Na straganie

Wilga
wierszyki, piosenki
2015-03-18
Klasycy Polscy

Moje dziecko zaskoczyło mnie dziś mega pozytywnie.
Otwiera oczy, zwleka się z łóżka i drepcze w stronę książeczek. Przynosi mi do łóżka "Na straganie" Brzechwy. I nie ma wyjścia. Od rana siedzimy i czytamy. Dziesiąty, dwudziesty raz i kolejny. Wszystkie warzywa omówione, a ja dalej słyszę "A to?" i niezmordowanie odpowiadam "to pietruszka", "to groszek". Aż mi się w głowie...

1904

Jedno z pierwszych moich doświadczeń z poezją dziecięcą, Chyba rodzice chwilami mieli dość straganu i pozostawało im westchnąć: "A to feler"... Później stragonowe były usypianki syna. Znajomość tego tekstu przydaje się i dzisiaj w pracy.

Każde moje dziecko, a mam ich troje (czwarte w drodze), uwielbia wszystkie książeczki z serii Biblioteczka Niedźwiadka. "Na straganie" wszyscy znamy na pamięć😀 Polecam serdecznie, gdyż wspólne czytanie bardzo zbliża rodzica z dzieckiem💕

Jeden z ulubionych wierszy dzieciństwa.

Autor w bardzo lekki sposób ukazuje dzieciom między innym to, że należy pomagać sobie nawzajem.

Rymowanka ta łatwo zapada w pamięć na długie lata.

• Literatura polska
  • Przeczytane dawno temu
  • Z dzieciństwa
  • Czytane synkowi
  • Dzieciństwo

Dodaj cytat z książki Na straganie