Pustka

Pustka
Wydawnictwo Reed Book
2015-11-30
2015-11-30
Pustka uczucia przyjaźń miłość poszukiwanie smutek

Niestety, ale typowy harlequin.... Wszystko przewidywalne, przesłodzone i zbyt idealne jak na prawdziwe życie. Książka dla naiwnych nastolatków, którzy nie znają życia i wierzą w "księcia z bajki"... A sama końcówka to już "mistrzostwo" infantylności ("suknia jak księżniczki")... nic tylko mdleć ze wzruszenia 🤢

Książka dla młodzieży, opowiadająca przede wszystkim o miłości, ale także o utracie bliskich, wsparciu , nieumiejętności komunikacji, która powoduje, że dwoje młodych ludzi nie może być razem. Chusteczka (dołączona do książki) nie była mi potrzebna, ale może dlatego, że wyrosłam już z takich opowieści. Losy bohaterów wciągają i śledzi się je z zapartym tchem.
Duży minus dla korektora - błędy ortograficzne i interpunkcyjne!

Duży minus dla...

Okładka jest zupełnie biała z czarną dziurą. Jakoś specjalnie nie zwróciłam na nią uwagi i jest lekko przerażająca. Nie bardzo mi się podoba, ale wiemy wszyscy, że nie ocenia się książki po okładce i w tym przypadku, to się sprawdziło. Pewnego dnia Klaudia traci w wypadku samochodowym oboje rodziców i niestety nie ma nikogo, kto mógłby się nią zająć. Dziewczynka trafia do domu dziecka. Nie może się z tym pogodzić, że została zupełnie sama. Zostaje w pokoju płacząc i w pewnym momencie staje obok chłopak, który jej się przygląda i postanawia wejść do jej pokoiku i ją przytula. Chłopak rozumie ją doskonale co przechodzi w tym momencie, ponieważ kiedyś sam czuł to samo. Robert i Klaudia zapoznają się i zostają bardzo dobrymi przyjaciółmi. Łączy ich niezwykła więź. Niestety los bywa przewrotny i znajduje się rodzina, która chce ją zaadoptować. Klaudia nie chce się ponownie wyprowadzać i znów boi się, że straci wszystko. Z Robertem postanawiają, że w dniu urodzin spotkają się na cmentarzu rodziców. I czy się spotkają i czy ta przyjaźń przetrwa próbę czasu i jaki spotka los przyjaciół, nie powiem. Musicie dalej sami doczytać. Autorka pokazuje nam jaka przyjaźń obojga ludzi może być silna i niepowtarzalna, że jednak przeznaczenia nie oszukasz. Książkę przeczytałam w dwa dni i powiem wam szczerze, że jest to wspaniała historia o przyjaźni. Wiecie co mi się w niej najbardziej spodobało? To wiersze, które są między rozdziałami. To one dawały mi do myślenia i zwracają uwagę na takie rzeczy,o których na co dzień nie myślisz. Książka bardzo mi się spodobała i polecam ją wszystkim, którzy chcą przeczytać coś lekkiego i wartościowego.

Jak nurt rzeki płynie
Nie baczy na prośby wszelakie
Co było w przeszłości, tam pozostanie
A przyszłość nikomu jeszcze nie znana
I patrzysz na zegar
Odliczasz godziny
Sen długi,krótki, żaden
Spieszysz się zawsze dokądś
Uciekasz zawsze przed kimś
Karuzela życia
Nigdy nie przestaje się kręcić
I tylko pytanie, dokąd się udać
Czy blisko czy daleko?
Nieważne
Samotność spotyka się wszędzie

Wspaniała i wzruszająca książka. Polecam. Naprawdę potrzebne są te chusteczki, które były dołączone do egzemplarza książki. Polecam, bo naprawdę ciekawa i to już od pierwszej strony, aż po sam koniec.

Znakomity debiut autorki. Książka pochłonęła mnie na cały dzień. Tylko czytałam i czytałam. Mimo, iż szybko domyśliłam się jaki los spotka bohaterów, to chętnie żyłam ich życiem przez te ponad 200 stron. Autorce życzę więcej takich znakomicie zapisanych opowieści, a młodemu, ale prężnie działającemu Wydawnictwu Red Book więcej takich rozważnych autorów i świetnie wydanych książek.
Polecam, jeśli ktoś marzy o czymś lekkim i przyjemnym do poczytania :)

Piękna historia z szczęśliwym zakończeniem :)

Piękna historia z szczęśliwym zakończeniem :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Romans
  • 2015