Papież, który uwierzył. Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia

Ewa K. Czaczkowska Wydawnictwo: Znak religia
Znak
literatura polska religia Bóg Jan Paweł II Karol Wojtyła miłosierdzie
religia
literatura polska religia Bóg Jan Paweł II Karol Wojtyła miłosierdzie

Książka z gatunku "Znacie? No to poczytajcie". Mniej lub bardziej znane fakty, ułożone chronologicznie i omówione. Jak zwykle u Ewy Czaczkowskiej porządnie i rzetelnie.

2050

Rzeczowa, ciekawa opowieść o udziale św. Jana Pawła II w uznaniu świętości siostry Faustyny, prawdziwości jej objawień, propagowaniu prawd i wskazówek zawartych w "Dzienniczku", a przede wszystkim w szerzeniu kultu Bożego Miłosierdzia. Oparty na analizie tekstów źródłowych i wypowiedzi osób związanych z Ojcem św., zaangażowanych w szerzenie kultu, opis prac Episkopatu...

Książka mówiła o tym jak miłosierdzie rozprzestrzeniło się na cały świat. Dzięki różnym osobą, jedną z nich był Jan Paweł II-papież Polak, ks. Michał Sopoćko-spowiednik najważniejszej z osób związanych z Miłosierdziem Bożym, czyli z św. Faustyną Kowalską.
Jednak najwięcej jest o tym jak Karol Wojtyła...

Książka dotycząca Bożego Miłosierdzia i jego kultu, głoszonego przez św. Faustynę Kowalską.
Przede wszystkim dla czytelników zainteresowanych tematem.

Dyskusje

• 52 książki 2017