Miłość. Kocha... lubi... szanuje...?

Okładka książki Miłość. Kocha... lubi... szanuje...? Katarzyna Lorecka
Okładka książki Miłość. Kocha... lubi... szanuje...?
Katarzyna Lorecka Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls poradniki
poradniki
Oficyna Wydawnicza Impuls
2016-02-01
2016-02-01

Nie bójmy się otworzyć naszych serc na MIŁOŚĆ!!!

Wydawnictwo Impuls wydało książkę, autorstwa pani Katarzyny Loreckiej, która sprawiła mi wiele radości i wiedzy na temat: Miłości , związków i relacji między ludzkich.

Miłość….Kocha….Lubi….Szanuje…?

Współczesny świat może cierpieć na brak tolerancji, czyli zrozumienia i akceptacji ze strony społeczeństwa, a ta książka stanowi bardzo dobrą zachętę do zapoznania się z zagadnieniami opisanymi przez autorkę. W ośmiu bardzo ciekawych i interesujących rozdziałach , gdzie pod każdym z nich umieszczone są ćwiczenia oraz „bajki dla dorosłych”. Które doskonale urozmaicają czytanie. Już we wstępie moją uwagę zwróciła bajka, pt. „Labirynt”. Historia tej bajki mówi nam , że życie nie jest jak bańka mydlana , która zaraz pęknie. Tylko szepcze nam do ucha, żeby coś przeżyć i doświadczyć czegoś nowego, trzeba iść na przód i być odważnym. Nie bać się. Przecież miłość jest czymś pięknym. Pozwala uwierzyć człowiekowi, że świat w którym żyjemy nie jest taki zły. Jest lekarstwem na problemy i sprawy z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Pomaga nam zwalczyć nieśmiałość, uczucie wstydu, uczucie niższości. Zastanawiając się jednak głębiej nad tym pojęciem - każdy odpowiedziałby nie słownikową definicję, a mianowicie to, że miłość to szczęście, zaufanie, szczerość, wzajemne rozumienie się, podpora w problemach, poczucie bezpieczeństwa itd... Tak stwierdziłaby mniejsza część społeczeństwa. Pytanie - dlaczego coraz więcej ludzi unika rozmów na ten temat. Odpowiedź jest bardzo prosta. Na pewno każdy z nas był nieraz zakochany bez wzajemności, a to wiąże się z cierpieniem. Normalne jest to, że nikt nie lubi cierpienia, ale może ono pomaga nam dostrzec nawet najmniejszy powód z którego moglibyśmy być zadowoleni. Uczucie miłości jest nieodzownym elementem naszego życia. Zastanówmy się choć przez chwilę, jak to by było bez niej. Jaki byłby świat, jacy ludzie byliby w stosunku do innych. Trudno sobie to nawet wyobrazić. Warto jest się zakochać z wzajemnością. Ale co z ludźmi, którzy zakochają się bez wzajemności? Dlaczego nie ma lekarstwa na nieszczęśliwą miłość, tak jak na wszelkiego typu choroby. Czy wtedy na świecie nie byłoby łatwiej? Na to pytanie odpowiedź nie jest już taka oczywista. Ludzie nieszczęśliwie zakochani dostrzegają nawet najmniejsze dobro i cieszą się z najmniejszej rzeczy. Prędzej czy później osoby takie zauważą, że trzeba żyć dalej, nie załamywać się i próbować zakochać się jeszcze raz, zacząć wszystko na nowo. Jak gorące jest wtedy uczucie do drugiego człowieka! Taka osoba potrafi zrobić wszystko, oddać życie za drugą osobę. Uważam, że miłość to najważniejsza wartość w życiu i bez niej świat jest szary, okrutny i zły. Wszystko dzięki niej wydaje nam się możliwe. Kiedyś ktoś powiedział, że prawdziwa miłość to cierpienie. Może coś w tym jest. Może tak naprawdę miłość polega na cierpieniu i sprawdzeniu w różnych sytuacjach życiowych, jak bardzo zależy nam na drugim człowieku i ile dla nas znaczy. Jak długo i do jakiego momentu potrafimy obdarzyć kogoś tak wielkim uczuciem. To właśnie cierpienie ukazuje nam oblicze osoby, którą dotąd kochaliśmy i która była dla nas wszystkim.
Prawdziwa miłość to miłość na całe życie i umiejąca pokonać nawet największe problemy WSPÓLNIE, NIE OSOBNO. Takiej miłości życzę. Pani Katarzyna dzięki swoim autorskim notatkom udoskonala swój warsztat zawodowy przekazując go nam czytelnikom. Wspaniale przekazana wiedza i komunikacja przez autorkę zwróciła szczególnie moją uwagę.
To jest kompendium wiedzy o miłości, uczucia i relacja jakie się z niej rodzą!!
Gorąco polecam przeczytać tę książkę wszystkim czytelnikom, którzy czują się zagubieni i szukają MIŁOŚCI…

