Gonitwa chmur

Maria Paszyńska Cykl: Warszawski niebotyk (tom 2) literatura piękna 335 str.
Czwarta Strona
literatura piękna
warszawa lata 30

Czwarta Strona
literatura piękna
warszawa lata 30

Porównaj ceny i

Ciąg dalszy niespiesznego spaceru po Warszawie. Podobnie jak w pierwszym tomie i tu Warszawa jest jedną z bohaterek powieści.

Dalsze losy bohaterów „Warszawskiego niebotyku”. I tak jak pierwszy tom, drugi również napisany pięknym językiem. Wspaniałe opisy warszawskich budynków, ulic, ale także wyrobów cukierniczych (aż ciekła ślinka). Bohaterowie bardzo sympatyczni, młodzi, trudno ich nie polubić. Nieświadomi są zbliżającej się tragedii II wojny światowej.
Po prostu piękna książka

Miłe zaskoczenie, całkiem zgrabnie skonstruowana fabuła, może nie najwyższych lotów, ale dobrze się czytało :)

Świetna kontynuacja "Warszawskiego niebotyku"
Czyta się jednym tchem. Bardzo polecam.

Śliczne,piękne,coraz lepsze.Tak,to już rok 1935.
Cukiernia jest,ale pamiętajmy pomidorek zdrowszy niż batonik.
Cały,czas widzę Warszawę z tamtych czasów.Są i Żydzi.
Hurra.
Ja,to mam szczęście,do takich książek.
Pola się zakochała :-D

Czyta sie lekko, mimo dluzszej przerwy od przeczytania pierwszego tomu nie sprawialo to problemu. Bardzo chcialabym poczytac kontynuacje...

Gonitwa CHmurrrrr

„Gonitwa chmur” Marii Paszyńskiej to dalsze dzieje bohaterów „Warszawskiego niebotyku” autorki o niezwykłym piórze.
Bohaterowie i ich losy mniej lub bardziej skomplikowane na tle Warszawy lat trzydziestych. Czytelnik z prawdziwą przyjemnością śledzi życie znanych z poprzedniej części postaci. Zachwyca się stolicą. Delektuje słodkościami misternie wykonanymi i wykwintnie...

Żyli i marzyli nieświadomi, co niedługo nastąpi... Maria Paszyńska potrafi stworzyć taki klimat dawnej, pięknej Warszawy, jakiej nie znamy. Mam wrażenie, że w tym drugim tomie został poniekąd zakończony tylko jeden wątek (Estery). Czekam na 3 część.

Kolejna odsłona losów mieszkańcow międzywojennej Warszawy.
Nie jest to może jakaś głęboka literatura, ale jest tak cudnie w tej Warszawie i tak słodko "U Hanki", że można się rozpłynąć. Dużo jest opisów, ale autorka ma wiedzę i ładnie opowiada, więc miło się czyta.
Ostatnimi czasy o wiele trudniej napisać książkę o ludziach wartościowych i dobrych. O wiele łatwiej ubrać w...

Dyskusje

• 2018