Jedyna

Patronat LC
Marisa De Los Santos Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobiety to czytają! literatura obyczajowa, romans
The Precious One
Jan Hensel
Prószyński i S-ka
choroba literatura amerykańska literatura dla kobiet odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa relacje rodzinne rozstanie tajemnica uczucie
The Precious One
literatura obyczajowa, romans
Jan Hensel
Kobiety to czytają!

O matko, jaka to była męka...
Cudem przebrnęłam przez pierwszą połowę tej książki i już byłam bliska jej odłożenia, lecz na szczęście w drugiej połowie akcja się rozwinęła i jakoś dobrnęłam do końca.

W książce narracja jest prowadzona z dwóch punktów widzenia- dorosłej Taisy i nastoletniej Willow. Dwie siostry, całkowicie różne od siebie, które łączy ten sam ojciec....

Smutna i zarazem piękna

Taka smutno-gorzka historia.Rodzina najważniejsze jest.Nie ważne czy katolicka czy ateistyczna.Jednak powieść pisana bardziej z myślą o odbiorcy z Ameryki.Nie mam tu ulubionych postaci.Z nikim się nie utożsamiam.

Wreszcie skończyłam. Nie było łatwo, ale ciesze się, że dotrwałam do końca.
Pierwsza połowa była bardzo zniechęcająca - rozwleczona, przegadana, pełna przemyśleń i analiz. Bleee. Generalnie, felerem całej książki jest zbyt duża ilość rozmyślań, ale w drugiej połowie zaczyna się wreszcie coś dziać i można się wciągnąć w całą historię. O ile mamy na tyle cierpliwości, żeby...

"Jedyna" na poczatku historia tej książki mnie nie porwała. Musiałam się zmusić żeby dalej czytać i w pewnym momencie mnie porwała. Więc 7 pkt jest zasłużoną oceną.
Ogólna ocena książka warta przeczytania, ciekawa i wciągająca!

Książka wydawała mi się świetna. Tak do 2/3. A dokładniej do momentu przesłodzenia wszystkiego co w niej doceniałam.
Porusza bardzo ciężkie tematy relacji rodzinnych. Jak bardzo na dorosłe życie może wpłynąć wychowanie oraz brak miłości i wsparcia ze strony rodziców.
Podobało mi się każdy aspekt emocji widocznych w każdym dialogu i monologu bohaterów. Skomplikowane...

Bardzo ciekawa książka. Niebanalna i mądra. Polecam.

Bardzo ciepła, klimatyczną opowieść o miłości, przyjaźni, o drugich szansach oraz odbudowywaniu zerwanych relacji.
Poznajemy Taisy oraz jej przyrodnią siostrę Willow. Obie bardzo sie od siebie różnią jednak łączy je wspólny cel - naprawienie trudnych relacji rodzinnych. Oprócz tego każda z nich przeżywa wzloty i upadki w sprawach sercowych. Świetna, wielowątkowa historia,...

Mam bardzo mieszane uczucia. Książka napisana bardzo dobrze, przystępnym językiem, szalenie mnie wciągnęła od samego początku; wzruszająca i jednocześnie nasycona inteligentnym poczuciem humoru.
Rozwinięcie wróżyło wielkie bum na zakończenie i... skończyło się wielkim rozczarowaniem.
Tematem zainteresowałam się ze względów osobistych; trudne relacje na linii...

Książka która jest ciężka zarówno język literacki którym posługuje się autorka jak i jej fabuła. Nie raz zdarzało mi się chwile w których chciałam odłożyć książkę bo była za ciężka.. Nie raz zdarzyło mi się cofać o parę wersów czasami stron abym zrozumiała to co przeczytała.

Dwie siostry Taisy i Willow. Jedna odrzucona przez ojca ( Wilsona) a druga ubóstwiana. Taisy...

Dyskusje

• 2016