Jak kochamy? O przywiązaniu w miłości

Okładka książki Jak kochamy? O przywiązaniu w miłości Katarzyna Lorecka
Okładka książki Jak kochamy? O przywiązaniu w miłości
Katarzyna Lorecka Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls poradniki
170 str. 2 godz. 50 min.
Kategoria:
poradniki
Wydawnictwo:
Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania:
2019-02-01
Data 1. wyd. pol.:
2019-02-01
Liczba stron:
170
Czas czytania
2 godz. 50 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380955387
Średnia ocen

8,2 8,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Włączenie cyfrowe - droga do reintegracji społecznej Rafał Lew-Starowicz, Katarzyna Lorecka
Ocena 0,0
Włączenie cyfr... Rafał Lew-Starowicz...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,2 / 10
9 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
275
132

Na półkach: , ,

Kompetentna praca, opisuje fakty, to nie jest ani literatura popularno-naukowa, ani poradnik. Nie traktuje też swojej treści jako nieomylnej. Wystarcza do zorientowania się w temacie. Mamy przykłady z życia, które pozwalają lepiej zidentyfikować styl przywiązania (choć książka uprzedza, na szczęście, że to nie jest takie oczywiste szufladkowanie; są pewne cechy czy schematy działania, które się powtarzają, ale prawdziwa osobowość każdego człowieka jest zupełnie inna),mamy też kilka podstawowych porad, jak lepiej reagować, a w następstwie realizować oczekiwania swoich partnerów; jesteśmy też w stanie pokrótce wywnioskować, co generalnie ciężko jest zmienić, a nad czym zawsze jest szansa popracować - czyli innymi słowami, na co możemy być bardziej tolerancyjni, a kiedy taka tolerancja sygnalizuje już brak szacunku dla siebie.

Wiadomo, że to jest tylko streszczenie tematu, który można zgłębiać w nieskończoność, ale tak jak już wspomniałam - wystarczy, bo sama świadomość naprawdę dużo daje.

Kompetentna praca, opisuje fakty, to nie jest ani literatura popularno-naukowa, ani poradnik. Nie traktuje też swojej treści jako nieomylnej. Wystarcza do zorientowania się w temacie. Mamy przykłady z życia, które pozwalają lepiej zidentyfikować styl przywiązania (choć książka uprzedza, na szczęście, że to nie jest takie oczywiste szufladkowanie; są pewne cechy czy schematy...

więcej Pokaż mimo to

avatar
758
757

Na półkach: , , , ,

Z autorką książki pt. '' Jak kochamy? O przywiązaniu w miłości'' Panią Katarzyną Lorecką miałam bliższą okazję przyjrzeć się jej pedagogicznemu spojrzeniu na opisane we wcześniejszej książce wydanej przez Oficynę Wydawniczą ''Impuls'' pt. ''Miłość. Kocha... lubi... szanuje...?''.

Z przeprowadzonych przez nas codziennych obserwacji możemy dokonać oceny spostrzeżenia, jak przebiegają występujące relacje pomiędzy małżonkami, rodzice- dziecko, student- wykładowca, pracownik- pracodawca, pielęgniarka- pacjent, lekarz-pacjent, kasjerka- klient jasno wynika, że komunikacja dialogowa nie prezentuje się najlepiej, na godnym poziomie wypowiedzi, gdyż każda ze wskazanych przeze mnie osób nie czuje pewnej swobody w trakcie przeprowadzanej rozmowy.

Przyczyną takiego określiłabym, zachowania niepewnego jest stres, który praktycznie towarzyszy od zawsze. Może on pełnić funkcję motywującą, ale nie daje on poczucia 100% skuteczności czy przeprowadzona rozmowa przyniosła pozytywny oczekiwany przez nas pozytywny rezultat.

Zadajemy sobie w głębi wiele pytań dotyczących, jak powinien przebiegać prawidłowy dialog, aby był pełen wiarygodności, miłości i widocznej owocnej codziennej pracy nad nim i ciągłym doskonaleniem go.

1. Czy w dzisiejszym świecie istnieje szansa na poprawę relacji osób, które czują się zagubione we współczesnym świecie osób, które nie mają właściwie czasu na nic, a są pochłonięte nowymi powstającymi technologiami informatycznymi?

2. Dlaczego społeczeństwo ucieka od wszelkiego rodzaju relacji międzyludzkich?

3. Co może być główną przyczyną występujących nagłych zmian we współczesnej społeczności, która to ma bardzo widoczne i wyraźnie rzucające się na pierwszy rzut oka kłopoty z nawiązaniem pierwszego kontaktu?

