Wybacz mi

2016-08-31
2016-08-31
miłość wybaczenie strata

Oficjalne recenzje i

Gdy fabułę pisze samo życie

5754 656 410

Tak mnie wzruszyła ta opowieść. Niby taka zwyczajna historia obyczajowa, emigracja, tęsknota, małżeństwo, dzieci, rodzina, problemy. Brzmi dosyć banalnie, ale jakże prawdziwie. Dosłownie każdy może się z tym utożsamić.

Między kolejnymi zdaniami autorka przechwyciła tyle emocji, od nienawiści po miłość, że książkę czytasz - czytasz i nie odpuszczasz, aż do zakończenia, bo sie nie da.

Ilość i siła uczuć między bohaterami wprost bombarduje czytelnika, przynajmniej ja miałam takie odczucie. Miłość Matki do Córki jaki Córki do Matki jest w stanie przezwyciężyć wszystko. Nawet skrywane latami tajemnice. Potrafi wiele wybaczyć i stawić czoła problemom. Ta więź pomiędzy dzieckiem, a Matką jest najtrwalsza i najsilniejsza. Ale czy zawsze kobieta, która urodziła jest tą prawdziwą Mamą?

Na półkach: , , , ,

Książka w pewnym sensie podzielona na dwie historie dotyczące bohaterów książki.Tajemnica sprzed lat ,o której Klaudia dowiaduje się w momencie powrotu do Polski w celu opiekowania się mamą jak i sytuacji ,która była między małżonkami od lat.Czy bohaterowie wybaczą sobie i będą jeszcze szczęśliwi ? Historia jakich wiele,ale warta przeczytania ,jak i inne pozycje Pani Gabrysi.

skończyłam kolejną książkę Gabrieli Gargaś "Wybacz mi". Już nie raz myślałam sobie o ludziach, moich znajomych, przyjaciołach, którzy wyjechali do Anglii, czy rzeczywiście są tam szczęśliwi, czy chcieliby wrócić, ale z pewnych względów nie mogą. Ta książka jest właśnie o Klaudii, która od kilkunastu lat mieszka z mężem i dziećmi w Londynie. Dobry los sprawia jednak, że musi wrócić do Polski, by zaopiekować się mamą, która złamała nogę. Okazuje się, że Klaudia wcale nie była szczęśliwa ani w małżeństwie, ani w obcym kraju. To Polska jest jej domem, jej miejscem na Ziemi. Poznaje też prawdę o swojej przeszłości. W ślad za nią do ojczyzny przyjeżdżają także jej dorosłe już dzieci. Czy naprawią swoje relacje z mamą? Czy wrócą do Londynu? A może Polska będzie i dla nich prawdziwym domem.

Wiele osób chwali tę powieść a mnie ona w ogóle nie wciągnęła - wydała mi się jakaś taka sztuczna i "skopiowana" - nie naturalna... ciężko mi się ją czytało, nie odnalazłam obiecanych emocji... wyszło nijak

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Chwilami tandetna, chwilami wzruszają, chwilami głęboko pouczająca a może najlepiej napisać że mocno życiowa?
Piekna historia kobiety dobiegajacej czterdziestki, akurat mój etap :) Zachwycona jestem

Ciekawa historia. Styl pisania autorki powoduje, że książkę się chłonie. Tajemnica sprzed lat. Trafne uwagi na temat małżeństwa, rodziny, życia na emigracji. Jednak dla mnie trochę rozwleczona. Do tego happy end z dziećmi. Dla mnie było tego trochę za dużo. Do tego błędy rzeczowe. W książce pada słowo, że Klaudia jest biologiem. Jakim cudem jak przerwała studia na pierwszym roku, urodziła dzieci i wyjechała do Anglii.Nie jestem fanem takiej literatury, ale czasami w leniwą niedzielę dlaczego nie?

Super książka, która pokazuje problemy życiowe, małe i duże dramaty, a przede wszystkim kochające matki o wielkim sercu.

Książki Gargas nie zawodzą. Świetnie się sprawdzają w długie jesienne wieczory. Klaudia jest oddaną matką i żoną. Rodzinę stawia na pierwszym miejscu i jest zawsze gotowa aby spełniać ich prośby i zachcianki. Piotr, mąż Klaudii utrzymuje rodzinę. Nie jest dla niej żadnym wsparciem. Początkowo wydaje się negatywną postacią-natomiast gdzieś między wierszami widzimy że on bardzo chce aby Klaudia znowu stała się przebojową uśmiechniętą dziewczyna a nie kuchta. Woli jednak pocieszać się w ramionach innej. Czara goryczy się przelewa i Klaudia wraca do Polski aby zająć się chorą matką. Tutaj jej nie do końca i tak poukładany świat jeszcze bardziej się rozpada gdy matka wyznaje jej, skrywaną od lat tajemnice. Książka ciekawa, z kilkoma przesłaniami. Natomiast trochę rozwleczona i w pewnym momencie męczyłam się czytając.

Doceniam twórczość autorki, która potrafi tak pięknie i życiowo pisać. Nie ukrywam jednak, że ta historia była średnia. To dobre rozwiązanie dla fanów literatury typowo obyczajowej. Może być, dla mnie to przerywnik od thrillerów.