Kto przytuli Misia Tulisia?

Okładka książki Kto przytuli Misia Tulisia?
David Melling Wydawnictwo: Amber Cykl: Miś Tuliś (tom 1) Seria: Amberek opowieści dla młodszych dzieci
40 str. 40 min.
2021-09-23
40 min.
Andrzej Jankowski
dla dzieci Miś Tuliś

Liczba gwiazdek wg 6-latki :)

Liczba gwiazdek wg 6-latki :)

Książka jest symatyczna. Niestety narracji w kilku miejscach brakuje płynności, trzeba nadrabiać efektami spacjalnymi. Nie podoba mi się moment kiedy sowa nazywa misia "głupkiem". Zastanawiam się też czy do końca podoba mi się zachowanie misia... Z jednej strony jest dość nachalny, z drugiej jak to maluch - budzi się i szuka czułości. Moja córka stwierdziła, że podobnie jak owce nie lubi być przytulana na siłę, ale już moment tulenia do mamy ją rozczula i służy naszym dalszym czułościom.
Generalnie są lepsze pozycje w tej tematyce. Przyjemna strona graficzna.

Takiego misia, to chyba każdy chciałby przytulić. Miś jednak nie może znaleźć TEGO JEDNEGO utulenia. Szuka go odkąd otworzył rano oczy. Tulił się do drzewa, do królika i do góry liści. Jednak to nie jest to. Na szczęście ma wspaniałych przyjaciół, którzy pomogą mu i tym samym uszczęśliwią Misia.
Czasem szukamy szczęścia, a mamy je na wyciągnięcie ręki. Szukamy czegoś, co dosłownie stoi tuż obok. O tym jest ta książka. :) I chociaż czytania nie ma tu dużo, to jest to lektura przyjemna i prosta. Taka w sam raz na jeden raz. :) :) :)

Wydawnictwo: Amer
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 32
Format: 27,6cmx27cm
Okładka: twarda

Czasem szukamy szczęścia, a mamy je na wyciągnięcie ręki. Szukamy czegoś, co...

Bardzo ciekawa, śmieszna, ze wspaniałymi ilustracjami - książka dla najmłodszych. My pękaliśmy ze śmiechu.
zapraszamy do uważnego wysłuchania młodej czytelniczki, bo zawarte jest w jej opinii sporo mądrości:

www.wopisie.pl - Tu dzieci mają głos! zapraszamy :)

www.wopisie.pl - Tu dzieci mają głos! zapraszamy :)

Okropna książka. Miś Tuliś jest przemocowy, na siłę przytula owieczki, które tego nie chcą, chowają się i uciekają przed nim. Książka jest pisana, jakby miał prawo swojego szczęścia szukać traktując cały świat dookoła instrumentalnie, jeśli jest smutny. Można się z niej nauczyć, że można przytulać na siłę, albo dać się przytulać, żeby osoba oczekująca czułości nie była smutna.

Wszystkie dzieci lubią Misia Tulisia. Trzyma dzieciaki w napięciu :)

Wszystkie dzieci lubią Misia Tulisia. Trzyma dzieciaki w napięciu :)

Syn 3.5 roku uwielbia tę książkę. Jest zabawna i uczy, że przytulnie to ogromna potrzeba każdego z nas.
Mnie osobiście bardzo wzrusza.

Mnie osobiście bardzo wzrusza.

Przy pierwszym czytaniu bez och! i ach!, nawet nie było żądania ponownego przeczytania. Kilka tygodni później wygrzebana przez dziecko i przynoszona wielokrotnie. Tekst prosty, trochę może się zgubiło sensu w tłumaczeniu. Ilustracje ładne. Raczej dla młodszych dzieci.

Przytulasy!! Czy jest na świecie ktoś kto nie lubi się przytulać? Czy to w ogóle jest możliwe? Ja nie mogłabym bez tego funkcjonować...za żadne skarby! Taki ze mnie Pieszczoch, a co!😁
Taki sam jest właśnie nasz główny bohater - Miś Tuliś, który na kartach bajki poszukuje prawdziwego, pluszowego Misiowego przytulasa co okazuje się wcale nie taką łatwą sprawą. Ostatnie strony, to przezabawny leksykon sposobów na przytulanki 😂. Cała masa kolorowych ilustracji, mój ulubiony format, a sama historia jest lekka, przyjemna i niebanalna. Bardzo fajnie bawiłam się razem z Tulisiem i z przyjemnością dopisuje te serię do tych, które polecam małym czytelnikom 👍👍👍

Leksykon sposobów przytulania w którym każdy odnajdzie siebie. Bo kto nie lubi się przytulać?

Dodaj cytat z książki Kto przytuli Misia Tulisia?