Minuta uważności. 60-sekundowe ćwiczenia mindfulness dla świadomego życia

Okładka książki Minuta uważności. 60-sekundowe ćwiczenia mindfulness dla świadomego życia
Simon Parke Wydawnictwo: Samsara poradniki
224 str. 3 godz. 44 min.
Kategoria:
poradniki
Tytuł oryginału:
One-Minute Mindfulness: How to Live in the Moment
Wydawnictwo:
Samsara
Data wydania:
2016-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2016-01-01
Liczba stron:
224
Czas czytania
3 godz. 44 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365170897
Tłumacz:
Marta Borkowska
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
5,5 5,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
5,5 / 10
22 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar

Oj, zajęło mi wiele czasu przeczytanie tej książki, ale też w ogóle ostatnio jakoś czytanie zepchnięte u mnie było jedynie na kilka chwil wykradzionych nocą. Cóż mogę napisać o tym zbiorku króciutkich przypowiastek składających się na "Minutę uważności"? Z pewnością są wśród nich takie, które potrafią dotknąć jakoś naszego wnętrza i w prosty sposób nagle odkryć przed nami jakąś ważną dla nas lekcję. Jednak chyba raczej tylko wtedy, gdy sięgniemy po te opowiastki pojedyńczo, w maleńkich dozach, a nie w pakiecie. Ale chyba nawet tak powinno się czytać tę książkę, na raty, bez pośpiechu, a właśnie zatrzymując się w teraźniejszości. Wdychając i smakując chwilę....
Lektura może nie powala, ale jak dla mnie ma to "coś". I pewnie jeszcze będę wracać do niej otwierając książkę tak na chybił trafil, by ze smaczkiem (albo i nie) uchwycić dany moment.

Oj, zajęło mi wiele czasu przeczytanie tej książki, ale też w ogóle ostatnio jakoś czytanie zepchnięte u mnie było jedynie na kilka chwil wykradzionych nocą. Cóż mogę napisać o tym zbiorku króciutkich przypowiastek składających się na "Minutę uważności"? Z pewnością są wśród nich takie, które potrafią dotknąć jakoś naszego wnętrza i w prosty sposób nagle odkryć przed nami...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1169
1006

Na półkach:

Zastanawiam się, skąd ta książka na mojej półce. Prezent, a może własny zakup? Tak czy inaczej przeczytałem i uprzedzam. Takiej sieczki nie czytałem od dawna. Kilka, kilkunastuzdaniowe rozdziały, które są zlepkiem myśli, które zwyczajnie nie mają żadnego głębokiego sensu. Mącenie, pseudointelektualne wywody, połączone z elementami chrześcijaństwa i buddyzmu, które mają nadać całości aurę duchowości. Populizm, wielki chaos i zupełny brak sensu.

Mam wrażenie, że autor chciał stworzyć coś podobnego do "Modlitwy żaby" Anthoniego de Mello. De Mello potrafi pisać i chwycić za serce, w jego tekstach unosi się duchowość, a tutaj mamy nieudolną próbę "inspirujących historii i ćwiczeń", mających pozwolić się zatrzymać i uzyskać świadomość siebie i świat.

Rozbawiła mnie notka o autorze - przez 20 lat był kapłanem w Kościele Anglii, (anglikańskim?), a przez trzy kolejne układał towary na półkach, rozważając sens życia. Obecnie prowadzi rekolekcje, spotyka się z tysiącami osób poszukującymi nowej drogi życia i podąża za piękną grą życia.

Czy muszę coś dodawać?

Zastanawiam się, skąd ta książka na mojej półce. Prezent, a może własny zakup? Tak czy inaczej przeczytałem i uprzedzam. Takiej sieczki nie czytałem od dawna. Kilka, kilkunastuzdaniowe rozdziały, które są zlepkiem myśli, które zwyczajnie nie mają żadnego głębokiego sensu. Mącenie, pseudointelektualne wywody, połączone z elementami chrześcijaństwa i buddyzmu, które mają...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1299
1283

Na półkach:

