Świadek oskarżenia

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
The Hound of Death
2016-02-11
1995-01-01
Dorota Malinowska-Grupińska, Grażyna Ronikier
Wydawnictwo Dolnośląskie
opowiadania lata trzydzieste zbrodnia morderstwo śledztwo tajemnica zjawiska nadprzyrodzone
The Hound of Death
kryminał, sensacja, thriller
2016-02-11
Dorota Malinowska-Grupińska, Grażyna Ronikier
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów

Opowiadania jedne lepsze, drugie gorsze. Najlepsze o wazie.

Nie jestem fanką opowiadań Agathy Christie. Żadne z nich nie wyróżniło się na tyle bym mogła dobrze wspominać choć część tego zbioru. Największą wadą, a zarazem zaletą tej formy jest jej okrojony format. Każde z opowiadań jest nie dłuższe niż dwadzieścia parę stron. Dzięki temu mało interesujące historie nie zdążyły mnie zmęczyć, ale te, które dobrze się zapowiadały ,...

Wszystkie opowiadania są w jednym klimacie - zjawisk paranormalnych. Wszystkie przewidywalne, proste, do szybkiego przeczytania w wolnej chwili. Nic specjalnego.

Opowiadania które przeczytałam z tego zbiorku bardzo mi się podobały , ale nie wiem czy chciałabym przeczytać resztę...

Dwanaście fascynujących opowiadań, w których fabuła osnuta jest wokół zjawisk paranormalnych (mniej lub bardziej). Każde z nich wciąga i trzyma w napięciu.
Z tej strony Pani Christie nie znałam (cieszę się, że poznałam).

Ten tomik zawiera kilka z najlepszych opowiadań Christie, jakie czytałam! Nieoczywiste, niepokojące, czasem aż wywołujące ciarki.

"Świadek oskarżenia" to zbiór kilku opowiadań, w których istotny jest wątek okultyzmu. Wielkim minusem jest tu fakt, że większość z tych opowiadań nie jest w zasadzie kryminałami. Przypominają raczej opowiastki snute przy ognisku. Od twórczości Agathy Christie oczekiwałam zdecydowanie czegoś więcej.

Tyle książek na moim czytniku, a ja sięgnęłam po „Świadka oskarżenia”.Czytam, czytam i myślę: „O co w tym chodzi?.Gdzie jest porucznik Poirot?”.Ze względu na fakt, że ebook ten gościł na moim urządzeniu już jakiś czas, nie pamiętałam ani skąd się na nim wziął (czy sama go nabyłam, czy ktoś mi go sprezentował) ani czemu.Eureko! Wreszcie pojęłam, że muszą to być jakieś...

Niestety zawiodłam się na tym zbiorze. Mamy tu sporo zagadek jednak zakończenie chyba żadnej z nich mnie nie usatysfakcjonowało.W każdej opowieści mamy zjawiska, które trudno racjonalnie wytłumaczyć, lecz o ile fabuła jak i sama zagadka są przedstawione bardzo ciekawie tak finały poszczególnych opowiadań są rozczarowujące. Niby wszystko da się racjonalnie wytłumaczyć, ale...

Dyskusje

1 500