Odwaga. Radość z podejmowania ryzyka

Bogusława Koziorowska-Jurkevich
Odwaga ryzyko osho

Bardzo interesująca i cenna pozycja. Polecam każdemu

Bardzo interesująca i cenna pozycja. Polecam każdemu

Ksiazka super jesli ktos jest w punkcie swojego zycia gdzie chce wyjsc ze swojego strachu przed nowym I nieznanym.
Autor swietnie przybliza tematyke ze myslu sa samomyslace sie I to my je napedzamyalbo sie z nich wyzwalamy.
Strach to nieodlaczny element naszego życia, pytanie czy chcesz zeby to on Cie kontrolowa czy Ty wybierasz objac stery swojego zyciowrgo statku. :)

Książka zmuszająca do refleksji. Interesujące jakże odmienne spojrzenie na życie. Warto po nią sięgnąć.

Książka pokazuje nam, że warto podążać w nieznane, oraz jak iść w kierunku który nas przeraża. Otwiera oczy.

Książkę szybko się czyta, podoba mi się podejście do religii, niektóre spostrzeżenia ciekawe, inne dość oczywiste, czasem wręcz banalne. Dość dużo nawiązań do medytacji.

Parę sentencji w książce związanych z porzuceniem ego, narodzinami i śmiercią zapamiętam na długo. Natomiast całościowo pozycja dość przeciętna, a znając kontrowersyjną historię Osho, która jest przedstawiona w serialu Wild, wild country patrzę na nią z przymrużeniem oka.

Książka nie posiada fabuły, właściwie po przeczytaniu nie jestem w stanie opowiedzieć o czym była. Kilka cennych uwag autora jest bardzo trafne, jednak właściwie z jednego rozdziału wyniosłem cenne rady, jak dla mnie za bardzo w stronę filozofii - zdecydowanie wolę książki rozwojowe ale z konkretnymi radami do zastosowania w praktyce.

Boisz się podejmowania decyzji, boisz się zmian, otacza Cię strach a każdy krok jest dla Ciebie coraz trudniejszym. Weź książkę OSHO w swojej ręcę i zmień swoje myślenie i postrzeganie świata. Polecam każdemu, warto mimo, że sam autor pisze o tym co wielu ludzi uważa za coś nie logicznego i pozbawionego sensu. Okazuje się, że jest zupełnie odwrotnie.

Z odpowiedzią na pytanie o czym jest ta książka miałbym niemały problem. Właściwie ciężko powiedzieć. Nie ma w niej żadnej akcji, niby nic się nie dzieje, a do tego napisana jest w sposób niezwykle chaotyczny. Niemniej jednak można w niej natknąć się na kilka cennych myśli, dla których to warto przebrnąć przez te 200 stron.

Ciekawa książka dająca do myślenia. Skłania do refleksji na temat życia i śmierci. Wyjaśnia czym jest religia, przedstawia pewien niebanalny pogląd na temat wiary. Otwiera umysł. Nie mogę się doczekać kolejnych książek Osho.

• Rozwój osobisty
  • Duchowość