Ścisła tajemnica

2003-01-01
2003-01-01
8373194509

Ha.
Czym jest owa Ścisła Tajemnica. Jakie niespodzianki kryje jeszcze nasz mózg. Myślę, że wiele. Jak bardzo możemy sami wpływać na to, co w środku. Myślę, że bardzo. Książka skłania do przemyśleń. Jaki sens ma moje życie?

No i te mądrości:
"wolna wolna mężczyzny sprowadza się wybrania kobiety, która będzie za niego podejmowała decyzje"
"Kiedy inni czynią Ci zarzuty, mówią ci zarazem, co mogłoby stać się twą siłą."
"Trzeba mieć odrobinę pokory i przyznać, że udane życie to po prostu łańcuch krótkich chwil radości."
"Nie dlatego nie robimy wielu rzeczy, że są trudne do wykonania. One są trudne dlatego, że ich nie robimy."
"Uważam, że Bóg zrodził się z marzeń człowieka."

Ha.

No i te mądrości:
"Kiedy inni czynią Ci zarzuty,...

bardzo ciekawe dla fascynatów działania mózgu człowieka, sensacja połączona z wiedzą.

Co prawda jeszcze czytam tę książkę, ale doszlam do zdania: "Lukrecja Nemrod podaje mu ligninową chusteczkę, on ją bierze." i zwatpilam. O ile opowieść o mrowkach, gdzie nie bylo wartkiej akcji była napisana swietnie, tak opisywanie zachowań ludzi idzie Werberowi jak po grudzie. Akcje, w których morderca czai się za plecami bohatera i go atakuje, Dan Brown czy King napisalby tak, ze byśmy obgryźli wszystkie paznokcie u rąk. Natomiast ta scena u Werbera tylko irytuje. Jest napisana do bolu skrupulatnie. Drętwo. No ale nic, czytam dalej. W końcu nie o akcję w książkach Werbera chodzi :)

Skończyłam.
Nie wiem, kto nawalił, czy tłumacz, czy autor, ale interakcje międzyludzkie bardzo licho opisane. Ogólnie dość drętwo, aczkolwiek temat ciekawy.
Mimo wszystko warto ;)

Jedna z pierwszych powiesci Bernarda W.

Jedna z pierwszych powiesci Bernarda W.

Wiem, że książki Werbera nie każdemu przypadną do gustu. Ja po prostu je uwielbiam.

inteligencja bez uczucia dąży do zagłady

inteligencja bez uczucia dąży do zagłady