Nocny

2015-05-20
2013-07-04
Andrzej Leszczyński
Andrzej Leszczyński

Nudne to było strasznie. Ciągnęło się niczym makaron. Pomysł ciekawy, jednak dłużyzny nie rozwinęły tematu. Końcówka na tzw. odpie.....l, bo chyba autorkę wena opuściła całkowicie. Zapomnieć.

Bardzo dobrze napisana książka, zaskakująca akcja. Do końca nie wiadomo kto jest morderca. Polecam

Książka Emily Barr 'Nocny' to opowieść o ułożonym i szczęśliwym życiu Lary. Bo czegoż można chcieć więcej jeśli ma się piękny dom w Kornwali i kochającego męża? Okazuje się, że to nie uszczęśliwia Lary. Podejmując pracę w Londynie odżywa. Ale tylko na chwilę... duchy przeszłości przypominają o sobie. Komu można zaufać - najbliższym czy nieznajomym? Kto chce dla nas najlepiej?
Książka jest ciekawa, jeśli ktoś, jak ja, jest fanem motywu podróży. Autorka w pierwszej części ukazuje życie Laury i jej męża, w drugiej wychodzą na światło dzienne nowe informacje, co buduje napiecie.
Polecam tą książkę, fajnie się czyta.

Genialna książka, dawno żadna powieść tak nie przykuła mojej uwagi, mimo że pozornie pierwsza część jest taka jakaś nijaka, miałka, to czytało się z ogromnym zaciekawieniem... Warto - po przebrnięciu tych pierwszych 100 stron - dać się ponieść.
Nie chcę się rozpisywać zbytnio o treści, ale książka bardzo zaskakuje (choć ja się domyślałem, kto stoi za wszystkim tym, co spotkało główną bohaterkę).
Polecam, naprawdę warto!

Lara z mężem Samem mieszkają w Kornwalii. Nie mogą mieć dzieci, wszelkie próby zawiodły a pieniądze się skończyły. Kiedy znudzona Lara dostaje intratną propozycję pracy w Londynie, postanawia ją przyjąć. Przez sześć miesięcy ma w ciągu tygodnia mieszkać i pracować w Londynie a na weekendy nocnym pociągiem wracać do męża do Kornwalii.

Pewnej soboty mąż i przyjaciółka Lary, Iris daremnie czekają na nią. Okazuje się, że Lara wsiadła do pociągu, ale po drodze zniknęła. Natomiast w jej przedziale znaleziono zabitego mężczyznę, jej kochanka. Lara jest podejrzana o zabójstwo.
Iris postanawia ją znależć, lub przynajmniej dowiedzieć się prawdy.
Co się stało? Gdzie jest Lara?

Akcja dzieje się w Kornwalii, Londynie oraz w Tajlandii.

Czyta się bardzo przyjemnie. Znam większość miejsc opisanych w książce, więc tym większa przyjemność.
Początek jest trochę monotonny, ale później jest już tylko lepiej.
Może nie było wielkiego WOW, ale generalnie książka godna polecenia.

Pewnej soboty mąż i przyjaciółka Lary,...

Nijaka, to słowo idealnie opisuje tą książkę. Najpierw Lara nudzi się w małżeństwie, a my razem z nią. Potem podróżuje nocnym pociągiem do Londynu i w sumie też za wiele podczas tych kilku godzin się nie dzieje. Nawet morderstwo, które powinno nadać akcji tempa nie wniosło nic. Tak naprawdę coś zaczyna się dziać pod koniec książki. A samo zakończenie to taki typowy happy end.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lara to znudzona życiem, przeciętna kobieta, która korzysta z pierwszej okazji, aby wyrwać się z domu. Przyjmuje prace w Londynie, choć musi do niego dojeżdżać nocnym pociągiem. Tam rozpoczyna romans. Dlaczego Lara znika, gdy jej kochanek zostaje zamordowany?
Książka napisana prostym, przyjemnym językiem, choć w niektórych momentach zdecydowanie się dłuży. Pierwsza część w ogóle jest za długa. Natomiast potem jest już lepiej. Więcej aspektów psychologicznych niż akcji jest plusem tej powieści, bo dzięki temu czytelnik dobrze poznaje bohaterów i rozumie, co z czego wynika.
Pełna recenzja: https://jedenelement.pl/nocny-emily-barr/

Nocny jedzie powoli, leniwie, by potem przyspieszyć i z hukiem dojechać do spektakularnego końca. Jest trochę nudno, a potem dość ekscytująco.

Nie spodziewałam się wiele, gdy nabyłam tę książkę w hurtowni za 5zł. Liczyłam raczej na takie tam czytadełko, które nie zostanie w pamięci dłużej niż jeden dzień, ale się myliłam.
Nie jest to może wbijający w fotel kryminał, jednak fabuła jest bardzo ciekawa. W czerpaniu przyjemności z lektury nie przeszkodziło mi również to, że domyślałam się kto jest mordercą. Na początku trochę męczyły mnie zbyt długie opisy i zbyt mało dialogów, ale szybko do tego przywykłam. Fabuła zawiera w sobie trochę absurdu, ale można na to przymknąć oko. Książkę pochłonęłam w 2 dni. Jeżeli ktoś ma ochotę na mieszaninę kryminału, romansu i obyczajówki na pewno się nie zawiedzie.

• 2015
  • Ebooki