Raz na zawsze

Strzelając w ciemnościach

10 Link do recenzji

10 rzeczy, których Mateusz nie lubi w Raz na Zawsze:

maskowanie braków szczegółowością
odwracanie uwagi skakaniem po tematach
makgajwery i czakinorisy zamiast wiarygodnych bohaterów
zgrywanie mądrali przez autora
utopienie głównego motywu w wątkach pobocznych
kpina z niewidomych
kpina z czytelnika
wielkie halo o wszystko
pompowanie balonika i wymuszony finał
zmarnowany...

Raz na zawsze chciałabym zapomnieć, że czytałam tę książkę. Takimi słowami chciałam rozpocząć moją opinie w chwilach zwątpienia gdy chciałam rzucić tę powieść w ciemny kąt. Z natury jednak staram się kończyć rozpoczęte książki więc jednak po dobrnięciu do finału mogę dać jej średnie 5 gwiazdek. Czytało mi się długo, ciężko, mozolnie. Fabuła bez ładu i składu. Być może to...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawa opowieść o śledztwie i historii niewidomej agentki.
Trochę cukrowe zakończenie ...

Jest to jedyna książka, którą czytałam na raty, przez kilka lat. Strasznie ciężko mi się ją czytało, czasami trudno było się połapać. Może dlatego, że tak długo czytałam, nie wiem. Ale zauważyłam jeden główny, największy minus, gdy któryś bohater coś wspomina, opowiada to czasami to ciągnie się przez kilka stron, wtrącane w to opowiadanie są słowa jego rozmówcy i czasami...

w tej kategorii daje pełną dziesiątkę, warto przeczytać, nieraz po przeczytaniu "sensacji" czuję niedosyt i wrażenie straconego czasu, tym razem tak nie było

Narracja jest nieco porwana, jak na mój gust trochę za dużo wstawek z przeszłości. Historia wciągająca i trzymająca w napięciu od początku do końca. Duży plus za uczynienie głównym bohaterem niewidomej kobiety, choć w pewnych momentach jej umiejętności podjeżdżają marysuizmem - a może to tylko moje wrażenia. Polecam, bo można się wkręcić w świat specjalnych agentów bez reszty!

„Żaden ból nie może być tak wielki, żeby wart był skrywania go.”

16 lat temu w Barcelonie po nieudanej akcji policyjnej Jenny Aaron traci wzrok. Od tej pory jest zmuszona nauczyć się żyć w ciemności.
W Berlinie seryjny morderca o nazwisku Boenisch, dusi brutalnie psycholog w więzieniu.
Psychopata chce rozmawiać tylko z Jenny Aaron, to jego jedyny warunek by zeznawał.
Czy...

Bardzo sprawnie napisana powieść. Narracja odpowiednio zagmatwana (przebłyski wspomnień, wcześniejsze wydarzenia) sprawia, że całą historię czytelnik składa sobie sam, powolutku(ale czy to nie będą tylko przypuszczenia?). Generalnie to powieść sensacyjna, choć jest tu wątek tzw. wartości w imię których… (dla niektórych nuda, dla innych wręcz przeciwnie).
Dużo...

Kilkakrotnie odkładałem czytanie tego ebooka, aż w końcu się zmusiłem i dociągnąłem do końca. Jednak w ogóle nie zaciekawiła mnie ta powieść. Nie wciągnęła i trudno było o koncentrację w trakcie jej czytania. To zupełnie nie moje klimaty.
Pomysł na fabułę był świetny. Niewidoma bohaterka stawia czoło okrutnikom, którzy wyrządzili krzywdę nie tylko jej. Jednak sposób...

Jedna z najlepszych powieści sensacyjno-kryminalnych jakie w tym roku udało mi się przeczytać. Stopień skomplikowania, liczne wątki oraz tło obyczajowe na najwyższym poziomie.

Dyskusje

• 2018