Kicia Kocia na plaży

Okładka książki Kicia Kocia na plaży Anita Głowińska
Okładka książki Kicia Kocia na plaży
Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 14) Seria: Kicia Kocia opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Kicia Kocia (tom 14)
Kicia Kocia
Media Rodzina
2015-05-15
2015-05-15
24 min.
kicia kocia anita głowińska literatura dziecięca dla dzieci plaża wakacje

Książeczka z serii Kicia Kocia dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolaków. Reasumując krótko dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ja już czytałam nawet półtorarocznemu dziecku.
Format kwadratowy, dopasowany do rączek dziecka. Okładka miękka. Papier kredowy. Bogato ilustrowana w sposób zrozumiały i wyrazisty dla najmłodszego czytelnika. Kreska , jakby malowało dziecko pisakiem. Jednocześnie malunki są bardzo ładne, bogata gama kolorystyczna. Seria na równi konkuruje z Puciem Marty Galewskiej - Kustry. Jest to komplet książeczek edukacyjnych.

Kicię Kocię zna każdy przedszkolak. Jest uwielbiana i bardzo popularna tak jak i jej towarzysze kotek Pacek, Julianek, Adelka.
Dzieci utożsamiają się z Kicią Kocią, która jest kotkiem,ale jest ubrana jak dziecko i poza tym zachowuje się tak samo jak ono.
Na tym polega fenomen tej książeczki. W każdej części przeżywa niesamowite przygody ,porusza tematy ważne dla przedszkolaków, zderza się z codziennością, ale bardzo istotną dla maluchów.
Jest to nauka poprzez zabawę i rozrywkę. Napisana prostym , zrozumiałym dla małego czytelnika słownictwem.

Ta część już przywołuje w pamięci wakacje i lato. Dzieci dowiadują się jakie sprzęty potrzebne będą na nadmorskiej plaży i jak się odpowiednio ubrać i co ze sobą zabrać. Razem z Kicią Kocią i Packiem oglądamy atrakcje na piaszczystym brzegu dla letników. Ile tu kawiarenek, budek z lodami, nawet nie zabraknie zjeżdżalni i karuzeli. Stragany z pamiątkami aż uginają się od różnorodnego towaru.
Ale to nie wszystko. Najważniejszy jest cieplutki piaseczek, na którym można rozłożyć ręcznik i sobie poleżeć pod parasolem. Jak przyjdzie ochota to możliwa jest kąpiel w słonej wodzie pod opieką starszych i gra w piłkę w wodzie. A nad brzegiem można pozbierać muszelki i bursztynki.
Najlepszą zabawą jest stawianie budowli z piasku w towarzystwie rówieśników. Pamiętajcie o nakryciu głowy przed słońcem, okularkach, kremie z filtrem!

Polecam całą serię!

Idealna propozycja na zimową pogodę ;)
Wraz z Kicią Kocią, jej mamą oraz Packiem i jego mamą spędzamy intensywny dzień na plaży. Słoneczko świeci, kotki się bawią a przy okazji dużo uczą. Dzieci dowiadują się co należy zabrać na plażę, że należy pamiętać o posmarowaniu się kremem. Na plaży można bardzo dobrze się bawić budując zamek z piasku, grając w piłkę w morzu czy szukając skarbów takich jak muszelki czy bursztyny.
Bardzo fajna i sympatyczna opowieść przywołująca wspomnienie lata i wakacji.

Idealna propozycja na zimową pogodę ;)

"Gaciowa chorągiew zrobiła mi dzień :D

"Gaciowa chorągiew zrobiła mi dzień :D

W tej części Kicia Kocia bawi się na plaży razem z Packiem. Budując zamek z piasku muszą improwizować, bo nie mają flagi. To jest w tym wszystkim najlepsze, że dzieci potrafią poradzić sobie w każdej sytuacji 😁

My należymy do fanów Kici Koci, dlatego więcej o tej serii krótkich opowiadań dla najmłodszych pisałam na moim blogu: https://matkawberku.pl/index.php/2018/11/01/kicia-kocia-gdzie-jest-szczurek/

Bardzo lubimy tę wakacyjną Kicie Kocie. Spędza ona dzień na plaży z Packiem i obiema mamami :) Fajne pomysły i miło się czyta. Bardzo polecam !

• Dla dzieci
  • Kicia Kocia