Historia USA

Latarnia
historia USA historia powszechna
historia
historia USA historia powszechna

Jak dla mnie książka zawiera wszystkie niezbędne informację, jeżeli ktoś chciałby zagłębić się w historię USA, nie wdając się przy tym w szczegóły. Nie za szczegółowa, nie pomijająca istotnych rzeczy w sam raz. Minusem jest to, że mapy zawarte w książce są na końcu, a powinny być umieszczone przy opisie danego wydarzenia/wydarzeń. Następnym drobnym minusem są uzupełnienia...

Historia USA od początku istnienia aż po końcówkę XX w. + posłowia. Ciekawa propozycja dla osób, które chcą usystematyzować wiedzę na temat tego kraju a później wgryźć się w określony temat czy postać. Z końcówką problem, bo chyba autor miał za dużo informacji.
Zdecydowanie minusem jest brak ilustracji i zdjęć a mapy umieszczone z tyłu między samą książką a bibliografią,...

Opasła i dokładnie opisana historia Stanów Zjednoczonych. Na pewno trzeba poświęcić trochę czasu na lekturę, a książka jest trochę nieporęczona (bo wielka), ale warto ją przeczytać, tym bardziej, że napisana przystępnym językiem - i dobrze przetłumaczona. Brakuje mi jednak ilustracji, a przede wszystkim map.

Sprawnie i poprawnie wyłożona historia wiodącego mocarstwa naszych czasów, kraju, który współkształtuje środowisko międzynarodowe od przeszło 120 lat i pewnie jeszcze długo będzie miał na nie przemożny wpływ. Solidna robota historyczna w której autor starał się unikać ocen skupiając się na statycznym opisie dziejów.
Polecić można przede wszystkim osobom, którym wystarczy...

Godne uwagi, zwłaszcza w odniesieniu do początków USA. Można usystematyzować wiedzę, poznać początki wielu współczesnych trendów. Opowiedziane ciekawie, nawet o gospodarce.
Końcowy okres wygląda nieco gorzej, może materiał był zbyt obszerny. Raziło mnie pisanie, że Jelcyn był przywódcą Związku Radzieckiego po Gorbaczowie albo wspominanie o "wyborcach Gorbaczowa".
Dwa...

• Historia