Jadalne kwiaty. Rozszerzone wydanie. 186 przepisów na dania z kwiatów

Okładka książki Jadalne kwiaty. Rozszerzone wydanie. 186 przepisów na dania z kwiatów Małgorzata Kalemba-Drożdż
Małgorzata Kalemba-Drożdż Wydawnictwo: Pascal kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Pascal
2021-04-14
2021-04-14
Kwiaty Jadalne kwiaty Kwiaty w kuchni

Warto zwrócić uwagę na wydanie, bo nowsze jest rozszerzone. Lubie tą książkę i korzystam z niej. Tylko kilka przepisów sprawdziłem, niemniej cała książka jest wartościowa.

"Jadalne kwiaty" Małgorzaty Kalemby-Drożdż to nie tylko kulinarne porady dotyczące kwiatów, których zresztą na próżno byłoby szukać nawet na stronach botanicznych pasjonatów, ale również zdrowotne informacje, porady na temat zbiorów, a czasem i uprawy. Wszystko przeniesione do praktycznych zastosowań w przepisach na wyszukane dania ciekawej i oryginalnej kuchni.

Dodatkową zaletą jest logiczne i bardzo praktyczne przedstawienie informacji - przepisy pojawiają się w kolejności alfabetycznej roślin, z których pochodzą kwiaty, natomiast indeks uwzględnia podział na rodzaje dań, co daje możliwość szybkiego znalezienia danej rośliny, a z drugiej strony możliwość realizacji kulinarnego pomysłu.

Całość podkreślają zdjęcia: piękne, kolorystycznie stonowane i zachęcające do samodzielnych eksperymentów, urzekające kompozycją - wszystkie są dziełem autorki.

Zdecydowanie książka na półkę pod tytułem "Posiadam": do oglądania, przeglądania, przeczytania, przypomnienia, znalezienia szczegółów - czyli do wielokrotnego użytkowania.

Nie tylko dla kuchmistrzów.
Nie tylko dla ziołowych maniaków.
Nie tylko dla amatorów pięknych zdjęć.

Dla wszystkich.

Dodatkową...

Publikacja jest pięknie, starannie wydana. Pobudza wyobraźnię i zachęca do kulinarnych eksperymentów z kwiatami w roli głównej. A do tego: książka dostarcza dawki cennej wiedzy!

Mnóstwo przepisów na dania z kwiatów, liczne ciekawostki, ładna oprawa graficzna… Według mnie to idealna książka dla wielbicieli dobrej kuchni, przyrody oraz odkrywania nowych smaków.

Czytałam wersję rozszerzoną i ją szczerze polecam. Więcej na blogu:
ocznica.pl/recenzja-jadalne-kwiaty-malgorzata-kalemba-drozdz/.

Czytałam...

Niesamowita książka! Piękna, kolorowa i niezmiernie ciekawa. Wydawało się, że w kulinariach widzieliśmy już wszystko, tym czasem autorka "Jadalnych kwiatów" otwiera przed czytelnikami kompletnie nieznane pola do eksploatacji. Ogromnym plusem książki jest systematyka i porządek prezentowanej treści. Bardzo obszerny wstęp dokładnie porusza wszystkie kwestie, które trzeba i warto wiedzieć o kwiatach jadalnych. Następnie jest część kulinarna, gdzie każdy kwiat ma swoją metryczkę zawierającą zdjęcie z natury, opis smaku, propozycje podania, miejsca zbioru. Spod fachowych sentencji przebijają się czasami bardziej osobiste uwagi, które zdradzają, że autorka jest prawdziwą pasjonatką. Kwiatom towarzyszą przepisy pokazujące przykładowe zastosowanie danego kwiatu. Przepisy wydają się raczej proste w wykonaniu, nie są zarezerwowane wyłącznie dla zawodowych kucharzy. Zdjęcia ilustrujące potrawy są piękne i zachęcające. Pomimo iż nie są to fotografie profesjonalne, to nie można im odmówić uroku i apetyczności. Widać, że są to prawdziwe dania przeznaczone do jedzenia, a nie przestylizowane twory wymyślone w studio fotograficznym.
Na wiosnę wypada się zakochać, a ja zakochałam się w tej książce. Są w niej pasja, wiedza i piękno.

• Kulinarne
  • Kuchnia
  • Kuchnia
  • BNW
  • Wyzwanie LC 2022

Dodaj cytat z książki Jadalne kwiaty. Rozszerzone wydanie. 186 przepisów na dania z kwiatów