Dzika kuchnia

Nasza Księgarnia
2018-07-25
2013-06-28
kuchnia przepisy

Zgłosiłam tę książkę jako propozycję zakupu dla mojej, miejskiej biblioteki, a gdy kupili, to musiałam czekać miesiące aż się do niej dorwę, ciągle była wypożyczona, co mnie bardzo ucieszyło. Naprawdę świetna książka, z przydatnym kalendarzem zbiorów na końcu. Jedyne do czego mogę się przyczepić to w mojej ocenie autor nieraz podaje daną roślinę jako przykład "nie pomyl z...", a są inne, bardziej trafne, z którymi można pomylić, a nie jest nic o nich wspominane, ale taka sytuacja miała miejsce jedynie przy około 2 roślinach. Poczekam aż będzie tańsza i kupię ją sobie, warto mieć zawsze pod ręką taki poradnik.

Wielokrotnie do niej wracam. Jest tu wszystko czego potrzebuje książka w tej tematyce. Zestawienie na końcu bardzo przydatne. Treść super, zdjęcia super. Dodatkowo eseje jako przerywniki.

Wielkie rozczarowanie. Głównie jakieś anegdotka i ilustracje.

Wielkie rozczarowanie. Głównie jakieś anegdotka i ilustracje.

Bardzo ciekawe połączenie książki o roślinach z książką kulinarną.

Bardzo ciekawe połączenie książki o roślinach z książką kulinarną.

Książka pięknie wydana, czytelna mądra, ale większość przepisów jest dla kogoś kto ma dużo czasu i chęci do doszukiwania się smaków. Syrop z kwiatów bzu z mięty, mniszka robię, ale 10 listków bluszczyka kurdybanka? Chyba wolałbym iść na trawnik i zjeść solo te liście.

Lubie pana Łukasza Łuczaja, zaraził mnie dziką kuchnią na maksa. Książka dla początkującego jest świetna, chociaż znam wszystkie rośliny wymienione w tej książce to jednak okraszona jest ciekawymi feliotonami, a także przepisami z których pewnie skorzystam ;)

Myślę że to świetna opcja na prezent i do domowej biblioteczki, która powinna spodobać się miłośnikom przyrody, szukającym nowych doświadczeń kulinarnych lub zafascynowanym Bearem Gryllsem i wielu innym. Ładne fotografie, ciekawe przepisy kulinarne. Może jedynie chciałabym aby przedstawiono więcej niesamowitych roślin i ich zastosowań, jako że część tych opisanych już znałam.

Trudno powiedzieć, że ja tą książkę przeczytałam. Powiedziałabym, że ja ją podglądałam, to tu, to tam. No i tak jakoś zeszło i całkiem z nagła zuważyłam, że większość artykułów zakorzeniło się głęboko w mojej głowie. Cokolwiek by tu nie pisać, to przede wszystkim jest to encyklopedia rodzimych roślin z naszych łąk i lasów, które przez wieki stanowiły pożywienie naszych przodków, a potem zaginęły we "wspaniałościach" cywilizacji. Ja jestem fanem takiej kuchni, kuchni produktów niezwykłych , choć powszednich. Już nie pamiętam od czego się zaczęło. Może to byłą zupa pokrzywowa, może sok z kwiatów czarnego bzu, ale już od jakiegoś czasu w sposób czynny interesuję się kuchnią naturalną. Dzięki tej książce na moich talerzach zagościło wiele nowych produktów. Nie ukrywam, że nie wszystkie propozycje Pana Łukasza mnie przekonały, niektóre wydały się dość ryzykowne :( ale i tak znacznie rozszerzyły moje dotychczasowe menu. Oczywiście nie da się w tak obszernej gatunkowo książce zawrzeć całej wiedzy i wiele przepisów dość dla mnie popularnych się tu nie znalazło, ale takie dzieło wymaga dokonania wyborów i czasem coś niestety nie znajduje w nim swojego miejsca. I ja to akceptuję
Książka jest ucztą nie tylko dla podniebienia, ale także dla oka. Piękne fotografie i staranne, praktyczne rysunki, nie tylko cieszą oko swoim urokiem, ale także zdecydowanie pomagają rozeznać się w tym tajemniczym świecie. Jednocześnie stanowią świetne uzupełnienie treści. Ja polecam.

Kiedy czytałam tę jakże wartościową pozycję, to aż mnie niosło, aby od razu zbierać różne rośliny i przyrządzać z nich potrawy. W efekcie już mam ususzoną bylicę, a we flakonie stoi zółtlica, którą zamierzam przyrządzić po chińsku na kolację :) Wiele jeszcze innych roślin chcę wykorzystać, bo jak się okazuje, pod domem mamy bardzo dużo darmowego, zdrowego jedzonka, z czego wcześniej nie zdawałam sobie sprawy. Książkę wypożyczyłam z bliblioteki, ale zamierzam ją kupić, ponieważ wiem, że z pewnością jeszcze wiele razy będę po nią sięgać. Polecam!

Długo szukałem podobnej książki i w końcu znalazłem idealną. Posiada wszystko to na czym mi zależało : Gdzie szukać danej rośliny ? Jak rozpoznać, kiedy najlepiej zbierać, z czym można pomylić i jak najlepiej użyć. Dodatkowo książka do każdej rośliny zawiera gotowe przepisy ! Co było dla mnie dużym pozytywnym zaskoczeniem. Poza tym wszystkim, książka zawiera piękne zdjęcia roślin i potraw, dzięki temu przeglądanie tej książki zawsze jest przyjemne.

• Kulinaria
  • Kulinarne