Akop Szostak powiedział: "Z treningiem jest jak ze związkiem. To, że osiągnąłeś już bardzo dobre efekty nie oznacza, że możesz przestać się starać. Bo gdy przestaniesz się starać efekty znikną."

Miłosny haj nie trwa wiecznie. Związek dwojga ludzi to: zaufanie , zaangażowanie (obustronne, Nie jednostronne!),wsparcie( w każdej sytuacji). Miłość jest piękną różą, którą trzeba pielęgnować codziennie i o nią dbać, bo gdy się to zaprzestanie ona uschnie i już nie będzie tak piękna jak na początku.RAZEM PIELĘGNUJMY NASZĄ MIŁOŚĆ, NIE WAŻNA ILE LAT MA ( 1, 5, 10, 15, 20, 50). MIŁOŚĆ TO ŻYWIOŁ!!! PIĘKNY ŻYWIOŁ :)

Za możliwość przeczytania tej książki Dziękuję Wydawnictwu IMPULS.

Nie bójmy się otworzyć naszych serc na MIŁOŚĆ!!!

Miłość….Kocha….Lubi….Szanuje…?

Bardzo dobra, potrzebna i budująca. Porusza chyba każdy z możliwych aspektów miłości. Aż nie wiedziałam, że tyle jest zależności. Miłość rozebrana jest na czynniki pierwsze, w pewnej chwili traci przez to swoją nienamacalność, a staje się niczym przedmiot, który możemy dotknąć, rozłożyć, złożyć ponownie, takie mam wrażenie. Polecam.

Tytuł książki odzwierciedla naszą obecną współczesność. Z reguły jest tak, że zastanawiamy się czy potrafimy kochać, lubić szanować, kochać miłością prawdziwą. Odpowiedź uzyskujemy w późniejszym czasie.

Autorka książki w ujmujący sposób przedstawia sposób komunikowania się wzajemnego. Powołuje się na własne doświadczenia, opracowania, rysunki, które zamieszczone na łamach tej interesującej książki.

Moją uwagę zwróciły ćwiczenia w rozdziale I- „Bajki dla dorosłych”- „Potwór”. Bajka ta odnosi się do tego faktu, że życie to nie tylko bajka.

Ćwiczenia zawarte w rozdziale I udzielane są w formie tak / nie.

Ćwiczenie trzecie dokonuje ogólnej analizy z życia byłych związków, błędy, porady aby się nie powtarzały one na przyszłość.

Książka składa się z ośmiu rozdziałów. Do każdego z nich dołączone są bajki i ćwiczenia, które udoskonalają czytanie. Każdy z nich nawiązuje do tytułu.

Autorka pozytywnie zaskakuje czytelnika, gdyż dzięki temu, że ma podejście psychologiczne to książka udoskonala swoje epicentrum, które zachęci do jej przeczytania.

Dzięki tej książce znajdzie cząstkę siebie, a receptę znajdziemy właśnie tutaj w delikatnych słowach ujętych.

Zaakceptuj siebie czytelniku, a miłość w drodze do szacunku i akceptowania innych nie będzie stanowić problemu do komunikacji interpersonalnej.

Idealna książka do zapoznania się o każdej porze roku.

Bardzo dobra pozycja książkowa wydana przez Oficynę Wydawnictwa "Impuls", Kraków, 2016.

Polecam przeczytać tą książkę.

• 2016
  • Z polecenia
  • Biblioteka
  • Oficyna Wydawnicza "Impuls"
  • 01. Epub+
  • #WyzwanieLC2016

Dodaj cytat z książki Miłość. Kocha... lubi... szanuje...?