Żądła rządzą. Moje przygody z trzmielami

Dave Goulson Wydawnictwo: Marginesy Seria: EKO biografia, autobiografia, pamiętnik
A Sting in the Tale: My Adventures with Bumblebees
biografia, autobiografia, pamiętnik
Anna Bańkowska
EKO
Anna Bańkowska trzmiele pszczoły owady

Swietna, ze swada napisana ksiazka o milosci autora do przyrody. Uwielbiam kiedy pasjonaci jakiejs dziedziny, moze byc nawet tak odlegla mi fizyka (co udowodnil Richard Feynman) , siegaja po pioro i opowiadaja w sposob bardzo przystepny i niespotykanie ciekawy o krainie, ktora kochaja nad zycie. W przypadku Dave'a Goulsona sa to owady szczegolnie trzmiele. Zarazil mnie...

Świetna książka! Dla miłośników przyrody, ale też dla wszystkich innych! Polecam :)

Bardzo przyjemna w czytaniu. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy o trzmielach. Polubiłam niesamowicie te włochate grubaski. Polecam, bo czytanie naprawdę było przyjemne.

Bardzo ciekawa pozycja,dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy natura jest absolutnie fascynująca.

Rewelacja! Lekka. Przyjemnie napisana dla oka. Wiele nieznanych mi dotąd ciekawostek. Zostaje niedosyt. Człowiek chce więcej!

Napisana w przystępny, ciekawy i dowcipny sposób. Przybliża życie trzmieli. Po jej przeczytaniu zrozumiałem też czemu tak ważne są łąki i na wiosnę planuję reorganizację ogródka :)

Fantastyczna opowieść o trzmielach. Jestem pod wrażeniem po przeczytaniu książki, bo napisana jest językiem przystępnym dla każdego, a zarazem zawiera wiele informacji naukowych. Napisana przez światowej sławy naukowca, z dowcipnymi wtrąceniami, opierająca się na licznych badaniach naukowych. Właśnie takie książki lubię, bo niosą ze sobą wiedzę i ważne refleksje o...

Panie! Książka o trzmielach? Serio? Co można ciekawego napisać o jakiś bąkach?! Otóż można napisać np. tą wyborną i wyśmienitą książkę przyrodniczą.
Gorąco, gorąco polecam.
Wyjście do parku po lekturze nigdy nie będzie już takie samo :D

Trzmiele, przepadam za nimi. Piękne puchate kulki. Niezwykle pożyteczne i niesamowicie tajemnicze. Książka daje nam wgląd w te tajemnice. Pozwala zajrzeć do trzmielego gniazda, oblecieć kwietną łąkę, rozradować się różnorodnością przyrody, świata owadów i trzmieli, w szczególności.

Jednak większość książek, które obecnie powstają, a dotyczą przyrody mówi o zagrożeniach, o...

Dave Goulson swoją pasję do świata zwierząt przekłuł w swój zawód i styl życia. Ale przede wszystkim poruszył też innych, którzy za sprawą założonej przez niego fundacji BBCT - Bumblebee Conservation Trust, przyczynili się do przywrócenia naturalnych terenów zielonych dla ochrony życia trzmieli i innych zapylaczy.
"Żądła rządzął" to histori badań autora nad tymi...

Dyskusje

• Przyroda