Te pytania nasunęły mi się po zapoznaniu z tę oto bardzo dobrze dostrzeżoną problematyką, którą podejmuje, się Pani Katarzyna Lorecka opisując realia prawdziwości w III częściach spostrzeżenia na temat okazywanej miłości, w jaki sposób potrafimy kochać i czy umiemy kochać i o przywiązaniu, które odgrywa znaczącą rolę w życiu codziennym i partnerskim.

Pani Katarzyna w prawidłowy sposób rozważa wzorce miłosne, sposoby na miłość, przykłady odpowiednio dobrane do sytuacji potwierdzają, że jest bardzo dobrym obserwatorem życia społecznego, partnerskiego, nie boi się pisać prawdy, która niestety jest trudna w akceptacji i prowadzi czasem do kłótni poprzez nieporozumienia.

Możemy, z bliska przyglądnąć się jak przebiegają relacje w doświadczeniu zawodowymi Pani Katarzyny, gdyż dostrzega ona wiele aspektów z własnego punktu widzenia, a tym, co dla nas niewidoczne, jeśli chodzi o budowanie codziennych relacji.

Jak dla mnie świetnie zostały opracowane ćwiczenia w części III dotyczące stosowania strategii buforowania. Są bardzo motywujące do działania, a dzięki temu możemy wiele zyskać w relacjach partnerskich.

W 2 pozostałych częściach poznamy, czym jest i jaką rolę odrywa styl przywiązania oraz jaką funkcję spełnia w związkach.

Elementem dodatkowym są tutaj doskonale zestawiony aneks, spis rysunków, tabel, bibliografia opracowana w dwóch językach: polskim oraz angielskim.

Lubię, kiedy autorzy stosują wiedzę praktyczną i teoretyczną opartą na zawodowych oraz na własnych przykładach, a Pani Katarzyna Lorecka jest na to idealnym, doskonałym oraz przy tym skromnym pedagogicznym przykładem, na udowodnienie na to, że każdy Czytelnik może, a nawet jest po części dla siebie autorytetem o ile, jeśli nie pozna siebie do końca.

Oficynie Wydawniczej „Impuls” dziękuje za podarowany mi egzemplarza książki autorstwa Pani Katarzyny Loreckiej.

To książka, którą warto przeczytać.


Zobacz tekst recenzji na:

http://www.impulsoficyna.com.pl/recenzje/jak-kochamy,2048.html

Z autorką książki pt. '' Jak kochamy? O przywiązaniu w miłości'' Panią Katarzyną Lorecką miałam bliższą okazję przyjrzeć się jej pedagogicznemu spojrzeniu na opisane we wcześniejszej książce wydanej przez Oficynę Wydawniczą ''Impuls'' pt. ''Miłość. Kocha... lubi... szanuje...?''.

Z przeprowadzonych przez nas codziennych obserwacji możemy dokonać oceny spostrzeżenia, jak...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1059
241

Na półkach:

Z recenzji wydawniczej: "Publikacja Katarzyny Loreckiej "Jak kochamy. O przywiązaniu w miłości" dotyczy jednego z ważnych aspektów związków romantycznych – stylów przywiązania. Stanowi ona kontynuację zagadnień podjętych w jej wcześniejszym książce "Miłość. Kocha…, lubi…, szanuje…?" (Impuls, 2016). Autorka kompetentnie omawia tworzenie się i dynamikę więzi między partnerami. Język pracy jest przystępny, co szczególnie istotne, gdyż Katarzyna Lorecka w swoich wywodach odwołuje się do wielu badań naukowych dotyczących przywiązania. Jest to więc opracowanie, które łączy naukę z publicystyką i poradnictwem. Trudna to sztuka – tutaj bardzo udana. Niewątpliwą zaletą "Jak kochamy…" jest podanie w tekście przykładów różnych sytuacji występujących w związkach romantycznych, co powoduje, że Czytelnik może tworzyć głębszą, bardziej osobistą interakcję z książką".

Oficyna Wydawnicza Impuls http://www.impulsoficyna.com.pl/nowosci/jak-kochamy,2048.html

Z recenzji wydawniczej: "Publikacja Katarzyny Loreckiej "Jak kochamy. O przywiązaniu w miłości" dotyczy jednego z ważnych aspektów związków romantycznych – stylów przywiązania. Stanowi ona kontynuację zagadnień podjętych w jej wcześniejszym książce "Miłość. Kocha…, lubi…, szanuje…?" (Impuls, 2016). Autorka kompetentnie omawia tworzenie się i dynamikę więzi między...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    46
  • Przeczytane
    10
  • Posiadam
    4
  • Teraz czytam
    2
  • Związek, małżeństwo
    1
  • Ulubione
    1
  • 2019
    1
  • Z polecenia
    1
  • Biblioteka
    1
  • Oficyna Wydawnicza "Impuls"
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Jak kochamy? O przywiązaniu w miłości


Podobne książki

Przeczytaj także