Kup teraz - 9 ofert w cenie od 3.96 zł do 14.90 zł

Gonitwa chmur

Maria Paszyńska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Warszawski niebotyk (tom 2) literatura piękna
Czwarta Strona
warszawa lata 30
Warszawski niebotyk (tom 2)
literatura piękna
warszawa lata 30

Drugi tom podobał mi się bardziej niż pierwszy. Akcja dużo szybsza, więcej się dzieje. W dalszym ciągu Warszawa okresu międzywojennego, która już nie istnieje. Współgrająca kultura żydowska i katolicka. Nie są to ortodoksyjni żydzi, ale jednak żyjący nowocześnie w swojej kulturze.
W książce jest dużo rozważań na temat istoty życia, dążenia do celu, sposobu traktowania...

Mam za sobą już kilka powieści Marii Paszyńskiej, ale tym razem jakoś mnie nie porwała. Może jest to wina tego, że nie czytałam pierwszego tomu, ale nie było to dosyć problemem. Owszem zauroczyły mnie poszczególne postacie jak choćby Klara i Wojtek zmagający się z utratą dziecka, a co za tym idzie z rozluźnieniem więzi między małżonkami. Klara bowiem obwinia się o ich...

Zaczęłam niestety od drugiego tomu... Nie szkodzi. Przyjemne czytadelko na letnie wieczory. Jednak do pierwszej części już nie zajrzę.

wieje nuuuudą i grafomaństwem, niestety nie podzielam zachwytów innych

Ciąg dalszy niespiesznego spaceru po Warszawie. Podobnie jak w pierwszym tomie i tu Warszawa jest jedną z bohaterek powieści.

Dalsze losy bohaterów „Warszawskiego niebotyku”. I tak jak pierwszy tom, drugi również napisany pięknym językiem. Wspaniałe opisy warszawskich budynków, ulic, ale także wyrobów cukierniczych (aż ciekła ślinka). Bohaterowie bardzo sympatyczni, młodzi, trudno ich nie polubić. Nieświadomi są zbliżającej się tragedii II wojny światowej.
Po prostu piękna książka

Miłe zaskoczenie, całkiem zgrabnie skonstruowana fabuła, może nie najwyższych lotów, ale dobrze się czytało :)

Świetna kontynuacja "Warszawskiego niebotyku"
Czyta się jednym tchem. Bardzo polecam.

Śliczne,piękne,coraz lepsze.Tak,to już rok 1935.
Cukiernia jest,ale pamiętajmy pomidorek zdrowszy niż batonik.
Cały,czas widzę Warszawę z tamtych czasów.Są i Żydzi.
Hurra.
Ja,to mam szczęście,do takich książek.
Pola się zakochała :-D

Czyta sie lekko, mimo dluzszej przerwy od przeczytania pierwszego tomu nie sprawialo to problemu. Bardzo chcialabym poczytac kontynuacje...

• 2018
  • 2017