Kicia Kocia w pociągu

Okładka książki Kicia Kocia w pociągu
Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 14) opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Kicia Kocia (tom 14)
Media Rodzina
2019-01-01
2019-01-01
24 min.
kicia kocia anita głowińska pociąg podróże literatura dziecięca dla dzieci

Na półkach: , , , , , ,

Książka z bardzo fajnej serii o przygodach Kicia Koci, której przygody uczą dziecko w odkrywaniu świata. Ta opowiada o podróży w pociągu. Skąd odjeżdżają pociągi. Jak wygląda dworzec, po są kasy i perony. Co to jest bilet z miejscówkami. Czym się różni tramwaj od pociągu. Co to jest przedział. Co robi Pan konduktor i jak się zachowywać podczas podróży.
Bardzo fajna pozycja. Polecam.

Bardzo fajna...

Tym razem wraz z Kicią Kocią i jej tatą wybieramy się w podróż pociągiem. Razem z bohaterami tej króciutkiej opowieści udajemy się na stację PKP, kupujemy bilety z miejscówkami i dowiadujemy się, że pociągi mają wagony a one przedziały z numerowanymi miejscami. I ze nie można siadać tam gdzie wolne, jak ma to miejsce w autobusie czy tramwaju. Każdy z pasażerów ma przypasowany do siebie numer siedzenia, wagonu i przedziału. Dzieci dowiadują się co posiada każdy przedział (m.in. siedzenia, półki na bagaż czy małe stoliczki). Dowiadują się również, że w pociągu jest toaleta oraz wagon restauracyjny, w którym można coś przekąsić. Poznają również konduktora, który przychodzi sprawdzić bilety. Podróż pociągiem to naprawdę ekscytujące przeżycie!

Kicia Kocia w pociągu to króciutka książeczka skierowana do najmłodszych czytelników. W tej opowieści Kicia Kocia wraz z rodzicami wyrusza w podróż pociągiem. Ogląda peron, dworzec, a tata tłumaczy jej jak działa pociąg. Spotyka konduktora i innych podróżnych. Dla dzieciaków książka będzie dobrym pomysłem na wieczorne czytanie, a poznanie przygód głównej bohaterki może skłoni ich do wybrania się na prawdziwy dworzec i podróży prawdziwym pociągiem.

Jedna z moich ulubionych - razem z dzieciem chętnie do niej wracamy. Wprowadzenie do podróży pociągiem jak się patrzy, szkoda tylko że tata nie zaliczył z Kicią Kocią wypadu do toalety (ach, te toalety w PKP...) ;)
Jeśli chcecie oswoić dziecko z podróżą pociągiem, nazewnictwem kolejowym czy wytłumaczyć dziecku różnicę między tramwajem a pociągiem - to z pewnością można tą książkę polecić.
Książka jest dobra nie tylko dla małych dzieci, ale również dla obcokrajowców uczących się polskiego ;)

Kicia Kocia poznaje uroki jazdy pociągiem i jest tym wszystkim bardzo zainteresowana. Wszystko jest fajnie, jedynie kolejni pasażerowie tacy trochę za bardzo "cukierkowi", jak dla mnie.

Kici Kocię czytamy od kiedy córka skończyła 3 lata. Idealnie obrazuje i tłumaczy dziecku prawidłowe zachowania w domu i nie tylko.

My należymy do fanów Kici Koci, dlatego więcej o tej serii krótkich opowiadań dla najmłodszych pisałam na moim blogu: https://matkawberku.pl/index.php/2018/11/01/kicia-kocia-gdzie-jest-szczurek/

Super książeczki dla najmłodszych i nie tylko, bardzo edukacyjne i mimo, że nie mam 8 lat jak moja córa, której książeczki się bardzo podobają, uwielbiam je czytać razem z nią:)to jest super pomysł na spędzenie czasu razem:) polecam!

To była nasza pierwsza książeczka z przygodami Kici Koci. Mój syn od razu przepadł. Tylko ciągle mi zwraca uwagę, że balony latają, a nie płyną po niebie.

Kicia kocia odbywa podróż pociągiem. Dla fanek Kici !

Kicia kocia odbywa podróż pociągiem. Dla fanek Kici !

Dodaj cytat z książki Kicia Kocia w pociągu