O sowie, która nie chciała spać w dzień i inne opowiadania

Okładka książki O sowie, która nie chciała spać w dzień i inne opowiadania Katarzyna Zychla
Okładka książki O sowie, która nie chciała spać w dzień i inne opowiadania
Katarzyna Zychla Wydawnictwo: Skrzat Seria: Bajki o zwierzętach bajki
bajki
Bajki o zwierzętach
Skrzat
2016-06-01
2016-06-01
zwerzaki bajki

Książka dla dzieci, które kochają zwierzęta. Krótkie opowiadania.

Książka dla dzieci, które kochają zwierzęta. Krótkie opowiadania.

Krótkie, ale ciepłe i mądre opowiadania. Nie byle co , aby tylko przeczytać dziecku. Po przeczytaniu można porozmawiać i wytłumaczyć coś dziecku.

Tytułowe opowiadanie o sowie jest bliskie chyba tym młodym mamom, których pociechy postanowiły zamienić dzień z nocą :) Mała sówka nie potrafi spać w dzień jak to mają w zwyczaju ptaki jej gatunku. Zmartwionej mamie na pomoc przychodzi znajoma wiewiórka. Zadziałało coś co sprawdza się i u nas w domu - czytanie bajek przed snem! Znacie to drogie mamy?
Inne opowiadanie - o małym jeżyku, uczy dzieci, że nikt nie chce czuć się odrzucony i nielubiany. Historia leniwej mrówki pokazuje z kolei, że praca naprawdę popłaca, a mały kotek przekonuje się, że nie jest pępkiem świata i nie wszystko mu wolno tylko dlatego, że jest najmłodszy z rodzeństwa. Mnie osobiście urzekła opowieść o króliczku, która udowadnia i uczy dzieci, że bez względu na wygląd każdy z nas jest wyjątkowy!
Więcej na blogu http://zwyklejmatkiwzlotyiupadki.blogspot.com/2016/07/baw-sie-i-mysl-czyli-dobre-ksiazki-bo.html

Inne opowiadanie - o...

"O sowie, która nie chciała spać w dzień i inne opowiadania" to zbiór 12 krótkich utworów, których bohaterami są zwierzęta. W książce tej, spotkamy małego jeżyka, któremu ostre kolce sprawiały problemy w zabawie z kolegami. Poznamy kozę, która dla wszystkich była niemiła, a w efekcie sama nieszczęśliwa i samotna. Będziemy towarzyszyć małemu barankowi, którego przerażały odgłosy z zagrody i przez to nie mógł zasnąć. Przeczytamy historie wielu innych zwierząt i z każdej coś wyniesiemy.
Mały czytelnik, z książki "O sowie, która nie chciała spać w dzień i inne opowiadania" dowie się, że nikt nie lubi czuć się nielubiany i samotny, że bycie innym nie jest równoznaczne z byciem gorszym, że nie warto być nie miłym, bo traci się przyjaciół, natomiast dzielenie się sprawia, że przyjaciół zyskujemy. Dziecko dowie się również, że każdy w życiu musi spełnić swoją rolę i wykonywać swoje zadania. Dzięki tym krótkim opowiadaniom dziecko zrozumie, że w życiu ważna jest przyjaźń i rodzina. Każda z opowiedzianych w książce historii niesie ze sobą inną mądrość, każda sprawia jednakową przyjemność.
"O sowie, która nie chciała spać w dzień i inne opowiadania" czyta się bardzo przyjemnie. Moja córka uwielbia je słuchać i każdorazowo mówi mi proszącym głosem "jeszcze raz, jeszcze raz". A ja jestem skłonna jeszcze raz przeczytać, bo na prawdę warto. Czytanie to, daje bowiem rezultaty. Miło jest usłyszeć jak dziecko tłumaczy, że się podzieli z koleżanką, bo tak trzeba, bo ptaszek ciasteczkiem się podzielił i wszyscy go za to lubili.
Zapraszam na mojego bloga, tam możecie zobaczyć zdjęcia książki

Wszystkie opowiadania zawarte w tej książeczce są bardzo sympatyczne i ciepłe. Dzięki nim dziecko zrozumie, jak ważna jest przyjaźń, rodzina, grzeczne zachowanie i umiejętność dzielenia się z innymi. Na przykładzie bajek można wytłumaczyć dziecku na czym polega odmienność i że nie czyni ona gorszym. Bardzo lubię te opowiadania, ponieważ są one nie tylko radosne, ale także wzruszające i wartościowe. Uwielbiam sposób, w jaki dla dzieci pisze Katarzyna Zychla!

Króciutkie opowiadania są idealne dla mniejszych dzieci, z pewnością ich nie znużą, szczególnie, że na każdej stronie znajdą one piękne i barwne ilustracje. Zresztą cała książeczka jest kolorowa i optymistyczna, wprost stworzona dla najmłodszych. To już druga książeczka z tej serii na naszej półce i coś czuję, że podobnie jak poprzednia, ta również będzie często przeglądana i czytana. Wcześniej zaczytywałyśmy się Zwierzakami - rozrabiakami. Książeczki mają bardzo podobną szatę graficzną.

Książka posiada porządną, twardą okładkę, utrzymaną w wesołej tonacji i uzupełnioną lakierowanymi elementami.W środku znajdują się piękne, barwne ilustracje autorstwa Agaty Nowak. Czcionka jest duża i wyraźna, a opowiadania krótkie, zatem czytające dzieciaki nie będą mieć problemów z samodzielną lekturą. Na tle wszechobecnych postaci telewizyjnych (tak, Milenka też je lubi) taka klasyczna bajka o zwierzątkach, które przeżywają różne przygody, jest czymś wspaniałym i świeżym, dlatego polecam bardzo serdecznie!

• 2016 dla dzieci
  • Samodzielne
  • Dla dzieci
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Czytane z córką
  • Przeczytane 2016
  • Czytane synkowi

Dodaj cytat z książki O sowie, która nie chciała spać w dzień i inne opowiadania