Ostatnie lata to moda na powrót do natury i desperackie pragnienie wyrwania się z wyścigu szczurów. Znów zastanawiamy się, czy warto spędzić całe życie w biurze, oddajemy się pasji, pracując nad osiągnięciem równowagi. Określenia takie, jak slow life, czy life balance stały się modne, podobnie jak termin uważność. Abstrahując od tego, jak nam te dążenia wychodzą, w jakiej mierze wynikają one z naszej wewnętrznej potrzeby, z chęci doskonalenia się wewnętrznego, a w jakiej są one wywołane trendami, liczy się tylko to, że staramy się coś zmienić w swoim życiu.
O sztuce uważności powstało już wiele książek, na rynku wydawniczym dostępne są poradniki, które pomagają nam nad tą uważnością pracować. Dlatego też Simon Parke, felietonista, kapłan w Kościele Anglii, propagator świadomego słuchania w miejscu pracy, nie dążył to tego, by stworzyć kolejną tego rodzaju pozycje. Jego „Minuta uważności. 60-sekundowe ćwiczenia mindfulness dla świadomego życia” to raczej zbiór refleksji, spostrzeżeń, służących kontemplacji rzeczywistości. Wartość tych tekstów i korzyści płynące z ich analizy, ze spokoju, który ze sobą niosą, lub przeciwnie – z niepokoju prowadzącego do zmian, doceni każdy, kto nie wyraża zgody na obłudę, na kłamstwo, na dalsze trwanie w świecie pełnym przemocy i na konsumowanie dóbr nas otaczających.
Jak pisze autor: „Uważność to świadomość (…) teraźniejszego doświadczenia i jego akceptacja – to właśnie jest bicie jej serca”, obiecując, iż na kolejnych stronach książki właśnie o to serce zadbamy. Parke namawia nas, byśmy szczególnie dokładnie przyjrzeli się naszej świadomości siebie oraz otaczającemu nas światu, byśmy żyli teraźniejszością oraz zaakceptowali sytuację, której się znajdujemy. Drogą do życia w chwili obecnej, tu i teraz, jest właśnie uważność – to prosty, a jakże trudny przepis.
Drogą ku temu trwaniu w obecnej rzeczywistości może być analiza zamieszczonych w książce tekstów, które zmuszają nas do głębszych przemyśleń, zostawiają nas z pytaniami bez odpowiedzi po to, byśmy tych odpowiedzi poszukali w swoim wnętrzu. Poznamy zatem opowieść o rozsądnym psie, autor namówi nas do skoncentrowania się na jednej rzeczy, przedstawi nam również historię o różnych drogach. Przeczytamy o płonącej łodzi, o smudze światła czy ogrodzie. Z każdym kolejnym tekstem coraz więcej rozumiemy, ale i coraz więcej widzimy – stajemy się prości, świadomi, obecni, ufni, niestali… Stajemy się niczym, bowiem w tej nicości może zrodzić się nowa jakość. Robimy przestrzeń na to, by rzeczy i uczucia mogły zaistnieć…

(...)
Pełna treść recenzji znajduje się na stronie: http://qulturaslowa.blogspot.com/2016/03/simon-parke-minuta-uwaznosci.html

Ostatnie lata to moda na powrót do natury i desperackie pragnienie wyrwania się z wyścigu szczurów. Znów zastanawiamy się, czy warto spędzić całe życie w biurze, oddajemy się pasji, pracując nad osiągnięciem równowagi. Określenia takie, jak slow life, czy life balance stały się modne, podobnie jak termin uważność. Abstrahując od tego, jak nam te dążenia wychodzą, w jakiej...

więcej Pokaż mimo to

Reklama
avatar
114
104

Na półkach: ,

W książce Simona Parke, za pomocą inspirujących historii oraz prostych ćwiczeń, uczy, jak poświęcać 1 minutę dziennie i dzięki temu wyraźniej spojrzeć na świat. „Minuta uważności” jest dla mnie książką uświadamiającą i głęboką.

Działając z wykorzystaniem praktyki mindfulness człowiek ma możliwość polepszyć swoje życie w trzech płaszczyznach:
1. Świadomość siebie i świata.
2. Życie teraźniejszością.
3. Akceptację własnej sytuacji.

To sprawi, że w krótkim czasie zaczniesz żyć swobodnie i w pełni. We współczesnym świecie jesteśmy zabiegi i cały czas brakuje nam czasu książka pomaga nam odnaleźć równowagę nie tylko w tych obszarach. Publikacja ta pozwoli czytelnikowi poznać techniki które pozwolą odnaleźć spokój.
Książka jest pełna historii oraz stwierdzeń. Dlatego warto poświęcić chwilę i się zatrzymać aby osiągnąć wyciszenie...
Cała recenzja na:
http://ksiazkaznadzieja.pl/2016/02/minuta-uwaznosci-60-sekundowe-cwiczenia-mindfulness-dla-swiadomego-zycia-simon-parke/

W książce Simona Parke, za pomocą inspirujących historii oraz prostych ćwiczeń, uczy, jak poświęcać 1 minutę dziennie i dzięki temu wyraźniej spojrzeć na świat. „Minuta uważności” jest dla mnie książką uświadamiającą i głęboką.

Działając z wykorzystaniem praktyki mindfulness człowiek ma możliwość polepszyć swoje życie w trzech płaszczyznach:
1. Świadomość siebie i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
11
7

Na półkach:

Myśli odciągają nas od teraźniejszości. Budzą niepokój. Są problematyczne. Groźne. Nieistotne.

Dlatego należy pozwolić im odejść.

Albo zapisać je i wydać w formie książki.

Myśli odciągają nas od teraźniejszości. Budzą niepokój. Są problematyczne. Groźne. Nieistotne.

Dlatego należy pozwolić im odejść.

Albo zapisać je i wydać w formie książki.

Pokaż mimo to


Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Minuta uważności. 60-sekundowe ćwiczenia mindfulness dla świadomego życia


Reklama
zgłoś błąd