Nad głębiami

Okładka książki Nad głębiami
Adam Asnyk Wydawnictwo: Gebethner i Wolff poezja
Kategoria:
poezja
Wydawnictwo:
Gebethner i Wolff
Data wydania:
1898-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1898-01-01
Język:
polski
Tagi:
poezja
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Książki autora

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
11 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1082
909

Na półkach:

Ze słów przedmowy: "Poetycki traktat filozoficzny(...). Jest uważany, za wykładnię systemu filozoficznego autora (...)."Podmiot liryczny w sonetach jawi się zwykle (choć nie zawsze) jako krucha, mała, śmiertelna istota w wielkim, nieskończonym nieodgadnionym wszechświecie, osamotniona z pytaniami o sens istnienia, na które nie ma odpowiedzi. W wierszach pojawiają się takie motywy jak: to co niewiadome; ogrom wszechświata i jego nieznane granice; ułuda; egzystencja; sens życia; małość w nieskończoności; bezsens ludzkich poczynań, marność ludzkich pragnień; ograniczenia przestrzeni, czasu i wiedzy; to co transcendentalne i nieuchwytne; zagubienie, samotność; nieodłączność życia i śmierci; pęd życia, które i tak kończy się w grobie; zagadka cykliczności narodzin i śmierci oraz następujących po sobie pokoleń; przemijanie; przeszłość, którą zamazuje czas; przyszłość, której jeszcze nie ma; nietrwałość pamięci; nieodwracalność zdarzeń i bezpowrotność; dziedzictwo przeszłości; szerzenie się zła i odpowiedzialność za zło jako wspólna; świat jako jedność odnawiający się i rozwijający przez śmierć; pogodzenie z prawami świata i działanie zgodne z naturą; wolność; ograniczenia rozumu w rozumieniu zjawisk; smutna starość; utracona niepodległość Polski i jej odrodzenie. Ta poezja porusza bardzo trudna tematykę, ma bardzo smutny wydźwięk. Z pewnością pobudza do refleksji, ale również bardzo przygnębia. Odwieczne pytania o sens istnienia nie straciły na aktualności i dlatego uważam dzieło za ponadczasowe.

Ze słów przedmowy: "Poetycki traktat filozoficzny(...). Jest uważany, za wykładnię systemu filozoficznego autora (...)."Podmiot liryczny w sonetach jawi się zwykle (choć nie zawsze) jako krucha, mała, śmiertelna istota w wielkim, nieskończonym nieodgadnionym wszechświecie, osamotniona z pytaniami o sens istnienia, na które nie ma odpowiedzi. W wierszach pojawiają się takie...

więcej Pokaż mimo to

Reklama

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Nad głębiami


Reklama
zgłoś błąd