Petit maluje wieżę Eiffla i inne opowiadania

Okładka książki Petit maluje wieżę Eiffla i inne opowiadania Aniela Cholewińska-Szkolik
Okładka książki Petit maluje wieżę Eiffla i inne opowiadania
Aniela Cholewińska-Szkolik Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Bajki o misiach bajki
48 str. 48 min.
bajki
Bajki o misiach
Zielona Sowa
2015-01-01
2015-01-01
48 min.

Miś, niedźwiadek - kto z nas ich nie lubi albo nie miał ulubionego (pewnie takich osób jest nie wiele). Miś to najpopularniejsza zabawka dziecięca od lat, to pierwszy przyjaciel i "wspieracz". Miś to przytulanka na tyle ważna, że ma nawet swoje święto w kalendarzu ( w tym roku przypada 25 Listopada).

Autorka napisała swoją książkę o misiach, którzy mają swoje przygody i to dziejące się w różnych krajach. Podróżujemy dzięki nim do Paryża, Rosji, Tanzanii, Grecji i Nowej Zelandii.

Misie: malują, szukają zagubionej rzeczy albo drogi do domu, rozwiązują problemy innych, starają się znaleźć wyjście z niełatwych sytuacji. Misie są prawdziwe i pluszowe, ale przede wszystkim są mądre, mówią, bawią, uczą i kochają. Każda przygoda ciekawa i opowiedziana ciepłym, łagodnym językiem.

To historie, które nas zaintrygowały i zmotywowały do sięgnięcia po kolejne opowieści o misiach, bo tak jest jedną z serii. Hura:)

Autorka napisała swoją książkę o misiach, którzy mają swoje przygody i to...

Lubicie misie przytulanki? Chyba każdy ma w pamięci (albo schowanego w szufladzie lub na strychu) swojego małego lub większego misia z czasów dzieciństwa. Niektórzy mają nawet po kilka misiów. Znam takich :) I bardzo dobrze. A i telewizyjny Jaś Fasola ma swojego charakterystycznego misia Teddy. Takie misie są jak wiecie najlepszymi przyjaciółmi. Bo one właśnie po to pojawiają się w naszym życiu. Mają służyć do zabawy, urządzania im przyjęć, przytulania, zasypiania, a i powierzania najskrytszych dziecięcych tajemnic.

Bajki o misiach to opowiadania, w których głównymi bohaterami są oczywiście niedźwiadki pluszowe i nie tylko. Zaskakują nas, bo niektóre są samodzielnymi, żyjącymi na własny rachunek istotami, jak na przykład tytułowy Petit. On potrafi nawet sam zarobić na upragnioną niespodziankę dla swojej właścicielki.
Poznamy też misia Wanię, mieszkającego, jak na niedźwiadka przystało w prawdziwym lesie. Mamy pluszowego misia, który gubi się na safari i gdyby nie pomoc dzikich, ale przemiłych zwierząt, to kto wie, czy kiedykolwiek znów trafiłby do swojego właściciela.
Każdy z naszych misiowych bohaterów jest odmienny, mieszka w innym kraju, przeżywa swoje przygody i uczy się nowych rzeczy, w lesie, nad morzem, na sawannie, na wyspie. Łączy ich oczywiście to, że są misiami, ale i to, że kochają swoich bliskich i zrobiliby wszystko, by oni byli szczęśliwi.

Bardzo ładne ilustracje, prosty tekst i ciekawe, barwne opowiadania. Czego chcieć więcej? Polecam.

Krótko, zwięźle, na temat i z humorem :)

Krótko, zwięźle, na temat i z humorem :)

• Zakupione 2021
  • Czytane z córką
  • Przeczytane wielokrotnie
  • Przeczytane w 2016 r.
  • Literatura dziecięca
  • Przeczytane 3-4lata

Dodaj cytat z książki Petit maluje wieżę Eiffla i inne opowiadania