednoczonych. Jak się tak człowiek zastanowi, to czasem mogą irytować te amerykańskie slogany, których tematem jest walka o...

Kolejna część znakomitej trylogii Johna Jakes'a. Tym razem fabuła koncentruje się na przebiegu Wojny Secesyjnej. Autor na przykładzie rodziny Mainów z Południowej Karoliny i Hazardów z Pensylwanii w sposób interesujący opisuje ważne i epizodyczne wydarzenia tej wojny. Takie jak zajścia w Richmond i w Nowym Yorku albo prototyp łodzi podwodnej Hunley.

Wiele żmudnej pracy...

• Posiadam nieczytana