Okładka książki Papież, który uwierzył. Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia Ewa K. Czaczkowska
Ewa K. Czaczkowska Wydawnictwo: Znak religia
religia
Znak
2016-01-11
2016-01-11
literatura polska religia Bóg Jan Paweł II Karol Wojtyła miłosierdzie

Tym razem Ewa Czaczkowska opisuje dzieje działa św. Siostry Faustyny po jej śmierci. Tytuł wskazuje, że skupia się na osobie Jana Pawła II. Niemniej sama treść książki nie skupia się wyłącznie na jego osobie. Choć jest jedną z najważniejszych osób, które przyczyniły się do rozwoju kultu Bożego Miłosierdzia to autorka przywołuje cały szereg osób mających wpływ na propagowanie objawień siostry Faustyny. Niezwykłe jest to jak to dzieło Boże pomimo wielu przeciwności w końcu w pełni się rozwinęło i nadal rozwija. W książce autorka przywołuje nauczanie JPII o Bożym miłosierdzi co jeszcze bardziej ubogaca samą opowieść.

Książka z gatunku "Znacie? No to poczytajcie". Mniej lub bardziej znane fakty, ułożone chronologicznie i omówione. Jak zwykle u Ewy Czaczkowskiej porządnie i rzetelnie.

1970

Rzeczowa, ciekawa opowieść o udziale św. Jana Pawła II w uznaniu świętości siostry Faustyny, prawdziwości jej objawień, propagowaniu prawd i wskazówek zawartych w "Dzienniczku", a przede wszystkim w szerzeniu kultu Bożego Miłosierdzia. Oparty na analizie tekstów źródłowych i wypowiedzi osób związanych z Ojcem św., zaangażowanych w szerzenie kultu, opis prac Episkopatu Polski, Kongregacji Świętego Oficjum. Wyważone opinie dotyczące pojawiających się trudności.

Książka mówiła o tym jak miłosierdzie rozprzestrzeniło się na cały świat. Dzięki różnym osobą, jedną z nich był Jan Paweł II-papież Polak, ks. Michał Sopoćko-spowiednik najważniejszej z osób związanych z Miłosierdziem Bożym, czyli z św. Faustyną Kowalską.
Jednak najwięcej jest o tym jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia (w sumie taki jest podtytuł).
Wiemy, że Stolica Apostolska sprzeciwiała się temu kultowi. Nawet polscy biskupi prosili
o wyciszenie sprawy. Z kościołów zostawały usunięte obrazy Jezusa Miłosiernego, przestają być sprawowane, nikt nie chce wprowadzić święta Bożego Miłosierdzia, aż do chwili kiedy na papieża zostaje wybrany Jan Paweł II. W książce dowiadujemy się, że już jako biskup starał się o zniesienie notyfikacji zakazującej szerzenia tego kultu oraz beatyfikację siostry Faustyny.
Książka jest napisana w fajny sposób. Urozmaicona zdjęciami pokazuje nam jaką trudną drogę przeszedł kult, jak długo musiał o sobie przypominać. poświęcenie osób dzięki którym dziś mamy
w święto, modlitwy i dzięki którym na świecie jest niesamowicie dużo ludzi którzy wysławiają Miłosierdzie Boga.Książka trawiła do mnie dzięki tacie, który kupił ją specjalnie dla mnie.

Jednak najwięcej jest o tym jak Karol Wojtyła...

Książka dotycząca Bożego Miłosierdzia i jego kultu, głoszonego przez św. Faustynę Kowalską.
Przede wszystkim dla czytelników zainteresowanych tematem.

Przede wszystkim dla czytelników zainteresowanych tematem.

• Teologia
  • Na regale