Na straganie ; Kaczka dziwaczka ; Samochwała ; Na wyspach Bergamutach

Okładka książki Na straganie ; Kaczka dziwaczka ; Samochwała ; Na wyspach Bergamutach Jan Brzechwa
Jan Brzechwa Wydawnictwo: Liwona literatura dziecięca
literatura dziecięca
Liwona
2009-01-01
2009-01-01
wiersze dla dzieci

Okładka książki Wiersze o śmierci Jan Brzechwa, Jowita Podwysocka-Modrzejewska, Monika Urbańska
Wiersze o śmierci Jan Brzechwa, Jowit...
Okładka książki Proszę państwa, oto miś. Najpiękniejsze wiersze dla dzieci Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka, Urszula Kozłowska, Julian Tuwim
Proszę państwa... Jan Brzechwa, Aleks...

Moje dziecko zaskoczyło mnie dziś mega pozytywnie.
Otwiera oczy, zwleka się z łóżka i drepcze w stronę książeczek. Przynosi mi do łóżka "Na straganie" Brzechwy. I nie ma wyjścia. Od rana siedzimy i czytamy. Dziesiąty, dwudziesty raz i kolejny. Wszystkie warzywa omówione, a ja dalej słyszę "A to?" i niezmordowanie odpowiadam "to pietruszka", "to groszek". Aż mi się w głowie od oglądania kręci.

"Na straganie" jest jednym z moich ulubionych wierszy dla dzieci. Jak byłam w ciąży, tak sobie zamarzyłam, że dziecko też go polubi. Wyobrażałam sobie małego brzdąca, który mówi "a to feler". Jest chyba takie powiedzenie: "Uważaj o czym marzysz, bo się spełni" :D

Drogie mamy, drodzy tatusiowe, czytajcie swoim pociechom. Nie będę się tu rozpisywać nad pozytywnym wpływem książek na rozwój dziecka. O tym trąbią na lewo i prawo. Powiem o innych zaletach. Chyba każdy rodzić miał kiedyś takie wrażenie, że bawi się z dzieckiem 3 godziny, a po spojrzeniu na zegarek okazywało się, że minęło 10 min :) Z książką czas leci szybko. Jest to bezpieczna zabawa. Można bawić się w pozycji siedzącej. Koszt zabawki niewielki. Nasze " Na straganie" babcia dopadła za 3 zł. na wyprzedaży w markecie.

Tylko czytać drodzy rodzice.

Moje dziecko zaskoczyło mnie dziś mega pozytywnie.

Każde moje dziecko, a mam ich troje (czwarte w drodze),uwielbia wszystkie książeczki z serii Biblioteczka Niedźwiadka. "Na straganie" wszyscy znamy na pamięć😀 Polecam serdecznie, gdyż wspólne czytanie bardzo zbliża rodzica z dzieckiem💕

Jeden z ulubionych wierszy dzieciństwa.

Autor w bardzo lekki sposób ukazuje dzieciom między innym to, że należy pomagać sobie nawzajem.

Rymowanka ta łatwo zapada w pamięć na długie lata.

Jeden z ulubionych wierszy dzieciństwa.

Rymowanka ta łatwo zapada w pamięć na długie lata.

1964

Jedno z pierwszych moich doświadczeń z poezją dziecięcą, Chyba rodzice chwilami mieli dość straganu i pozostawało im westchnąć: "A to feler"... Później stragonowe były usypianki syna. Znajomość tego tekstu przydaje się i dzisiaj w pracy.

• Przeczytane dawno temu
  • Dla dzieci
  • Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa

Dodaj cytat z książki Na straganie ; Kaczka dziwaczka ; Samochwała ; Na wyspach Bergamutach