Siła wyższa

Prószyński i S-ka
literatura polska
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

Czy naprawdę zbyt wiele wymagam gdy podczas sięgania za kryminał retro oczekuję nie tylko ciekawej zagadki kryminalnej, rozwikłanej siłą intelektu, ale również rzetelnego odtworzenia realiów historycznych? Ostatecznie po cóż ubierać powieść w kostium historyczny, jeżeli nie chce się go wykorzystać ani nawet skrupulatnie przygotować? Czy tylko po to, aby nie musieć poznawać...

Na półkach: , , , ,

Kolejny retro kryminał pani Szewchłowicz, w stylu Agaty bardzo przypadł mi do gustu, grupka pensjonariuszy i morderstwo.

Znany już nam ojciec Aleksander Herbst oraz jego towarzysz z zakonu Florian Myszkowski zostają oddelegowani do odnalezienia zaginionego księdza i doprowadzenia do parafii. Trop prowadzi ich do pensjonatu w Krynicy, niestety tam sytuacja się...

Lekko napisana kryminalna powieść na leniwe popołudnia. Sporo humoru, ujmujący styl

Przeczytana z ogromną przyjemnością - tym większą, że sięgnęłam po nią, po "Prokuratorze" - ciekawa historia kryminalna retro z odrobiną humoru, napisana sprawnym językiem. Świetna na samotny wieczór.

"Siła wyższa" to bardzo przyjemna i lekka lektura. Miło się ją czyta, mimo, że chodzi przecież o zabójstwo. Postać ojca Aleksandra jest nieco intrygująca.

1921

Kryminał w stylu retro ? Czemu nie ....
Trochę ciężko było wciągnąć mi się w fabułę ,może dlatego że było zbyt wiele postaci,ale i tak sięgnę po koleje książki pani Joanny :-)

Przeciętna. Bez polotu z fabułą, która z niczego nie wynikała. Gwiazdki za dość fajny klimat i postać ojca Aleksandra.

Na półkach: , , , ,

To druga książka o ojcu Aleksandrze, którą przeczytałam. Dokładniej: delektowałam się. Lekki kryminał retro, z morderstwem, barwnymi postaciami, z mnóstwem ironicznego dystansu i humoru, z przedwojennym klimatem. Chciałabym jeszcze więcej tego samego, ale brakuje mi jednej części, a nowej na razie nie ma i nie wiadomo, czy będzie. Oby jednak powstała!

Książka w stylu „pisać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej”. Tym razem jednak mamy do czynienia z tym drugim przypadkiem.

Według zapowiedzi miał to być kryminał retro, tymczasem wedle mojej opinii ani to kryminał, ani retro. A fajna okładka, to zwykła zmyłka dla naiwniaków, takich ja ja….

Sam wątek kryminalny jest wyjątkowo słaby. Zagadka nie jest specjalnie...

• 2019
  • E-book