Lenin w Krakowie

Wydawnictwo Literackie
lenin kraków zdjęcia historyczne krakowa socjalizm zakopane komunizm
albumy
lenin kraków zdjęcia historyczne krakowa socjalizm zakopane komunizm

Naprawdę przyjemna pozycja. Autorzy albumu poprzez zdjęcia starają się odtworzyć klimat Krakowa i Podhala lat 1912-14, przytaczając jednocześnie historię pobytu Włodzimierza Uljanowa na ziemi Polskiej opartą o teksty wyciągnięte z pamiętników osób z jego bliskiego otoczenia, listów oraz wspomnień. Muszę stwierdzić, że wyszło to zadziwiająco dobrze - zdjęcia naprawdę oddają...

• Historia
  • 2016