Daniel Bettridge Wydawnictwo: Amber fantastyka, fantasy, science fiction
fantastyka, fantasy, science fiction
Katarzyna Przybyś-Preiskorn, Błażej Niedziński
gra o tron

Na półkach: , , , ,

Nieautorski przewodnik turystyczny po uniwersum Pieśni Lodu i Ognia. Pewnie, że skok na kasę, niemniej można było z tego wyjść z twarzą i zrobić prawdziwą radochę fanom, którzy obgryzają paznokcie w oczekiwaniu na chociażby oficjalną i pewną datę premiery Wichrów Zimy. Coś, co można by było postawić obok oficjalnego leksykonu i czym można by posiłkować się podczas czytania...

Ogólnie rzecz biorąc, książka mogłaby być nawet ciekawa. Pozwala zapoznać się z architekturą, obyczajami czy kuchniąw poszczególnych rejonach królestwa. Mogłaby, jednak sprawiła mi trochę zawodu.

Tłumaczenie i interpunkcja.
Odkąd znalazłam byczy błąd w tłumaczeniu przysięgi Nocnej Straży, ogarnęła mnie ogromna niechęć do kontynuowania lektury.

"[...]nie będę miał ziemi,...

2083

Tylko dla zagorzałych fanów. Krótki zbiór przeredagowanych "faktów" pozbieranych ze wszystkich dotychczasowych książek. Ciekawostka, która nie nie wnosi nic nowego. To już wydana w ubiegłym roku książka kucharska ze świata Gry o tron była znaaacznie lepsza.

GDZIE MOGĘ ZAGRAĆ O TRON?

Jaka jest definicja „przewodnika turystycznego”? Nie będę podawał słownikowej formułki, ale każdy chyba się zgodzi, że to książka traktująca o konkretnym obszarze geograficznym, przedstawiająca najważniejsze miejsca i czasem także historyczny kontekst, dzieje i ciekawostki o wspomnianej lokalizacji. Przy okazji prezentuje gdzie można dobrze zjeść,...

Dyskusje

• Fantasy