Pampi na talerzu. Jedzenie jest fajne

Okładka książki Pampi na talerzu. Jedzenie jest fajne Ewelina Godlewska
2016-02-15
8 min.

Głupawe rymowanki.

Głupawe rymowanki.

Ładnie zilustrowana książka typu "znajdź szczegóły". Duży format, kartonowe kartki, kolorowe i sympatyczne ilustracje, niewiele tekstu - idealna książka dla dwulatka. Mój syn polubił od razu książkę i lubi oglądać ją samodzielnie.
Mnie się wydaje, że mogło być lepiej. Odniosłam wrażenie, że wiele z rymowanych dwuwierszy jest napisana bez pomysłu, jakby na siłę, czasem na granicy poprawności językowej. Na szczęście młody nie chce by mu czytać te wierszyki.

Mimo wszystko myślę, że nie jest to zła książka i warto po nią sięgnąć.

Znakomita. Nie tylko dlatego, że fajnie opowiada o jedzeniu. Ale dlatego, że jest bardzo pięknie ilustrowana, są fajne rymowanki, mnóstwo rzeczy do wyszukania przez maluszka i wraca się do niej wielokrotnie za każdym razem odnajdując coś nowego. Takie powinny być książki dla dzieci, wciągające, interesujące, intrygujące.

"Pampi na talerzu. Jedzenie jest fajne" autorstwa Eweliny Godlewskiej i Marty Piastowskiej miała być książką dla wszystkich łasuchów i niejadków.

Miała zabrać małych czytelników w podróż do krainy jedzenia

Czy zabrała?

Hmm.....chyba głównie dzięki kolorowym ilustracją, które tak lubią nasi milusińscy, bo treści nie ma w tej książce zbyt wiele.

Jak dla mnie przerost formy nad treścią, a raczej przerost ceny nad treścią.

Jak dla mojego dziecka, w sam raz na raz i rzucenie w kąt.

Miała zabrać małych czytelników w podróż do krainy jedzenia

Czy zabrała?