Lenin w Krakowie

albumy
Wydawnictwo Literackie
1974-01-01
1974-01-01
lenin kraków zdjęcia historyczne krakowa socjalizm zakopane komunizm

Naprawdę przyjemna pozycja. Autorzy albumu poprzez zdjęcia starają się odtworzyć klimat Krakowa i Podhala lat 1912-14, przytaczając jednocześnie historię pobytu Włodzimierza Uljanowa na ziemi Polskiej opartą o teksty wyciągnięte z pamiętników osób z jego bliskiego otoczenia, listów oraz wspomnień. Muszę stwierdzić, że wyszło to zadziwiająco dobrze - zdjęcia naprawdę oddają klimat epoki, a liczne wspomnienia o Leninie budują obraz nie tylko jego wytężonej pracy pośród ludu galicyjskiego, ale również tego, jaką osobą był on prywatnie i "od kuchni", w czasie odpoczynku. Znaleźć również możemy esencje najważniejszych jego prac ukazanych w tym okresie.
Na ostatnich stronach albumu znajduje się również kilka socrealistycznych dzieł poświęconych tej postaci i zdjęć o podobnej tematyce, przedstawiających pracę robotników w polskich zakładach przemysłowych z lat 70, w hołdzie 100-letniej rocznicy narodzin Lenina.

Dodaj cytat z książki Lenin w Krakowie