Pani pożądania

Okładka książki Pani pożądania Gaelen Foley
Okładka książki Pani pożądania
Gaelen Foley Wydawnictwo: Amercom Cykl: Książę (tom 4) Seria: Love&Story literatura obyczajowa, romans
Książę (tom 4)
Love&Story
Lady of Desire
Amercom
2013-01-01
2013-01-01
Agnieszka Dębska
romans historyczny miłość uczucie ucieczka nieznajomy sekret złodziej

Świetna książka, warto przeczytać. Polecam.

Świetna książka, warto przeczytać. Polecam.

Ona - piękna panna z charakterkiem, która nie chce być w żadnym stopniu zależna od mężczyzny. On - król złodziei, szef gangu, z bolesną przeszłością. Zrobi wszystko, by ją uszczęśliwić, jednocześnie boi się miłości. Ciekawi, bardzo wyraziści bohaterowie. Czytałam już dwa razy i nie da rady się nudzić.

Zdecydowanie ciekawa, parę wątków nieskończonych; ale tylko ciekawa.

Zdecydowanie ciekawa, parę wątków nieskończonych; ale tylko ciekawa.

Ten tom jest całkiem ciekawy, bo porusza kwestię maltretowania w rodzinie, której doświadczył William czyli Blade. To z jego losami splatają się ścieżki Jacindy.
Dialogi pomiędzy nimi są żywe, momentami zabawne, obfitujące w celne riposty, a oni sami pełni ikry i z charakterem czyli coś, co lubię.
Jednak jak na moje oko, autorka chciała zmieścić zbyt dużo w tej historii, pojawia się bowiem wątek walki gangów, ulicznego półświatka (którym poświęca około połowę książki),drugiej tożsamości oraz ponownej nauki syna marnotrawnego, który wraca na salony. Tutaj nasuwa mi się porównanie z "Żoną dla hrabiego" Camp, gdzie w podobny sposób Irene uczyła Gideona, przy czym tam był to motyw wiodący.
Ponadto mamy rozterki Jacindy, która podejrzewa u siebie negatywne cechy swojej matki, a w ostateczności i ten temat pozostaje nierozstrzygnięty, kwestia przebaczenia oprawcy czy poczucia własnej wartości.
Duży plus daję zarówno Blade'owi jak i Jacindzie, obydwoje chwycili mnie za serce swoim postępowaniem, ale rozwlekłe sceny z życia ulicy niestety mnie nudziły i za to obniżam ocenę.
Podsumowując, bohaterowie na tak, sposób w jaki została opisana ich historia, niestety na nie.

Jednak jak na moje oko, autorka chciała zmieścić zbyt dużo w tej historii,...

Dziwne, naprawdę można się w jakiś sposób utożsamić z bohaterami, gdy pisarka w taki ciekawy spsób o nich rozprawia... Najlepsze w jej powieściach jest to, że każdy bohater-czy tego się chce czy nie- ma swoje wady, które powodują, że postać staje się prawie trojwymiarowa. Nawet Billy ze swoją przeszłością, oczarowuje czytelnika. Polecam ;)

Żywiołowa lady Jacinda jest córką znanej skandalistki i jak wróży londyńska socjeta, zyska wkrótce podobną reputację. Pewnej nocy ratując się ucieczką przed narzucanym jej małżeństwem, wpada w ramiona czarującego nieznajomego i… w sidła płomiennej namiętności. Nie wie, że to Billy Blade, król złodziei. On także jest pod urokiem pięknej dziewczyny. I uczyni wszystko, by ją zdobyć. W imię miłości postanawia ujawnić sekret swej przeszłości i odkryć swe prawdziwe oblicze…

Żywiołowa lady Jacinda jest córką znanej skandalistki i jak wróży londyńska socjeta, zyska wkrótce podobną reputację. Pewnej nocy ratując się ucieczką przed narzucanym jej małżeństwem, wpada w ramiona czarującego nieznajomego i w sidła płomiennej namiętności. Nie wie, że to Billy Blade, król złodziei. On także jest pod urokiem pięknej dziewczyny. I uczyni wszystko, by ją zdobyć. W imię miłości postanawia ujawnić sekret swej przeszłości i odkryć swe prawdziwe oblicze.
Zauroczyła mnie okładka, czerwień, namiętność, sama książka też przypadła mi do gustu. Polubiłam głównych bohaterów,i z zapartym tchem śledziłam ich pełen namiętności i pożądania romans, zakończony happy endem. Fajny relaks, przyjemnie się czyta, wciąga od poczatku i nie pozwala przerwać nim nie poznamy zakończenia. Polecam.

Czytałam tę książę już wiele razy i za każdym razem się popłakałam :)

Czytałam tę książę już wiele razy i za każdym razem się popłakałam :)

Fajny, lekki romans historyczny główną bohaterką jest Jacinda lady bogata, żywiołowa córka skandalistki, może zyskać taką samą reputację, wpada w ramiona czarującego, młodego mężczyzny.
Wątek ciekawy, świetna fabuła zachęcała mnie do czytania rewelacja takie książki to lubię czytać, gdzie akcja budowana jest mocna,,napięcie doskonałe rozwija się od początku do ostatniej strony książki.
Po prostu lekki, przyjemny romans, który warto przeczytać po ciężkim tygodniu polecam bardzo!!!

Jacinda jest najmłodsza z rodzeństwa Knightów. Właściwie jest jedyną dziewczyną spośród rodzeństwa. A swój temperament odziedziczyła po matce.
I nic w tym dziwnego kiedy bracia Jacindy szukają jej męża. Mężczyźni tak okazują swoje uczucia względem siostry - chcą dla niej jak najlepiej.
Jednak nasza bohaterka nie zgadza się poślubić Iana i ucieka z domu.
W trakcie ucieczki spotyka Billy' ego, który podobnie jak ona - postępuje według swoich zasad.
Oboje zakochują się w sobie, lecz przeszłość Billy' ego skrywa wiele sekretów. Mężczyzna zdaje sobie z tego sprawę i postanawia odkryć swoje prawdziwe oblicze...
Co z tego wyniknie? Arystokratka, Król Złodziei należący do socjety i łączące ich uczucie. Polecam przeczytać!

Jednak nasza bohaterka nie zgadza się poślubić Iana i ucieka z domu.
W trakcie ucieczki...

• Romans historyczny
  • Romans
  • Romanse historyczne
  • Romans Historyczny

Dodaj cytat z książki Pani pożądania